Czerń, beż i złoto. Wyrafinowane mieszkanie o nietypowym układzie
Właściciele dużego, dwupoziomowego apartamentu w Zielonej Górze pragnęli, aby ich mieszkanie łączyło elegancję z przytulnością, a przy okazji było przestronne. Architektem odpowiedzialnym za ten wyjątkowy projekt jest Samanta Michalewicz, właścicielka pracowni ARTchitektura.
Autor: Projekt: Samanta Michalewicz/ARTchitektura, zdjęcia: bilbil.pl
Spis treści
- Apartament pełen kontrastów
- Nietypowy układ
- Jak stosować kamień we wnętrzach?
- Rola tkaniny we wnętrzu
- Przytulna sypialnia
- Łazienka z wanną i prysznicem
- Funkcjonalny przedpokój
- Elegancki, dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze. Zdjęcia
Apartament pełen kontrastów
By podkreślić elegancki charakter apartamentu, architektka wprowadziła m.in. sztukaterie oraz drewnianą podłogę we wzór jodełki francuskiej, która w strefie wejścia została dodatkowo ozdobiona złotą bordiurą. Przytulność zapewnia ciepła gama kolorystyczna, beże, ale też złote dodatki, które kontrastują ze szlachetną czernią.
Nietypowy układ
Apartament zaskakuje rozkładem. Zazwyczaj mieszkania i domy dwupoziomowe, część prywatną mają na piętrze, tu jest odwrotnie. Wchodzimy do salonu, a sypialnia właścicieli znajduje się piętro niżej.
Jak stosować kamień we wnętrzach?
W części dziennej króluje kamień, zdobi kuchnię i salon. W tej pierwszej pod postacią kwarcytu (wzór Patagonia), który okala wyspę i dekoruje ścianę nad blatem. Jego niepowtarzalne kolory i użylenia poprzetykane złotem idealnie wpisują się w kolorystykę wnętrza.
Drugim obliczem kamienia jest marmur, właścicielom bardzo zależało oryginalnym wzorze kamienia. Ostatecznie postawili na odważny wzór Arabescato, który pojawia się na obudowie biokominka, w głównej łazience i w toalecie na piętrze.
Rola tkaniny we wnętrzu
W eleganckim apartamencie nie mogło zabraknąć pięknych tkanin. Do obicia sofy i do zasłon projektantka użyła miłych w dotyku, miękkich welurów. Specjalnie zaprojektowane upięcie zasłon i chwosty wnoszą do wnętrza pałacową elegancję. Do ich półkolistych form nawiązują łuki szklanej balustrady przy schodach.
- Projektując tak wyszukane wnętrza, kieruję się maksymą "Elegancja nie ma nic wspólnego z przypadkiem". Tu każdy detal ma znaczenie, jedno wynika z drugiego. Ryflowania na ścianie przy schodach są odpowiedzią na ten sam wzór na okapie w kuchni, okrągłe lampy Aromas, nawiązują do uchwytów. Nawet gniazdka i włączniki były specjalnie dobrane, by komponowały się z wnętrzem - to kolekcja Kontakt - Simon, Simon 54 GO - mówi architektka Samanta Michalewicz.
Przytulna sypialnia
Duża sypialnia spełnia wszystkie wymagania młodego małżeństwa. Architektka postawiła na ciemne i ciepłe barwy sprzyjające relaksowi. By wzmocnić poczucie przytulności i izolacji pokój dodatkowo wygłuszono tapicerowanymi panelami na ścianie za łóżkiem i wykładziną na pianomacie. Łóżko, zagłówek i pufa to autorskie projekty architektki. Miedziane odcienie tkanin ładnie kontrastują z czarnym tłem.
Łazienka z wanną i prysznicem
Łazienka główna została powiększona o część pokoju gościnnego. Dzięki tym zmianom pojawiła się dodatkowa przestrzeń na wannę i wygodny prysznic walk-in.
Funkcjonalny przedpokój
Przy wejściu do mieszkania zaplanowano podwieszone sufity i zabudowę meblową. Drzwi z odwrotną przylgą gwarantują spójność stylistyczną i wizualną.
Elegancki, dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze. Zdjęcia
Autor: Projekt: Samanta Michalewicz/ARTchitektura, zdjęcia: bilbil.pl
Beże i biele, styl nowoczesny i glamour. Przytulny dom projektantki wnętrz
Autor: Yassen Hristov, projekt wnętrza: Emilia Piesik/Pracownia Milumila