Czarno-biały projekt wnętrza. Aranżacja wnętrza w nowoczesnym wydaniu
Nowoczesny projekt wnętrza jest oszczędny w kolory, dominują w nim czerń i biel. Czarno-białe wnętrze zachwyca minimalistycznym wystrojem i kipi pozytywną energią. Przestronny apartament na warszawskim Mokotowie to dzieło pary młodych architektów, którzy uczynili ze swojego mieszkania przyjemną przestrzeń, pełną oryginalnych kształtów.
Autor: materiały prasowe 81.WAW.PL
Apartament na warszawskim Mokotowie nie nawiązuje do przedwojennego stylu warszawskich kamienic. Wprost przeciwnie - nowoczesne mieszkanie z wyraźnie oddzieloną strefą dzienną i prywatną zachwyca czarno-białym, minimalistycznym wystrojem. Soczysta czerń na tle nieskazitelnej bieli robi wrażenie niesamowite, zwłaszcza w połączeniu z wyrazistymi dodatkami. Projekt wnętrza jest oszczędny w kolory, dominantę stanowi połączenie czerni i bieli, mimo to aranżacja wnętrza aż kipi pozytywną energią i pobudza do życia.
Czarno-biały projekt wnętrza
Autorzy projektu wnętrz postanowili złamać dwa dominujące kolory jedynie żywą zielenią roślin oraz nieoczekiwanym i ekstrawaganckim rysunkiem szczurka, który pogodnie spogląda na wchodzących do salonu gości. Duże nowoczesne wnętrza z przewagą czerni trzeba było również odpowiednio doświetlić. Stąd wysokie, nieprzysłonięte zbędnymi zasłonami okna oraz elementy zieleni, które ożywiają i rozjaśniają wystrój wnętrza, a szczególnie kuchnię. Kuchnia została połączona z salonem nie tylko przez usunięcie ścian działowych. Oba wnętrza utrzymane zostały dokładnie w tej samej kolorystyce, dlatego granica między salonem a kuchnią zaciera się i z perspektywy salonu trudno ją zauważyć. Czarny prostopadłościan, który jest wyspą i zamyka ciąg kuchenny oddzielony jest od salonu dużym białym stołem na osiem osób, także zaprojektowanym przez architektów z pracowni 81.WAW.PL dla marki Gacca. Zawieszona nad nim kulista lampa imitująca gniazdo stanowi sprytną barierę pomiędzy kuchnią a salonem. Przez całą długość pomieszczenia biegnie półka z książkami. Taki zabieg nie tylko pozwolił architektom uniknąć ustawienia w mieszkaniu ciężkich regałów bibliotecznych, ale także rozjaśnił i złamał biało-czarne zestawienie kolorystyczne.
Wystrój wnętrza: przestronny apartament
Aranżacja wnętrza jest przestronna, dodatkowo powiększa ją lustrzana płaszczyzna, którą dyskretnie zastąpiono ścianę. Dzięki temu salon wydaje się dwa razy większy. Podobny efekt architekci uzyskali montując w mieszkaniu smukłe i lekkie schody, wiodące na piętro. Dzięki nim korytarz pozostał przestronny. I to wrażenie powraca w każdym pomieszczeniu mieszkania. Apartament czaruje swoją kontrastowością i przestrzenią. Wystrój wnętrza nie mieści się wprawdzie w ramach klasycznego stylu minimalistycznego, ale żywo do niego nawiązuje. Pomysłowa aranżacja wnętrza oraz konsekwentne zestawienie kolorów sprawiło, iż 130-metrowe mieszkanie wydaje się jeszcze większe, a przy tym urzeka swobodą i lekkością.
Projekt wnętrza: niecodzienna strefa prywatna
Kolejne zaskoczenie spotka nas w sferze prywatnej apartamentu. Tu projekt wnętrza przewidywał połączenie sypialni z pokojem kąpielowym. Surowa i oszczędna w formie sypialnia została przedzielona szklaną taflą z równie ascetycznym pokojem kąpielowym, mieszczącym wygodną, prostokątną wannę w kamiennej obudowie. Podest przed wanną to „brodzik”, którego odpływ umieszczony został pod ścianą. Tylko obecność kwadratowej deszczownicy nad głową zdradza nam jego obecność w tym miejscu. Prywatna, a zarazem zamknięta łazienka została urządzona w stylu inspirowanym malarstwem Modriana. Kolorowe, geometryczne płytki współgrają z dobrze znaną czernią. Takie zestawienie kolorystyczne sprawia, że biała armatura łazienkowa zwyczajnie znika, ustępując miejsca zaskakującej ferii barw.