Słoneczny salon. Przytulny pokój dzienny
Jeśli chcemy dłużej cieszyć się kolorami lata, możemy zadbać o słoneczny wystrój salonu, odpowiednio dobierając meble, tkaniny i dekoracje. Ciepłe kolory sprawią, że salon będzie przytulny.
Autor: Mariusz Bykowski
Rudopomarańczowe tkaniny i dodaki rozświetlone naturalnymi promieniami słońca oraz światłem świec nabierają szlaczetnego wyrazu.
Spis treści
Czerwony, pomarańczowy i żółty to kolory, z których zbudujemy klimat przytulnego salonu, nawiązującego do stylu toskańskiego. Taki właśnie jest wystrój salonu urządzonego w ciepłych kolorach, które jako mocne akcenty pojawiają się na poduszkach, bieżnikach i innych dodatkach. Słoneczne odcienie mają także meble z drewna egzotycznego - stolik i komoda. Urządzony w ten sposób salon, nie będzie robił wrażenia przesadnie ciemnego i nie zmęczy oczu przebywających w nim osób zbyt intensywnymi barwami, jeśli ściany i podłoga będą miały jasne, naturalne kolory. Na ich tle mocne czerwienie oraz pomarańcze będą bardziej wyraziste. Idealnym towarzystwem dla takiej słonecznej kolorystyki w salonie będą naturalne materiały - drewno, bambus i wiklina oraz tkaniny o ciekawej fakturze płótna: len, bawełna i jedwab.
Kolory w salonie
By prymat odcieni zachodzącego słońca nie wydał się nużący w salonie, dobrze jest skontrastować go ze szlachetnymi kojącymi zieleniami w ciepłej, oliwkowej tonacji uzupełnionej o barwy doniczkowych roślin. Dopełnieniem dziennego światła w salonie może być nastrojowe światło lamp oraz świec.
Salon w stylu toskańskim: wideo
Styl toskański w aranżacji wnętrz: galerie zdjęć
Autor: Michał Skorupski
W jednej z sypialni zostały odnowione belkowania, dodatkowo właściciele zdecydowali się na pomalowanie ich na biało, dzięki temu zyskały nowy charakter. Meble, lustra, półki pasujące do wnętrza domu w stylu toskańskim zostały wyszukane w składach staroci. Lampy i świeczniki marki Chehoma właściciele zakupili hurtem do całego wnętrza. Przecierana szarość na ścianach to dzieło właściciela, który uzyskał ten kolor metodą prób i błędów.
Autor: Michał Skorupski
WIELKI KOMINEK zachęcił Stojałowskich do zakupu domu w Toskanii. Co prawda, zrezygnowali z otwartego paleniska, ale w to miejsce wstawili kozę, która ogrzewa cały parter i wygląda rasowo. Ceglana kuchenka, przykryta blachą z fajerkami, pochodzi z XVI w. Nad nią belka maskująca przewód kominowy.
Autor: Thinkstockphotos.com
Kto raz odwiedzi Toskanię, chce tam wrócić. Tu wszystko jest niesamowite: krajobrazy, ulice, domy. Cudowne toskańskie wnętrza odzwierciedlają umiłowanie piękna ich mieszkańców. Spróbujmy przenieść pod nasze dachy choć odrobinę tego włoskiego klimatu.