Dom w Zielonej Górze zachwyca. Ma 440-metrów i jest naprawdę luksusowy!
Niezwykle eleganckie wnętrza z nowoczesnym akcentem 440-metrowego domu w Zielonej Górze zaprojektowała Samanta Michalewicz. Stworzyła przestrzeń, w której dominuje biel, kontrastująca z czernią i akcentami złota. Dech w piersiach zapierają luksusowe sypialnie, do których prowadzą jednolite, białe schody. Dom został zaprojektowany niezwykle pomysłowo, wykorzystując inteligentne rozwiązania. Jak wygląda w środku?
Autor: bilbil.pl - fotografia wnętrz
Projekt: mgr inż. arch. Samanta Michalewicz / ARTchitektura Michalewicz
Spis treści
- Salon z otwartym na antresolę sufitem
- Nowoczesna kuchnia
- Eleganckie sypialnie
- Oświetlenie w eleganckiej sypialni
- Sypialnie dla dzieci
Elegancki projekt z nowoczesnym akcentem powstał w pracowni ARTchitektura Michalewicz. Wnętrza zaprojektowano wykorzystując biel, która kontrastuje z czernią i złotymi akcentami. Spotkamy tam liczne sztukaterie i wiele inteligentnych rozwiązań.
- To dom, który dopasowuje się do klienta i jego przyzwyczajeń poprzez możliwość zapisu odpowiednich scen i automatyzację wielu elementów wyposażenia gdzie ściemniane LEDy lub elementy na fotokomórkę to podstawa - podkreśla mgr inż. arch. Samanta Michalewicz.
Nawet zasłony, które sięgają ponad 6-metrów poruszają się samodzielnie przy użyciu aplikacji.
Salon z otwartym na antresolę sufitem
Wzrok przykuwa przestronny salon z otwartym na antresolę sufitem i dużą częścią wypoczynkową. Relaks zapewnią designerskie sofy oraz leżanka, które są pokryte tkaninami w bieli i czerni. Warto zwrócić uwagę na dekoracje okienne - firany, zasłony czy żaluzje - które zostały zaprojektowane i stworzone na miarę. To samo dotyczy mebli w jadalni.
Nowoczesna kuchnia
Fronty kuchennych mebli są klasyczne, utrzymane w beżowej i czarnej kolorystyce. Dzięki jednemu z nich dostaniemy się ukrytym przejściem do spiżarni.
Na parterze znajdziemy też schowane za drzwiami ukrytymi WC gościnne ciemnych i kontrastowych tonacjach, pokój rekreacyjny z sauną oraz wiatrołap z prywatną garderobą za lustrzanymi drzwiami ukrytymi.
Piękne, majestatyczne białe schody zaprowadzą nas na piętro. I jak podkreśla architektka, zastosowanie podświetlenia sekwencyjnego wyjątkowo u dołu stopni, które zapala się stopniowo po kolei na fotokomórkę - tworzy efektowne wrażenie wizualne.
- To niemal jak taniec światła, który zachęca do przejścia na wyższe piętro - zauważa architekta.
Eleganckie sypialnie
Sypialnia zachwyca luksusem - mamy wrażenie, że weszliśmy do eleganckiego pokoju w drogim hotelu, który jest jednocześnie przytulny i funkcjonalny. Pokój bazuje na jasnej kolorystyce, którą przełamują subtelne odcienie ziemi i czarne akcenty.
- Kolorem dominującym w przestrzeni jest stonowany odcień bieli i kremu, który tworzy bazę dla pozostałych elementów wyposażenia. Odcienie ziemi, takie jak delikatne beże, piaskowe brązy wkomponowują się harmonijnie, przynosząc do wnętrza relaks i wyrafinowanie. Czarny kolor użyto jako elegancki akcent, nadający kontrastu i głębi całej kompozycji - zaznacza architektka Samanta Michalewicz.
Łóżko zostało wykonane pod wymiar, a zagłówek obito miękkim materiałem w stonowanym kolorze - tym samym, co użyto przy łóżku. Zadbano też o stoliki nocne i elegancką toaletkę. Przy sypialni znajduje się też prywatna łazienka i garderoba.
Oświetlenie w eleganckiej sypialni
W sypialni znajdują się nie tylko tradycyjne lampy, ale też oświetlenie na fotokomórkę, które zapala się samodzielnie w nocy bez potrzeby włączania większych świateł. Znajdziemy tam również kameralne ledy i kinkiety.
Sypialnie dla dzieci
Bez wątpienia każda z trzech sypialni dzieci ma indywidualny charakter. W każdym z nich znajdują się panele do sterowania oświetleniem, z łatwymi do zapamiętania dla dzieci piktogramami.
W pokoju dziewczynki jest ścianka do selfie, na której zobaczymy gipsowe, włoskie skrzydła. Zadbano też o niesamowity baldachim przy łóżku. Pokoje chłopców również zaskakują oryginalnością. Są odmienne - jeden został zaprojektowany w leśnym stylu, drugi ma specjalnie wygłuszoną ścianę przy TV i "bramkę" do gry w nogę z możliwością pisania po niej.
Artykuł powstał na bazie informacji od ARTchitektura Michalewicz
projekt: mgr inż. arch. Samanta Michalewicz
sesja zdjęciowa: bilbil.pl - fotografia wnętrz/Radek Słowik
Odwiedź stronę internetową, konto na Facebooku i Instagramie ARTchitektura Michalewicz