Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym w dawnej pracowni artysty
Aranżacja wnętrz w dawnej stolarni i pracowni rzeźbiarskiej była „skazana” na styl industrialny. Oryginalna cegła na ścianie, wysokie okna ze szprosami i płyta OSB są idealną bazą dla rodzinnych mebli i gromadzonych latami sprzętów. Zobaczcie jak córka rzeźbiarza urządziła mieszkanie w danej pracowni ojca!
Autor: Aleksandra Laska
Spis treści
- Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym z oryginalną cegłą płytą OSB
- Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym dopasowana do stylu życia
- Czytaj też: sypialnia na antresoli
Czy stolarnia lub pracownia rzeźbiarza to dobre miejsce do mieszkania? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza jeśli za adaptację wnętrz odpowiedzialna jest architekt wnętrz, córka rzeźbiarza, Maria Cecylia Niemojewska. Razem z Małgorzatą Niemojewską przeprowadziły udany remont i re aranżację wnętrz. Mieszkanie to jedna otwarta przestrzeń z jedenastoma ogromnymi oknami i jednym piecem urządzona w stylu industrialnym.
Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym z oryginalną cegłą płytą OSB
Mieszkanie w takim wnętrzu to na pewno wyzwanie. Jedna przestrzeń. Jedenaście ogromnych stalowych okien ze szprosami, czyli porządna replika pierwotnych, odtworzona przez ślusarza. Zimna podłoga. Wysoki strop. Latem jest tutaj przyjemnie bo grube mury i parterowo - piwniczne położenie, spowodowane różnicą podgórskiego terenu, tworzą naturalną klimatyzację, mówi właścicielka i architekt wnętrz Maria Cecylia Niemojewska. W centrum salonu ustawiła meble rodzinne oraz gromadzone latami sprzęty. Biała kanapa przyjechała do Krakowa w 1945 roku jako jeden z nielicznych przedmiotów ocalałych z rodzinnego domu. „Drabiniasta” sofa z lat 20 - tych dostała nowe życie po gruntownej renowacji. Skrzynie wydobyto z piwnicy i rozdzielono prostym żółtym stolikiem. Taki zastrzyk odważnego koloru rozjaśnił i rozweselił dużą przestrzeń z surową cegłą na ścianach. Wysłużony pers na posadzce również przełamuje konwencje, występując w industrialnym, nie mieszczańskim wnętrzu.
Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym dopasowana do stylu życia
Taka aranżacja wnętrz to tak naprawdę styl życia. Dom jest otwarty dla gości. Nie ma dnia, by ktoś nie odwiedził gospodyni. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego spotkania zawodowe często kończą się nocnym gotowaniem i seansami filmowymi. Co jest największym atutem mieszkania według właścicielki – projektantki wnętrz i tego wnętrza? Otwarta przestrzeń. Jest to mieszkanie, pracownia, studio foto, garaż, dom królika i kinoklubokawiarnia w jednym! Sypialnia została zaaranżowana na antresoli i stała się świetnym punktem obserwacyjnym na resztę przestrzeni. Łazienka została zaprojektowana natomiast w klimacie łaźni pracowniczych, z białymi płytkami ułożonymi poziomo. Gospodyni non stop coś przemeblowuje, re aranżuje. Dzięki temu ciągle ma radość z tworzenia i urządzania się, a to dla projektanta wnętrz największa przyjemność.
Czytaj też: sypialnia na antresoli
Autor: archiwum
Salon jest miejscem spotkań domowników i gości. Właścicielom zależało by szafki kuchenne i ściany wokół pokoi dzieci wykonane były z prawdziwego betonu. Beton powstawał na miejscu, w lofcie - wykonawca produkował zbrojone stalą płyty, wylewając beton do form. Posadzkę przestrzeni dziennej pokrywa szary, wielkoformatowy gres. Szklana tafla nad blatem w kuchni - od strony salonu jest łatwa w utrzymaniu czystości ścianą nad blatem, od strony łazienki oknem doświetlającym niewielkie wnętrze.
Autor: Joanna Siedlar
Autor: archiwum
Ściana z oryginalnej, starej cegły nosi na sobie ślady przeszłości. Widać nawet zabudowany istniejący kiedyś otwór. Jedno-belkowe, metalowe schody i parkiet przemysłowy stanowią bazowe trio stylu industrialnego.