Ciemna kuchnia? Czemu nie! Tak architekci zaprojektowali mieszkanie dla rodziny 2+1 na warszawskiej Sadybie

2024-05-09 14:36

Mieszkanie na Sadybie. 97 metrów dla miłośników sztuki, rodziny 2+1. Zobacz, jak je urządzili. Ciemne i neutralne odcienie szarości, podkreślone drewnem nie tylko w formie podłóg w części prywatnej domu, ale również na wybranych ścianach. Ciemne meble w kuchni. Zdjęcia

Spis treści

  1. 97 metrów na Sadybie. Projekt: Gosia Bardyszewska
  2. Jak wyeksponować obrazy i ceramikę?
  3. Ciemne i neutralne odcienie szarości
Jakie panele wybrać? Dowiesz się w programie Murator Remontuje.

97 metrów na Sadybie. Projekt: Gosia Bardyszewska

To mieszkanie zaprojektowane dla rodziny 2+1 na warszawskiej Sadybie. 97 metrów kwadratowych. Projekt łączy w sobie cechy nie tylko wygodnego i funkcjonalnego mieszkania dla rodziny 2+1, ale również tła dla kolekcji ceramiki projektowanej przez jego właścicielkę przygotowała Gosia Bardyszewska z pracowni Bardzo Ładne projekty wnętrz. Jak wyszło? Zobaczcie zdjęcia. Uwagę przyciągają nie tylko wielkie przeszklenia, ale też ciemna kuchnia. To znaczy - z ciemnymi meblami i drewnem.

Czy 97 m2 zawsze łatwo zaprojektować? -  Mogłoby się wydawać, że duża powierzchnia to duże możliwości. Ważne jest jednak, aby ten potencjał odpowiednio wykorzystać - zwłaszcza, jeśli naszym zadaniem jest pogodzenie ze sobą wielu funkcji. W przypadku mieszkania zlokalizowanego na warszawskiej Sadybie tak właśnie było. Projekt zakładał stworzenie komfortowej przestrzeni do życia dla rodziny 2+1 wraz z wydzieleniem miejsca do pracy, dodatkowej garderoby i pralni. Równie istotnym aspektem była odpowiednia ekspozycja dzieł artystycznych - opisuje projektantka.

Czytaj też: Metamorfoza domu z lat 70.

Jak wyeksponować obrazy i ceramikę?

Właściciele lokalu są miłośnikami sztuki, do której pasja musiała znaleźć wyraźne odzwierciedlenie w projekcie. Inwestorka, Luiza, właścicielka pracowni Lui&Clay, zajmuje się zawodowo ceramiką artystyczną. Dlatego ważne było stworzenie użytecznej i efektownej przestrzeni, która pozwoli na prezentację jej prac oraz realizację sesji zdjęciowych nowych modeli. Dodatkowo w kolekcji gospodarzy znajdują się ich ukochane obrazy, które musiały zostać odpowiednio wyeksponowane. Całość - zamknięta w loftowo-minimalistycznej formie - wymagała zastosowania stonowanych barw i naturalnych materiałów, aby nie przyćmić artystycznej kolekcji, a wręcz ją podkreślić.

- Projekt przygotowany przez Gosię od razu spełnił moje oczekiwania. Naszym wspólnym celem było stworzenie wnętrza, które będzie łączyć funkcję mieszkalną z możliwością atrakcyjnej ekspozycji moich prac. Zaproponowane rozwiązania praktycznie nie wymagały zmian i były bardzo dobrze dopasowane do naszej estetyki i potrzeb - ocenia Luiza, inwestorka. - Nasze mieszkanie stało się dla nas nie tylko wygodnym miejscem do życia, ale również przestrzenią, która dobrze służy jako tło do zdjęć i ekspozycji prac zarówno moich, jak i moich przyjaciół - dodaje.

Ciemne i neutralne odcienie szarości

W projekcie zastosowano ciemne i neutralne odcienie szarości, podkreślone drewnem, które znalazło się nie tylko w formie podłóg w części prywatnej domu, ale również na wybranych ścianach. Stworzono również zabudowę na wymiar, która tylko częściowo pełni funkcję przechowywania. Wybrane meble zostały od podstaw zaprojektowane wyłącznie z myślą o odpowiedniej ekspozycji ceramicznych prac inwestorki.

- Z inwestorami połączyła mnie wspaniała energia, zamiłowanie do sztuki i zastosowanego w projekcie stylu. Całość daje przepis na doskonałą współpracę oraz idealnie dopasowany do właścicieli efekt końcowy - mówi Gosia Bardyszewska, autorka projektu.

Jak wyeksponować obrazy na ścianach? Zobacz zdjęcia

Nasi Partnerzy polecają