Aranżacja sypialni w salonie. Sypialnia urządzona dla mężczyzny
Aranżacja sypialni dla mężczyzny jest elegancka i wyrazista. Sypialnia robi wrażenie, mimo że wnętrze jest małe, bo wydzielone z części salonu. Szczególnie ciekawie wygląda tapeta imitująca cielęcą skórę, którą wyłożono ściany w sypialni. Tym, którzy mają małe mieszkania, podpowiadamy, który kąt salonu można poświęcić na sypialnię.
Autor: Damian Osak
Sypialnia: zwierzęcy magnetyzm - imitacja cielęcej skóry na ścianie, prawdziwa koźla skóra w roli narzuty.
Spis treści
Sypialnia urządzona dla mężczyzny, jej przestrzeń została wydzielona z części dziennej i przedpokoju urządzona jest elegancko i przytulnie.
Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>
Aranżacja sypialni zapewnia intymność, ale dzięki prześwitom i otwarciu na pokój nie jest klaustrofobiczna. Imitacja cielęcej skóry na ścianie, prawdziwa koźla w roli narzuty, zagłówek łóżka z ekoskóry... - Dzięki temu sypialnia jest wyrazista, ale przytulna. Panuje tu podobna atmosfera jak w salonach AlmiDécor, których wystrojem inspirował się właściciel, urządzając sypialnię. Intymność zapewnia ścianka z płyty giposowo-kartonowej wydzielająca wygodny kąt do spania w salonie.
Aranżacja sypialni: meble do sypialni
W sypialni z powodu braku miejsca meble zostały ograniczone do minimum. Właściciel sypialni marzył o białym skórzanym łóżku, ale wizyty w salonach meblarskich ostudziły jego entuzjazm: wszystkie łóżka, które mu się podobały, były bardzo drogie. Dopiero w internecie znalazł odpowiedni model w przystępnej cenie (łóżko – tfmeble.pl). Ażurowe nocne stoliki to podrasowane przez właściciela... stołki. Rozkręci je, umocował wewnątrz podstawy lamp, dołożył szklane blaty.
Autor: archiwum
Surowa cegła znalazła się na jednej ze ścian tej minimalistycznej sypialni. Na jej tle masywne łóżko z ciemnego drewna przykryte szarą narzutą wygląda stylowo, zaś wzorzysta poduszka przełamuje minimalizm wnętrza w delikatny sposób.
Jak wydzielić sypialnię w salonie
Który kąt salonu poświęcić na sypialnię? Najciemniejszy (gdy śpimy, zwykle jest ciemno, a przy oknie lepiej postawić stół) i w miarę możliwości ten, który jest najbardziej oddalony od ciągów komunikacyjnych, czyli np. korytarzy. Miejsca na taką sypialnię nie potrzeba wiele - wystarczy tyle, ile mierzy łóżko. Polecamy pełnowymiarowe, co najmniej 160x200 cm, „niełamane” tapczany. Jeśli jest więcej przestrzeni, starajmy się maksymalnie wykorzystać przestrzeń sypialni, zabudowując szafami. Świetny patent to materac położony na podeście z szufladami. Jeśli boisz się rozwiązań „na stałe”, spróbuj najpierw wydzielić przestrzeń sypialni firankami lub parawanem. Jeżeli będziesz się dobrze czuć, zainwestuj w trwalsze podziały, np. ściankę działową. Nie rób przegród prostopadłych do okien, dzielących je na pół.
Autor: EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska
W sypialni udało się wygospodarować miejsce na kącik do pracy.