Eleganckie mieszkanie w stylu Hamptons. Właścicielka chciała czuć się w domu jak na wakacjach

2025-04-02 12:06

Czy można we własnym domu czuć się jak na wakacjach? Okazuje się, że tak – a dowodem na to jest projekt Katarzyny Fanajło, który łączy elegancję z nadmorskim luzem stylu Hamtpons i coastal. To przestrzeń, w której każdy detal przywołuje wspomnienia letnich dni, a przemyślane rozwiązania zapewniają komfort codziennego życia.

Spis treści

  1. Jak urządzić wnętrza w stylu Hamptons i coastal?
  2. Do montażu wanny potrzebny był dźwig!
  3. Światło, które buduje atmosferę
  4. 150-m dom w stylu Hamptons i coastal. Zdjęcia

Jak urządzić wnętrza w stylu Hamptons i coastal?

Właścicielka domu marzyła o wnętrzu, które odda klimat jej ulubionych miejsc. Efektem tej wizji jest 150-metrowa przestrzeń, w której subtelna elegancja spotyka się z naturalnym wdziękiem. 

Styl Hamptons przeplata się tutaj ze stylistyką coastal. Dominują stonowane beże, biel i pastelowe błękity, które kojarzą się z piaskiem, niebem i oceanem. 

– Klasyczne ramki, sztukaterie sufitowe i ścienne dodają wnętrzu elegancji, a błękit, granat i pastelowy turkus nawiązują do barw oceanu i nieba – opowiada Katarzyna Fanajło.

Do montażu wanny potrzebny był dźwig!

Na parterze znajduje się otwarta strefa dzienna – kuchnia, jadalnia i salon, które tworzą spójną przestrzeń sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu. Na piętrze znajdują się sypialnia z garderobą, łazienka, pralnia oraz dwa dodatkowe pokoje. 

Każde z tych miejsc jest stylistycznie spójne, a jednocześnie pełni swoją unikalną funkcję. Jasne, lakierowane meble dodają lekkości, a starannie dobrane tekstylia i dekoracje wprowadzają przytulny nastrój.

Jednym z największych wyzwań projektu była logistyka transportu mebli i montaż 130-kilogramowej wanny na piętrze. 

– Zamawialiśmy specjalnie do tego dźwig! – wspomina architektka.

Światło, które buduje atmosferę

Jednym z kluczowych elementów projektu jest oświetlenie. Architektka postawiła na ciepłą barwę światła, która podkreśla przyjazny charakter wnętrza. 

– Zawsze stosuję barwę światła 3000K – ciepłą, ale nie żółtą. Sprawia, że mamy lepsze samopoczucie, a światło przyjemnie otula wnętrze – tłumaczy Katarzyna Fanajło.

Centralnym punktem jadalni jest ręcznie wykonana lampa o szklanych kloszach, idealnie dopasowana do stylistyki domu.

Z kolei w kuchni nad wyspą zawisły delikatne, transparentne lampy, które dopełniają całość kompozycji. Subtelne rozwiązania świetlne nadają wnętrzu spójność i funkcjonalność.

Projekt Katarzyny Fanajło to przestrzeń pełna emocji i osobistych odniesień. Wizja właścicielki i pełne zrozumienie jej oczekiwań przez architektkę sprawiły, że powstał dom, o jakim marzyła.

– Najbardziej cieszą mnie wiadomości po skończonym projekcie – jak dobrze ktoś czuje się w swoim nowym wnętrzu. O to tu chodzi! – podsumowuje architektka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić mieszkanie w stylu Hamptons? Zobacz stylowy apartament w Warszawie

150-m dom w stylu Hamptons i coastal. Zdjęcia

Złoto we wnętrzach_WZ_Studio
Murowane starcie
Dom z balkonem czy bez? MUROWANE STARCIE
Prawie każdy ma je w domu. Sprawdź, czy rozpoznasz najpopularniejsze rośliny doniczkowe
Pytanie 1 z 7
Co to za roślina?
quizrośliny