Eklektyczny dom Jagny Niedzielskiej. Dziennikarka ma aż dwie kuchnie
Jagnę Niedzielską z pewnością kojarzą widzowie Canal+ Kuchnia, gdzie dziennikarka prowadzi programy “Widelcem po mapie” oraz “Jagny Niedzielskiej kuchnia bez resztek”. Dzisiaj zaglądamy do jej domu w Szczawnie-Zdroju, który ona sama nazywa “Domem z piernika”.
Autor: Fot. Stan Zajączkowski
Oprócz tego, że Niedzielską można zobaczyć na małym ekranie, jest również autorką książki “Bez resztek”, w której promuje ideę “zero waste”. Stara się zachęcić Polaków do jak najmniejszego marnowania jedzenia, wykorzystywania resztek, ale też rozsądnego planowania zakupów.
Jak wygląda dom Jagny Niedzielskiej?
Teraz Niedzielska zdecydowała się pokazać, jak wygląda jej dom w Szczawnie-Zdroju, który określa jako “Dom z piernika”. Faktycznie, ta nazwa doskonale do niego pasuje. Eklektyczne wnętrza wypełniają meblarskie perełki oraz porcelanowe dekoracje, które dziennikarka uwielbia i ustawia dosłownie wszędzie.
Chata w Szczawnie-Zdroju, która jest dla prezenterki drugim domem, miała być jej azylem - miejscem, gdzie może odpocząć i wejść w tryb offline. Zanim znalazła swój ideał, przejechała Polskę wzdłuż i wszerz i odwiedziła wiele miejscowości. Gdy zobaczyła 150-metrowy dom w Szczawnie-Zdroju, stwierdziła, że to jest to!
To tutaj razem z mężem uciekają z gwarnej Warszawy, zaszywają się w swojej chatce i spacerują po pobliskich lasach. Tu wszystko jest blisko: zielone trasy spacerowe, przyroda i przytulny ogród. Taka przestrzeń to również świetna lokata kapitału, bo kiedy prezenterka jest pochłonięta przez obowiązki zawodowe, dom można wynająć.
Dom Niedzielskiej to zabytek z 1932 r., nad którym czuwa konserwator. Jego fasada została zachowana w oryginalnym stanie. Środek natomiast musiał zostać poddany remontowi.
Dziennikarce zależało przede wszystkim na tym, by zachować jak najwięcej oryginalnych elementów tego budynku, np. podłogi. Zgodnie z ideą zero waste nic nie mogło się zmarnować, dlatego np. parapety wykonano z drewna, z którego wcześniej były zrobione okna.
Większość mebli również pochodzi z drugiej ręki, a eklektyczne wnętrza z charakterem wypełniają sprzęty z lat 80. XX w., ale również polska współczesna sztuka.
Dwie kuchnie
Jak przystało na prowadzącą programy kulinarne, w domu Jagny Niedzielskiej znajdują się aż dwie kuchnie, które ta uznaje za najważniejsze pomieszczenia “Domu z piernika”.
W większej kuchni jasne meble zestawiono z backsplahem w odcieniach pastelowej oliwki. Aby zrównoważyć to pomieszczenie i nadać mu nieco bardziej rustykalnego charakteru, na jednej ze ścian zostawiono gołą, czerwoną cegłę.
Druga kuchnia jest znacznie mniejsza. Tam też królują naturalne kolory. Kremowe meble połączono z tapetą o ciekawym wzorze i naturalną, zapewne oryginalną drewnianą podłogą.
W obu kuchniach znalazły się blaty wykonane w 90 proc. naturalnego kwarcu. Niedzielska postawiła na producenta tworzącego trwałe i naturalne powierzchnie robocze, które są nie tylko trwałe, ale, co dla niej ważne, ich proces powstawania nie wpłynął w znacznym stopniu na środowisko.
Podczas produkcji blatu 99 proc. wody, jaką wykorzystano do jego stworzenia, pochodziła z recyklingu.
- Cała energia zużyta do produkcji blatu produkowana jest z odnawialnych źródeł, a sam blat składa się w 20% z materiałów recyklingowanych - przekonuje Niedzielska.
Przeczytaj również:
- Już wiadomo, jak będzie wyglądał salon i kuchnia Kurzopków. Farbę puścił ich architekt
- Maffashion kupiła kolejne mieszkanie. Zdecydowała się na odważny kolor kuchni
- Zaskakujące wnętrza Anny Korcz. Z trendami wnętrzarskimi jest na bakier