Granatowy i biały: modne zestawienie kolorów we wnętrzu
Jak łączyć kolory? Granatowy z białym to połączenie niewychodzące z mody. Kolor granatowy, głęboki jak odcień morza, nadaje wnętrzom świeżości. Jego szlachetny odcień wraz z bielą tworzą wyjątkowo zgrany duet. Urządzamy granatowo-białe wnętrza!
Autor: agencjafree/living4media
Różne odcienie granatu możemy łączyć ze sobą. Granat zastosowany na niewielkiej powierzchni warto uzupełnić o białe dodatki.
Spis treści
Granat jest kolorem, który zastosowany we wnętrzach, dodaje im elegancji. W ciągu ostatnich lat, granat stał się niezwykle modny na rynku wnętrzarskim. Kiedyś - kojarzony w aranżacji wnętrz jedynie ze stylem marynistycznym, dziś jego głęboki odcień pojawia się coraz częściej "na salonach".
Granatowy i biały: szlachetny odcień granatu
Modny odcień granatu kojarzy się z morską głębią. Kolor tak głęboki jak odcień morza – wprowadza do wnętrz świeżość. Zastosowany w mieszkaniu, doda mu elegancji i będzie działać kojąco na nasze zmysły. Może ozdobić zarówno klasyczny salon, jak i nowoczesną sypialnię czy kuchnię. Granat nadaje wnętrzom szlachetności i oryginalnego charakteru. Wnętrza zaaranżowane z jego udziałem są ponadczasowe i tajemnicze.
Zobacz też: Nowoczesne mieszkanie z modnym granatem w tle >>>
Decydując się na granat we wnętrzu, należy jednak pamiętać że jest on kolorem ciemnym- dlatego nie przesadzajmy z jego ilością. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jedną ścianę w mieszkaniu w kolorze granatowym. Odcieni granatu można użyć na dużych powierzchniach, gdy wnętrze jest przestrzenne, a podłoga i sufit jasne lub w pomieszczeniach z dużą ilością okien lub luster. W mieszkaniach gdzie granat zastosowany jest na dużych płaszczyznach, niezwykle ważne jest dobrze dobrane oświetlenie. Granat we wnętrzu, pod postacią dodatków, to rozwiązanie proste i bardzo efektowne. Za pomocą żywych dodatków w kolorze nocy, w łatwy sposób dodasz jasnemu wnętrzu charakteru.
Granatowy i biały: duet idealny
Aranżując pomieszczenie z pomocą barwy granatowej, należy pamiętać że jest to kolor ciemny, dlatego nie należy przesadzać z jego ilością. Dłuższe przebywanie we wnętrzu przesyconym ciemną barwą granatu, może okazać się przytłaczające. Wybierając granat do mieszkania, warto zestawić go z innym, jaśniejszym kolorem. Granat wymaga zestawienia go z kolorem bardziej świetlistym od niego. Wyjątkowo często kolor granatowy możemy spotkać w towarzystwie barwy białej. Granatowy we wnętrzu, zestawiony z bielą, stworzy stonowane, spokojne i eleganckie kompozycje. Zderzenie niebieskich odcieni z czystą bielą dodatków to prawdziwa elegancja w nowoczesnym wydaniu. Biel jest barwą, ktora daje kreatorom wnętrz całą gamę możliwości twórczych. Dzięki mnogości odcieni i doskonałemu dopasowaniu do innych kolorów - biel - otwiera nowe horyzonty i sprzyja natchnieniu. Białe wnętrza możemy ubrać w granatowe dodatki lub w jasnym wnętrzu postawić na jedną ścianę w granacie. Możemy także postawić na równowagę- zrównoważyć kolor jasny z ciemnym tak, by proporcja ich we wnętrzu była jednakowa. Granatowy i biały razem, tworzą duet idealny!
Autor: Kołodziej&Szmyt
Bazę całej aranżacji w mieszkaniu stanowią- szare ściany, ozdobione sztukaterią oraz drewniana podłoga- ułożona w jodełkę.
Autor: Agnieszka Zbonik