85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Nowoczesne przytulne wnętrze bez kropli czystej bieli!

2023-09-05 15:15

Z 85-metrowego mieszkania korzysta rodzina, która na co dzień mieszka w domu poza miastem. Wnętrza są nowoczesne i funkcjonalne. W tym przytulnym wnętrzu nie znajdziecie w nim ani kropli kolory czystej bieli. Jest za to sporo drewna i rozwiązań smart home.

Spis treści

  1. Zmiany w układzie funkcjonalnym
  2. Ściana telewizyjna w salonie
  3. Drewniane elementy we wnętrzu
  4. Pudrowy róż w sypialni
  5. Fototapeta w łazience
  6. System smart home w łazience
  7. Polecamy także: Nowoczesna sypialnia. Jak urządzić przytulną i komfortową sypialnię, rozwiązania do małej sypialni

Mieszkanie składa się z salonu, otwartej kuchni z jadalnią, dwóch sypialni, dwóch łazienek oraz przedpokoju połączonego z garderobą.

Zmiany w układzie funkcjonalnym

– Wprowadziłam dużo zmian w układzie funkcjonalnym wnętrza. W zasadzie wszystkie ściany w mieszkaniu zostały wyburzone, ponieważ rozkład deweloperski nie odpowiadał ani właścicielom, ani mnie, wystarczy wspomnieć, że przedpokój zajmował 30 procent powierzchni – opowiada architektką. Można śmiało powiedzieć, że wnętrze w obecnym układzie zostało stworzone od zera. Co więcej, w miejscu poprzedniej kuchni, projektantka wygospodarowała wygodną garderobę.

Ściana telewizyjna w salonie

Wykonana jest w całości ze spieku kwarcowego, odbija światło, ukrywając telewizor. W mieszkaniu działa system smart home – idzie w parze z upodobaniem do wnętrz uporządkowanych, nieprzeładowanych, takich, które łatwo się sprząta. Nawet kocie kuwety znalazły się więc w specjalnie zaprojektowanych przestrzeniach w obrębie zabudowy – podkreśla autorka aranżacji.

Więcej pomysłów na dekorację ściany znajdziesz tutaj: Dekoracja ściany. Jak ozdobić ścianę, by była modna i nowoczesna, 19 inspiracji

Salon
Autor: Stan Zajączkowski

Drewniane elementy we wnętrzu

Architektka odzwierciedliła we wnętrzu swoje zamiłowanie do natury, co przypadło właścicielom do gustu.– Zależało mi na wprowadzeniu naturalnych elementów w wykończeniu, a także przywołaniu przyrody w sposób symboliczny: kolorem i motywem – tłumaczy. Na podłodze mamy więc dębowe deski w wersji termo, podczas gdy garderoba została wykończona laminatem z drewnianymi lamelami. W całym wnętrzu nie napotkamy czystej bieli — najjaśniejszym odcieniem jest delikatny beż w przedpokoju, który łączy się z mocniejszymi, rdzawymi i słonecznymi, akcentami w strefie dziennej.

Przeczytaj także: Podłogi drewniane, panele laminowane czy winylowe — jaką podłogę wybrać. Rodzaje podłóg, ich przeznaczenie i właściwości

Przedpokój
Autor: Stan Zajączkowski

Pudrowy róż w sypialni

W sypialni małżeńskiej pojawił się pudrowy róż, a jej elegancki charakter projektantka podkreśliła welurem, którym wykończyła ścianę.

Sypialnia
Autor: Stan Zajączkowski

Fototapeta w łazience

Łazienka sąsiadująca z pokojem syna pozostaje z nim spójna kolorystycznie. Założeniem autorki było stworzenia wnętrza sprzyjającego relaksowi, a równocześnie efektownego i eleganckiego. W tym celu ograniczyła do minimum ilość kafli, pojawiają się jedynie przy umywalce i toalecie, podczas gdy reszta powierzchni pokryta jest farbą.

W pomieszczeniu dominują głęboki turkus oraz zieleń butelkowa i oberżyna zaczerpnięte z muralu przedstawiającego detal rafy koralowej, którym projektantka wykończyła strefę prysznicową. – Zestawiłam go z podłogą z płytek imitujących drewno. Całość zyskała charakter salonu kąpielowego i to nie tylko za sprawą graficznej dekoracji, lecz także dzięki zamontowaniu pod prysznicem niemal niewidocznego na tle posadzki odpływu liniowego Geberit CleanLine.

Łazienka z prysznicem
Autor: Stan Zajączkowski

System smart home w łazience

Chociaż natura, jako inspiracja, gra pierwsze skrzypce w aranżacji łazienek to i tutaj technologia odgrywa kluczową rolę. Obie wyposażono w toalety myjące Geberit AquClean Sela. To rozwiązanie łączy funkcję WC z inteligentnym bidetem. Dodatkowo zastosowano system Geberit DuoFresh, dzięki któremu nie musimy używać zawieszek w obrębie misy WC. Montujemy jedynie system, który umożliwia odciągnięcie przycisku i włożenie do wewnątrz kostki. Właściciele, jako pasjonaci nowoczesnych technologii, niezwłocznie zainstalowali aplikację pozwalającą kontrolować działanie toalety myjącej, w tym funkcję rozpoznawania osoby. Wystarczy usiąść i misa „wie ”, czy to mężczyzna, czy kobieta, automatycznie wysuwając cześć bidetową męską albo damską.

Łazienka
Autor: Stan Zajączkowski

Polecamy także: Nowoczesna sypialnia. Jak urządzić przytulną i komfortową sypialnię, rozwiązania do małej sypialni

Nasi Partnerzy polecają