Futurystyczne mieszkanie: aranżacja high-tech. Beton, ledy i obłe formy zabudowy

2016-09-27 10:09

Jak wygląda awangarda w projektowaniu wnętrz? Mieszkanie futurystyczne to oszczędność formy i nowoczesne materiały. Architekci z pracowni 81.WAW. zaprojektowali niebanalne mieszkanie z betonowym kubikiem, które tworzy nowoczesny i minimalistyczny wystrój. Wyraźnie widoczna swoboda projektowa oraz nietypowe formy obecne w aranżacji sprawiają, że wnętrze ma futurystyczny wyraz.

Spis treści

  1. Mieszkanie z betonową kostką: proste formy
  2. Nowoczesne wnętrza: beton dekoracyjny i sufit napinany

Główną ideą projektu mieszkania warszawskiej pracowni 81.WAW. było „włożenie” w prostą, białą przestrzeń wnętrza, betonowego kubiku. Surową prostopadłościenną formę otacza obła zabudowa meblowa przestrzeni salonu z jadalnią oraz korytarz. Niebanalne mieszkanie ma futurystyczny i nowoczesny wystrój. Przez zastosowanie bieli i szarości oraz jednorodnych materiałów wykończeniowych, wnętrze mieszkania pozostało jasne i przestronne, a dzięki uporządkowaniu funkcji przechowywania i ukrycia wybranych pomieszczeń w kubiku nawet minimalistyczne.

Mieszkanie z betonową kostką: proste formy

Mieszkanie z betonową kostką przypomina swoim charakterem futurystyczne wnętrze. Dominują w nim proste formy, których zdecydowanym akcentem jest właśnie betonowy sześcian - kubik. Mieści się w nim pomieszczenie techniczne, łazienka główna i widoczny od strony salonu biokominek. Kostka zakręca w korytarz, gdzie można zauważyć ukryte drzwi do wyżej wymienionych pomieszczeń. Na jego końcu znajduje się lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. Charakterystycznymi elementami wystroju wnętrza, które najbardziej zwracają uwagę, są oryginalne formy zabudowy meblowej oraz sufit napinany z oświetleniem ledowym. Surową zabudowę wykończoną betonem otacza biała, obła przestrzeń salonu z jadalnią oraz korytarze. Salon z kuchnią stanowią jeden otwarty plan z zabudową z charakterystycznym poziomym podziałem. Dzięki temu całość została optycznie wydłużona. Salon jest jasny, co dodatkowo podkreślają śnieżno-białe meble – opisuje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW. Kuchnia i wejście do mieszkania, które znajdują się we wnękach, zostały podkreślone szarością, idealnie współgrającą z kolorem betonowego sześcianu. Jadalnia została w całości oświetlona świecącym sufitem napinanym - Barrisolem.Zobacz też: ciekawe projekty wnętrz pracowni 81.WAW. >>>

Nowoczesne wnętrza: beton dekoracyjny i sufit napinany

Beton na ścianie pojawia się również w sypialni, wpisując się w surowy klimat wnętrza mieszkania. Znajduje się za zagłówkiem łóżka. Widać tutaj także charakterystyczne dla tego projektu obłe kształty białej zabudowy meblowej. Pojawiają się one również na szafkach i w liniach ledowych, które stanowią główne oświetlenie w mieszkaniu. Takie świetlne instalacje doskonale podkreślają betonowy kubik – dodaje Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW. W aranzacji łazienki pojawiła się na ścianie tynk mineralny imitującym beton oraz ciekawa mozaika, która imituje krople deszczu. Konsekwentnie pojawia się tu również betonowa ściana, na jej tle ładnie się prezentuje biała aramatura łazienkowa.Autorzy projektu: www.81.waw.pl

  • Dobry pomysł: jeżeli marzy Ci się podświetlany sufit we wnętrzu, dobrym wyborem będzie sufit napinany Barrisol. Jego konstrukcja jest lekka i wytrzymała - nie obciąża stropów ani konstrukcji budynków. Tworzywo dożywotnio zachowuje swoje właściwości. Na sufity Barrisol udzielane jest 10 lat gwarancji. Do wyboru mamy sufitynapinane o odbiciu lustrzanym, matowe, jedwabiste, ażurowe, podświetlane. Można dostosować każdy rodzaj sufitu do celów zarówno twórczych, jak i użytkowych. Sufity napinane Barrisol dają ogromne możliwości dekoratorskie - można z nich uzyskać dowolny kształt (łuki w płaszczyźnie pionowej i poziomej, załamania płaszczyzny, obejścia kolumn i gzymsów). Dodatkowo mamy możliwość zainstalowania każdego rodzaju oświetlenia, wentylacji, czujek pożarowych, zraszaczy, systemów alarmowych itp. Doskonale maskuje instalacje biegnące przy suficie rzeczywistym oraz ma możliwość wielokrotnego montażu i demontażu. Tym samym daje łatwy i szybki dostęp do instalacji pod sufitem.