Salon z aneksem kuchennym: idealna aranżacja. Drewno, tapeta w pasy, piękne płytki...

2016-04-15 15:23

Choć salon z aneksem kuchennym tworzy całość, architekt optycznie je oddzielił - szynami sufitowymi, podłogą, kolorami. Aranżacja salonu z kuchnią jest spójna, choć kto tu zajrzy zwraca uwagę na czarne szyny na ścianie, drewno, piękne płytki w kuchni, tapetę w pasy, czy głowę sarny na ścianie. Bardzo dobry projekt wnętrza autorstwa architekta Jacka Tryca.

Spis treści

  1. Salon i aneks kuchenny: mocne strony aranżacji
  2. Ankeks kuchenny: aranżacja
  3. Salon z ankesem kuchnią: jak podzielić przestrzeń radzi architekt
  4. Galerie zdjęć: realizacje Jacek Tryc

W mieszkaniu Ani i Tomka panuje stylistyczna spójność. Prezentujemy ciekawą aranżację salonu z aneksem kuchennym. W aranżacji wnętrza przewijają się te same kolory (szary, czarny, granatowy), materiały (beton, drewno), kształty. Dzięki temu 63-metrowe mieszkanie sprawia wrażenie większego, bardziej uporządkowanego. Salon i aneks kuchenny tworzą przemyślaną i nowoczesną część dzienną. Projekt wnętrz: Jacek Tryc, Jacek Tryc – WNĘTRZA, www.tryc.pl

Czytaj też: Jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka >>>

Salon i aneks kuchenny: mocne strony aranżacji

Niemal każda osoba, odwiedzająca prezentowane na zdjęciach mieszkanie po raz pierwszy, jest pod wrażeniem oryginalnych płytek w aneksie kuchennym, sarny na ścianie oraz czarnych szyn na suficie. Właściciele też lubią te elementy aranżacji. Jednak na początku, gdy projektant Jacek Tryc przedstawił im pomysł z belkami czarnymi na suficie, pani domu zareagowała nerwowo: „nigdy w życiu!”. Potrzebowała czasu, by oswoić się z tematem. I teraz nie żałuje! Stalowe szyny dodały aranżacji salonu z kuchnią industrialnego charakteru.

Sprawdź też: zdjęcia salonu GALERIE >>>

Właściciele lubią w aranżacji wnętrz minimalizm, styl loftowy i skandynawski. Poprosili projektanta, by poruszał się w tych klimatach urządzając ich mieszkanie. I tak pojawiły się w salonie dwuteowniki pod sufitem oraz betonowa ściana, na której bardzo zależało gospodarzom. Para wolała nie ingerować w układ pomieszczeń mieszkania. Podobał im się podział na salon z aneksem kuchennym, sypialnię, pokój dziecka, łazienkę oraz małą garderobę. Wcześniej mieli małe dwupokojowe mieszkanie. W nowym mieszkaniu chieli otoczyć się nowymi rzeczami, w ładnej kolorystyce, z dobrych materiałów, o ciekawym kształcie. Doceniają też garderobę, mnogość schowków. Pozwalają one zachować porządek na co dzień w salonie z kuchnią i wygospodarować więcej czasu na wspólne przyjemności. W aranżacji salonu uwagę przyciąga ściana wyłożona płytami z betonu (90x120 cm), wykonanymi na budowie. „Spogląda” na nią sarna – papierowa rzeźba autorstwa sióstr Anny i Pauliny Domagalskich, papersculpture.eu.

Ankeks kuchenny: aranżacja

Płytki ścienne w aneksie kuchennym położono tam, gdzie są potrzebne, czyli nad zlewozmywakiem i płytą indukcyjną – mówi projektant. Nieregularną, a przez to ciekawszą aranżację ułatwia ich sześciokątny kształt. Pozostałe fragmenty ścian aneksu kuchenngo pokrywa farba odporna na wilgoć i zabrudzenia, łatwa w czyszczeniu. Z nowej kuchni cieszył się zwłaszcza pan domu, fan przepisów kulinarnych Jamie’ego Oliviera. Meble w ankesie kuchennym, blat dębowy i okap pochodzą z pracowni Cubeo.

Sprawdź też: płytki ceramiczne w kuchni >>>

Salon z ankesem kuchnią: jak podzielić przestrzeń radzi architekt

Projektowanie niedużych mieszkań wymaga często innych podziałów niż murowane ściany. Kuchnię, czy aneks kuchenny otwarte na salon możemy zróżnicować np. sufitem podwieszanym, opuszczonym o 10–15 cm. Dzięki temu wyższej części pomieszczenia dodamy monumentalności, a niższej - przytulności. Inną metodą określania granic między salonem a kuchnią jest stosowanie sztukaterii czy szyn na sufitach. Szyny mogą też służyć do mocowania lamp, zasłon, parawanów. Dobrym separatorem pomieszczeń w otwartych wnętrzach jest podłoga. W prezentowanym mieszkaniu strefę kuchenną od salonu optycznie oddzielają podłużne deski podłogowe, podkreślające linię holu. Pamiętajmy również o kolorach w aranżacji wnętrz. Stosując przykładowo ciemniejszą paletę barw w jednej strefie, a jaśniejszą w drugiej – z łatwością je zróżnicujemy.

Galerie zdjęć: realizacje Jacek Tryc