Dom malowany światłem

2024-11-12 15:24 Materiał sponsorowany

Nawet najpiękniejsze wnętrza wymagają dodatkowej oprawy, aby były przytulne, nastrojowe i wyjątkowe. Najprostszym sposobem na podkreślenie atmosfery w domu czy mieszkaniu jest odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne systemy, stylowe lampy czy reflektory punktowe, pozwalają dopasować oświetlenie do charakteru i wystroju pomieszczenia. Czasem jednak to nie wystarcza. Aby ukazać wyjątkowość pomieszczenia warto sięgnąć po odpowiednie żarówki. Producenci oferują na rynku ogromną różnorodność produktów, więc zaprojektowanie świateł i ich barw z pewnością nie będzie problemem. Stworzenie indywidualnej, szczególnej atmosfery w salonie może być nie tylko proste, ale także energooszczędne, przyjazne dla środowiska oraz dla portfela.

TP-LINK
Autor: TP-LINK Dzięki smart żarówce TP-Link Tapo możesz całkowicie zmienić klimat w pomieszczeniu za pomocą kilku kliknięć.

Żarowki

Zaletą inteligentnej żarówki TP-Link Tapo L530E jest to, że umożliwia sterowanie barwą i natężeniem światła oraz zużywa niewiele prądu. Dzięki niej można całkowicie zmienić klimat w domu i dostosować  otoczenie do romantycznej kolacji, czy wieczoru filmowego. Wybór kolorów jest niezwykle szeroki – to aż 16 milionów kolorów i odcieni z pełnej palety barw RGB. Światło może być zaprogramowane tak, by pulsowało w rytm muzyki lub delikatnie rozjaśniało dziecięcy pokój.

Ta żarówka może także ułatwiać codzienne życie. Dzięki pełnej regulacji natężenia światła, rodzice mogą na przykład ustawić taki poziom jasności światła, by dziecko mogło spokojnie zasnąć, jeśli boi się ciemności. W takiej sytuacji przyda się funkcja timera, która sprawi, że żarówka zgaśnie po upływie określonego czasu. Choremu dziecku opiekunowie mogą też podać leki bez wybudzania go ze snu.

Do wnętrz z popularnym oświetleniem punktowym TP-Link przygotował żarówki Tapo L630 z mocowanie GU10. Także ten model pozwala płynie sterować kolorem, barwą i natężeniem światła w zależności od zmieniających się potrzeb. Zmiana ustawień oświetlenia jest niezwykle proste: punkty światła możemy pogrupować i zarządzać wieloma z nich jednocześnie, możemy także ustawiać haromonogramy czy aktywować wyłącznik czasowy. Wszystko to z poziomu przejrzystej, polskojęzycznej aplikacji na telefon.

TP-LINK
Autor: TP-LINK Żarówki TP-Link Tapo L630 posiadają specjalną soczewkę, która sprawia, że kąt świecenia nie przekracza 36 stopni, pozwalając na dokładne oświetlenie wybranego obszaru. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się w miejscach, w których lampy zamontowane są na dużej wysokości.

Listwy LED

Innym ciekawym elementem oświetlenia są, cieszące się coraz większą popularnością, listwy LED, którymi można ozdobić nie tylko wybrane strefy w pomieszczeniu, ale także pojedyncze meble. Dzięki mocnej, dwustronnej taśmie 3M pięciometrowa listwa LED Smart Wi-Fi Tapo L900-5 z możliwością docinania, może zostać umieszczona niemal wszędzie. Jej montaż jest nieinwazyjny, szybki i niezwykle prosty. Taśma posiada funkcję zmiany kolorów w pełnej palecie barw RGB oraz możliwość ustawienia harmonogramów i timera, by kontrolować sposób oraz częstotliwość zmiany kolorów oraz jasności taśmy.

By stworzyć nastrojowy klimat na zewnątrz domu, np. na tarasie czy w ogrodzie warto wykorzystać taśmę Tapo L920-5. Różnica w stosunku do Tapo L900-5 polega na tym, że w tym modelu na jednym pasku można uzyskać jednocześnie wiele kolorów. Dzięki niej balkony, tarasy, ogródki zmienią się w klimatyczne, nastrojowe, wręcz baśniowe miejsca. Zamontowana na dworze taśma nie musi być usuwana w razie niesprzyjających warunków pogodowych, np. padającego deszczu czy gwałtownej burzy. Nie zaszkodzi jej ani wilgoć, ani wysokie czy niskie temperatury. Zastosowana technologicznie zaawansowana specjalna powłoka PU chroni diody i ułatwia ich konserwację.

TP-LINK
Autor: TP-LINK Włączniki TP-Link Tapo S210 umożliwiają włączanie światła zdalnie, za pomocą aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenia wspierają obsługę harmonogramów, dzięki czemu można zautomatyzować działanie oświetlenia.

Włączniki

Ciekawym rozwiązaniem są także inteligentne przełączniki, które będą sterować całym obwodem. Oznacza to tyle, że gdy nasza lampa korzysta z kilku źródeł światła (żarówek), warto rozważyć implementację jednego przełącznika, który pozwoli uczynić naszą lampę „smart” niż inwestować w np. 5 inteligentnych żarówek. To rozwiązanie sprawdzi się także doskonale w sytuacji, gdy w naszym żyrandolu są np. żarówki Edisona, które koniecznie chcemy zachować, a nie są one akurat oferowane przez wybranego przez nas producenta smart rozwiązań. W ofercie TP-Link znajdziemy zarówno podwójne (Tapo S220) jak i pojedyncze (Tapo S210) włączniki światła.

TP-LINK
Autor: TP-LINK Dzięki czujnikom ruchu TP-link Tapo T100 i inteligentnym akcjom w aplikacji Tapo można całkowicie zautomatyzować działanie oświetlenia.

Automatyka i bezpieczeństwo

Elementy oświetleniowe w połączeniu z odpowiednimi czujnikami pozwalają w kilku prostych krokach stworzyć reguły, dzięki którym dom będzie myślał za nas. Umieszczony w sypialni czujnik ruchu Tapo T100 uruchomi delikatne światło, gdy tylko wstaniesz z łóżka. Zainstalowany przy wejściu do łazienki czujnik otwarcia drzwi Tapo T110 rozświetli pomieszczenie zanim do niego wejdziesz. Natomiast, gdy będziesz zbliżać się do schodów, kolejny czujnik włączy zainstalowaną pod barierką taśmę LED. Kiedy skończysz poranne czynności i zamkniesz drzwi wejściowe, wychodząc do pracy, umieszczony na nich kolejny czujnik wygasi oświetlenie w całym domu.

Oświetlenie można także zaprogramować w taki sposób, by podczas nieobecności domowników żarówki i listwy zapalały się i gasły, symulując obecność właścicieli oraz odstraszając nieproszonych gości. Odległość od domu nie ma znaczenia, ponieważ oświetleniem można zarządzać z dowolnego miejsca.

TP-LINK
Autor: TP-LINK Umieszczając czujnik magnetyczny Tapo T110 na drzwiach, można go sparować z oświetleniem tak, żeby je włączał, gdy przychodzimy do domu.

Zarządzanie

Przejście na inteligentne oświetlenie jest relatywnie tanie. Żarówki i listwy LED od TP-Link nie wymagają zakupu dodatkowych urządzeń sterujących. Pracują za pośrednictwem domowej sieci WiFi. Ich instalacja i zarządzanie są proste i odbywają się poprzez aplikację w języku polskim poprzez którą możemy zarządzać również innymi urządzeniami smart, takimi jak kamery monitoringu, wideodzwonki, różnego rodzaju czujniki czy też roboty odkurzające. Jeśli zdecydujemy się na pełną automatykę i będziemy chcieli tworzyć reguły przy pomocy różnego rodzaju czujników – wówczas musimy zaopatrzyć się w centralkę, która pozwala na połączenie aż 64 urządzeń i również jest zarządzania z poziomu tej samej aplikacji na telefon.

Partnerzy