Aranżacja wnętrz: styl marynistyczny w nowoczesnej odsłonie
Aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym zazwyczaj powraca w czasie wakacji. Pragniemy przedłużyć wyczekiwany nastrój wakacji jak najdłużej. Czasem są to tylko dodatki dekoracyjne znad morza, czasem w pokojach pojawia się na wszystkich ścianach tapeta w stylu marynistycznym.
Autor: materiały prasowe
Idealna aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym. Białe ściany, ciemny parkiet i tapeta w biało - granatowe pasy... Nic więcej nie potrzeba by zaznaczyć styl wnętrza. Mat. prasowe: ardeko.pl
Spis treści
- Co składa się na aranżację wnętrz w stylu marynistycznym?
- Nowoczesne aranżacje wnętrz w stylu marynistycznym
Styl marynistyczny w aranżacjach wnętrz możemy zaliczyć do wyborów niszowych. A szkoda. Często podczas wakacji chcemy przedłużyć wyczekane, krótkie tygodnie urlopu. Nawet wracając codziennie z pracy do domu, patrząc na samodzielnie zebrane muszle przypominamy sobie miły czas wypoczynku na plaży... Niestety styl marynistyczny często kojarzy się z lekkim kiczem. Zupełnie niepotrzebnie! Radzimy jak wprowadzić do aranżacji wnętrz styl marynistyczny, które charakterystycznym motywem są marynarskie pasy, kolor niebieski i dekoracje kojarzące się z morzem.
Autor: Mariusz Bykowski
W tego typu aranżacji nie może też zabraknąć odpowiednich dodatków dekoracyjnych. To one najwyraźniej podkreślą morski styl wnętrza. Półki czy regały ozdób własnoręcznie zebranymi kamieniami i muszlami, do nich dodaj takie dekoracje jak modele żaglowców, latarni morskich czy figurki ryb albo mew.
Co składa się na aranżację wnętrz w stylu marynistycznym?
Aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym może być jedynie zaznaczona dodatkami, może też być w wersji „total look”. Typowymi dodatkami dla stylu marynistycznego zawsze są muszle samodzielnie zbierane na plaży lub kupione w sklepiku z pamiątkami, czasem piasek z ulubionej plaży. Styl marynistyczny to także stare drewno dokładnie wytrawione przez słoną wodę. Wybielona gałąź może być piękną ozdobą zawieszoną nad stołem na której wieszamy okazjonalne dekoracje w z materiałów naturalnych. Tradycyjnymi dodatkami w stylu marynistycznym są także dywaniki, pledy i zasłony w biało – granatowe pasy, czasem z dodatkiem czerwieni, busole albo dzwony, na których wybijane są szklanki. Elementami tworzącymi styl marynistyczny w wersji total look będą tapety. Im wzór bardziej delikatny, w łagodnej kolorystyce tym chętniej przyklejamy tapety na wszystkich ścianach. Wzory charakterystyczne, kolorowe sprawdza się raczej na jednej ścianie lub nawet jej fragmencie przyciągając skutecznie do siebie wzrok.
Autor: Mariusz Bykowski
Dzięki tapecie w styl marynistycznym w przedpokoju panuje nadmorski klimat.
Nowoczesne aranżacje wnętrz w stylu marynistycznym
Nowoczesne aranżacje w stylu marynistycznym polegają na dekoracji wnętrz totalnej lub tylko „na temat”. Ulubione drobiazgi kojarzące się morzem, czyli muszle, piasek, kamienie z plaży gromadzimy w jednym miejscu: na konsoli, komodzie, stoliku kawowym, czasem wieszamy na ścianie oprawione w głębokie ramki. Ważne jednak jest to jedno miejsce. Unikamy układania pamiątek i detali w całym mieszkaniu. Jeśli decydujemy się na meble lub tapety idźmy na całość. Tapety w delikatnej kolorystyce niech pojawią się na wszystkich ścianach, z mocnym detalem wystarczą na jednej ścianie. Meble mogą nosić ślady użytkowania, mogą być przetarte, raczej nie powinny przypominać nowoczesnego, nawet najbardziej luksusowego jachtu.
Autor: GREEN CANOE STUDIO
Aranżacja tarasu w stylu marynistycznym to trzy kolory: biały, niebieski i odrobina czerwonego. Taki wystrój łatwo można przenieść do wnętrza.
Autor: Mariusz Bykowski
Urocza dekoracja w formie łódki i lampki (niczym boje) na subtelnej komodzie, podkreślają marynistycznego ducha aranżacjo pokoju dla chłopca.
Autor: Mariusz Bykowski
Morską dekorację z tym pokoju stanowią pluszaki wprost z morskich toni i ozdobne ramki z kolorowymi statkami. Przy urządzaniu pokoju w marynistycznym stylu, ważne jest, aby utrzymać wszystkie elementy w morskim klimacie.