Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią. Loft romantic
Loft ma tylko 63 m2, za to dużo pomysłów na aranżacje wnętrz. Salon z kuchnią tworzą na dole otwartą część dzienną. Aranżacja salonu i kuchni jest w modnym stylu miks.
Autor: Marcin Czechowicz, serwis prasowy Woronicza Qbik
Nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią w lofcie Woronicza Qbik. Wnętrza urządzone dość skromnie i przytulnie. Zabudowa kuchenna została zredukowana do wyspy (meble z IKEA).
Loft w kompleksie Woronicza Qbik. Projekt wnętrza wykonała Justyna Smolec. Mieszkanie ma 63 m2, aranżacja wnętrz jest nowoczesna i lekka. Dolny poziom w lofcie łączy funkcje salonu, jadalni i kuchni. Salon z kuchnią to centrum życia codziennego i towarzyskiego. Nieduża powierzchnia wnętrza wymogła dyscyplinę w doborze umeblowania. Kuchenna zabudowa to tylko wyspa. Schody prowadzą do strefy „nocnej” na antresoli.
Loft: aranżacja salonu z kuchnią
Urządzając salon z kuchnią w lofcie architektce zależało na stworzeniu wakacyjnego klimatu, na wzbudzeniu skojarzeń z wypoczynkiem. By uzyskać takie wrażenie, w aranżacji salonu i kuchni użyto jasnych barw, czerń rezerwując dla akcentów. Na podłogi w salonie i kuchni oraz stolarskie wykończenia został wybrany bielony dąb. Do aranżacji wnętrza wykorzystano wyłącznie naturalne tkaniny: len, bawełnę i wełnę. Od razu wystrój salonu i kuchni zrobił się sielski i przytulnh... Nie dajmy się jednak zwieść iluzji, to jednak nowoczesny loft.
Styl loftu
Mieszkanie w warszawskim apartamentowcu Qbik mimo wakacyjnej aury i romantycznego wystroju wnętrza ma wiele cech nowoczesnego loftu. - Salon z kuchnią ma np. betonowe lampy, śruby wystające z metalowej balustrady, blaszane stopnie schodów, stalowy pomocnik w kuchni - są to surowe elementy wyposażenia wnętrza, które nadają industrialny wystrój. Wątek urbanistyczny w aranżacji salonu i kuchni wprowadzają też czarno-białe zdjęcia architektonicznych obiektów i detali. Wysokie na dwie kondygnacje przeszklenie, charakterystyczne dla loftu, kadruje zielony sielski obraz, ale zza muru drzew wyłania się miejski pejzaż. W nowoczesnym projektowaniu wnętrz nie ma sztywnego podziału na style. W tej aranżacji wnętrz minimalizm łagodnieje, styl loftowy zyskuje przydomek „soft”. Modne jest miksowanie. Zbytnia jednoznaczność nudzi i tych, którzy kreują wnętrza, i tych, którzy w nich mieszkają. Powszechnie uważa się, że lofty powstają tylko na dużych przestrzeniach. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby także mniejsze powierzchnie, choćby właśnie sześćdziesięciometrowe, projektować w stylu industrialnym. Takie wnętrza zyskują, gdy - jak w przypadku tego mieszkania - są otwarte na dwie kondygnacje, gdy mają duże okna, antresole, balustrady i schody. Wówczas sprawiają wrażenie większych, przestronniejszych.