Biało-szare mieszkanie dla rodziny: nowoczesny styl skandynawski
Mieszkanie na wrocławskich Krzykach zaprojektowano dla młodego małżeństwa z 3-letnim synkiem. Jest przytulnie, jasno, nowocześnie i wygodnie. Biało-szare wnętrza w pełni zdają egzamin! A przy okazji nie brakuje w nich bardzo pomysłowych rozwiązań.
Autor: Mateusz Torbus 7TH IDEA
Jedna ze ścian w salonie została ozdobiona tapetą w delikatne, geometryczne wzory.
Spis treści
- Biało-szare wnętrza, czyli przytulny minimalizm
- Wygodny salon z kuchnią
- Wzorzyste kafelki i dąb na podłodze
- Wyzwanie projektowe: pokój dziecka
- Styl skandynawski we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ
Właścicielom mieszkania podoba się styl skandynawski w nowoczesnej odsłonie – to zresztą stanowiło główne aranżacyjne źródło inspiracji. Pragnęli wnętrza jasnego, przestronnego, z dużą liczbą schowków i szaf, ale przede wszystkim takiego, które nie jest zagracone. Projektem wnętrza zajęła się Katarzyna Dziewanowska.
Biało-szare wnętrza, czyli przytulny minimalizm
Styl nowoczesny w duecie ze skandynawskim daje ogromne możliwości aranżacyjne. Skorzystała z tego projektantka Katarzyna Dziewanowska. Uporządkowana przestrzeń czaruje zarówno minimalizmem, jak i dużą dozą przytulności. Za tę ostatnią odpowiadają inspiracje w stylu skandynawskim. Paleta kolorów opiera się na dwóch neutralnych barwach: bieli i szarości. Dzięki temu pomieszczenia są jaśniejsze oraz większe optycznie.
Projektantka nie ingerowała w układ ścianek działowych. Przesunęła tylko nieco drzwi do łazienki, żeby zarówno w środku, jak i na korytarzu wykorzystać miejsce przy ścianach.
Zobacz też: Styl nowoczesny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>
Wygodny salon z kuchnią
Strefę dzienną tworzy jasny salon z aneksem kuchennym. Aranżacja tego ostatniego stanowiła spore wyzwanie. Chodziło przede wszystkim o to, by nie zaburzać harmonii w przestrzeni dziennej. Projektantce udało się jednak wyjść z tego z sukcesem. Powstała spora szafa, w której ukryto lodówkę i piekarnik. W zabudowie zaś – mnóstwo schowków i miejsca do przechowywania. Dzięki temu można było w dużej mierze zrezygnować z szafek wiszących. Zostały tylko dwie ze szklanymi frontami, na szklanki i kieliszki. Neutralną bazę kolorystyczną w strefie dziennej subtelnie dynamizują akcenty w mocniejszych barwach (stolik kawowy, lampy, dodatki).
W części salonowej postawiono na lekkie optycznie meble, takie jak m.in. kanapa i szafka TV na nóżkach. Ponieważ w mieszkaniu jest dziecko, kierowano się również praktycznością – stąd też szarość czy plamoodporne tkaniny. Na większości ścian zastosowano farbę, choć jest jeden wyjątek. Chodzi o ścianę w salonie pokrytą wzorzystą tapetą.
Nie przegap: Remont, czyli odnawiamy ściany - farby, tapety, okładziny ścienne >>>
Wzorzyste kafelki i dąb na podłodze
Pierwszym elementem wybranym do mieszkania były wzorzyste kafelki na posadzkę w łazience. Do nich projektantka dopasowała kolorystykę reszty wnętrz, stawiając na różne odcienie szarości oraz geometryczne wzory. Dużą rolę, jeśli chodzi o wizualne ocieplenie wnętrza, odgrywa dębowa podłoga. Pojawia się we wszystkim pomieszczeniach – z wyjątkiem wspomnianej łazienki.
Wyzwanie projektowe: pokój dziecka
To pomieszczenie musiało być po prostu idealne! Należało w nim zmieścić duże łóżko z dodatkowym materacem dla gości. W pokoju dziecka jest też duża szafa – na całej ścianie (z drzwiami), która zapewnia mnóstwo miejsca na ubrania i zabawki. Chłopiec bardzo lubi kolor zielony, dlatego pojawił się na jednej ze ścian, i to w ciekawej odsłonie. Zielona ściana pokryta jest farbą magnetyczną, do której można przyczepiać rysunki. Na przeciwległej ścianie zaś znalazła się farba tablicowa, czyli kolejny sposób na realizację pasji artystycznych malucha.
Styl skandynawski we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ
Szukasz pomysłu na nowoczesny, a zarazem przytulny wystrój? Zainspiruj się stylem skandynawskim!
Autor: Maria Miklaszewska
Całe mieszkanie przeszło gruntowny remont. W miejsce wystroju z lat 90 pojawiły się rozwiązania w stylu skandynawskim. Fotografie zawieszone na ścianach są jedyną pamiątką po tamtych czasach.
Autor: Dream House projektowanie i aranżacje wnętrz
Główne założenia projektowe zakładały wykorzystanie jak największej ilości naturalnych materiałów a także aranżacje utrzymaną w jasnych barwach.
Autor: www.fantasticfrank.de
Hygge to przytulny kąt w dowolnym miejscu w domu.
Autor: Mateusz Torbus 7TH IDEA
Wnętrze wykończone jest w naturalnych barwach. Na tak neutralnym tle dobrze widoczne są meble i dodatki w żywch kolorach.