Dwa identyczne salony na dwa sposoby. Jeden w stylu japandi, drugi - modernizm

2024-10-02 15:38

Strefa dzienna to serce każdego domu – miejsce, w którym spędzamy czas z bliskimi, odpoczywamy i cieszymy się codziennymi chwilami. Jak ją urządzić? Oto dwie strefy dzienne: identyczne pod względem metrażu i rozkładu. Każda z nich została zaaranżowana jednak w całkowicie innej estetyce.

Spis treści

  1. Jadalnia nr 1. Minimalistyczna elegancja ze szklanym stołem
  2. Salon nr 1. Sofa w kolorze cegły i sztuka
  3. Jadalnia nr 2. Jadalnia w stylu japandi
  4. Salon nr 2. Salon w stylu japandi
  5. Nowoczesna kuchnia w minimalistycznym wydaniu
  6. Mieszkanie gotowe do zamieszkania
  7. Dwa idetyczne salony i jadalnie na dwa sposoby. Zdjęcia

Jadalnia nr 1. Minimalistyczna elegancja ze szklanym stołem

Centralnym punktem jadalni jest szklany stół, który wprowadza tu lekkość i optycznie powiększa tę przestrzeń. Z kolei nietypowe, tapicerowane krzesła w odcieniach błękitu i bieli przełamują schematyczny minimalizm. 

Salon nr 1. Sofa w kolorze cegły i sztuka

Ta strefa wypoczynkowa to przestrzeń o wyrazistym charakterze, z głównym punktem w postaci dużej sofy w kolorze cegły. Jej odważna barwa wyraźnie kontrastuje z zielonym dywanem i błękitnymi krzesłami w jadalni, dodając dynamiki całej aranżacji. 

Naprzeciwko kanapy znajduje się szafka RTV, która stanęła na tle ściany wyłożonej białą cegłą. Tam też znalazł się geometryczny obraz. Całość jest wyważona, ale z nutą artystycznego temperamentu. 

Identyczne salon i kuchnia na dwa sposoby
Autor: Materiały prasowe/Invest Komfort

Szklany stolik kawowy podkreśla nowoczesność tego wnętrza, a minimalistyczne oświetlenie w tej części strefy dziennej dopełnia kompozycję.

Jadalnia nr 2. Jadalnia w stylu japandi

Druga strefa dzienna prezentuje zupełnie inne podejście do aranżacji. W jadalni główną rolę odgrywa drewniany stół, który wprowadza do wnętrza ciepło i naturalny charakter typowy dla stylu japandi.

Drewniane krzesła o delikatnych liniach nadają całości przytulnego klimatu. Charakterystyczny, organicznie ukształtowany, przypominający nieco pąk kwiatu żyrandol tworzy intrygujący kontrast do prostych form mebli, wnosząc element subtelnej ekstrawagancji. 

Salon nr 2. Salon w stylu japandi

Druga strefa wypoczynkowa utrzymana jest w zdecydowanie łagodniejszej, bardziej stonowanej palecie kolorów. Dominują beże, a miękkie, zaokrąglone linie sof tworzą przytulny, harmonijny klimat. 

Identyczne salon i kuchnia na dwa sposoby
Autor: Materiały prasowe/Invest Komfort

Wnętrze jest minimalistyczne, ale ciepłe, z dużymi abstrakcyjnymi obrazami na ścianie, które dodają artystycznego wyrazu, nie wprowadzając jednocześnie zbędnego chaosu. 

Okrągły, drewniany stolik kawowy stanowi ciekawy kontrast do prostych sof, a dyskretne oświetlenie dodatkowo buduje przytulną atmosferę.

Nowoczesna kuchnia w minimalistycznym wydaniu

W przypadku obu mieszkań kuchnie są identyczne. Są przykładem nowoczesnej aranżacji, która łączy w sobie minimalizm i wysoką funkcjonalność. Wyróżniają się prostą, ale elegancką formą. Gładkie, pozbawione uchwytów fronty szafek nadają całości lekkości, a neutralna kolorystyka wprowadza poczucie harmonii i spokoju.

Jasne, matowe wykończenie szafek kontrastuje z ciemnymi elementami, takimi jak piekarnik, co dodaje nowoczesnego, eleganckiego akcentu. 

Subtelne oświetlenie podszafkowe podkreślaj linię blatu, dodatkowo rozświetla przestrzeń i idealnie komponuje się z czystymi liniami mebli.

Na uwagę zasługuje również drewniana podłoga, która ociepla wnętrze, wprowadzając do kuchni naturalny akcent. Prostota tej aranżacji idzie w parze z dbałością o detale – każdy element ma tu swoje miejsce, a całość emanuje nowoczesną elegancją. 

Mieszkanie gotowe do zamieszkania

Obie aranżacje pochodzą z inwestycji WITA77, która jest zlokalizowanaw Gdańsku Strzyża, realizowanej przez trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort. Mieszkania w standardzie move in to nowa propozycja wnętrz gotowych do zamieszkania. 

Dwa idetyczne salony i jadalnie na dwa sposoby. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 2 takie same mieszkania na 2 sposoby. Jedno to dzieło architektki, drugie inżyniera