Jak urządzić beżowe wnętrze? Akcenty miedzi, czerni i szarości dodadzą mu charakteru
Elegancja nie jedno ma imię. W przypadku aranżacji wnętrz ponadczasowy beż można wykorzystać do stworzenia naprawdę luksusowego projektu. Właśnie ten kolor sprawdził się w domu w Andrychowie. Uzupełniono go brązami i akcentami w kolorze miedzi. Zobacz, jak urządzić beżowe wnętrze!
Autor: Mikołajska Studio
Spis treści
- Jak urządzić beżowe wnętrze? Strefa dzienna
- Łazienka z miedzianym akcentem
- Jak urządzić elegancki pokój dla dziecka?
- Biała sypialnia
- Łazienka rodziców
- Siłownia, gabinet i strefa relaksu
W tym domu mieszka czteroosobowa rodzina. Inwestorzy marzyli o nowoczesnej, lekkiej przestrzeni o eleganckim sznycie. Architektki postawiły na wyważony minimalizm i udowodniły, że zarówno ten styl, jak i — uznawany za bardzo bezpieczny — beż mogą mieć charakter!
Wystarczy przełamać je innymi uzupełniającymi barwami, już wcześniej wspomnianymi brązami, ale też czernią i szarością, nie wspominając o ocieplającym to wnętrze drewnie.
Dom miał być też nowoczesny, więc zastosowano w nim dużo inteligentnych rozwiązań. Ogrzewanie, monitoring, rolety, oświetlenie — wszystkim tym można sterować z telefonu.
Jak urządzić beżowe wnętrze? Strefa dzienna
Zgodnie z najnowszymi trendami salon, kuchnia oraz jadalnia się przenikają. To właśnie tu poza beżami widzimy nieco mocniejsze kolory nadające tej przestrzeni głębi.
Wyspę, blaty oraz przestrzeń między szafkami wyłożono kwarcytem, który idealnie komponuje się z czarną lodówką oraz ciągiem górnych, czarnych szafek. Strefa kuchenna została wydzielona za pomocą podłogi, która wyraźnie odcina się na tle drewna.
Salon to miejsce, gdzie stanął duży narożnik. Może pomieścić wszystkich członków rodziny, ale też ich gości. Szarości uzupełniono poduszkami m.in. kolorze miedzi.
Bezpośrednio za wypoczynkiem znalazła się jadalnia. Tam stanął drewniany stół, przy którym może jednocześnie usiąść aż 10 osób.
Strefa dzienna jest doskonale doświetlona dzięki ogromnym oknom. Przestrzeń, choć głównie w beżach, jest dynamiczna dzięki dodatkom i meblom o ciekawych kształtach i formach. Spójrzcie na lampy nad wypoczynkiem. Przywodzą na myśl spódnicę baletnicy!
Łazienka z miedzianym akcentem
Łazienka na parterze jest niewielka. Beży jest tam niewiele, dominują za to ciemne tony skontrastowane z rozbielonymi szarościami. Pierwsze skrzypce gra tam jednak marmurowy dekor.
Jak urządzić elegancki pokój dla dziecka?
Pokoje dzieci utrzymano w jasnych kolorach. Pokój dziewczynki wypełniły beże, a w pokoju chłopca pojawił się jeszcze granat. U niego dodatkowo postawiono na taperę z motywem rysunków technicznych przedstawiających samoloty.
— W aranżacji pokojów dwójki najmłodszych mieszkańców również postawiono na klasykę. Właścicielom zależało na stworzeniu prostej przestrzeni dla swoich dzieci, spójnej z resztą domu — wyjaśniają autorki projektu.
Biała sypialnia
Sypialnię, z jednym małym wyjątkiem, zdominowała biel. Jedna ze ścian bowiem została pomalowana farbą w kolorze antracytu. W tym pomieszczeniu stanęło szare tapicerowane łóżko.
W głębi pokoju udało się ustawić jeszcze toaletkę. Brakuje tam wprawdzie światła dziennego, ale jest za to okrągłe podświetlone lustro, które pozwoli pani domu na wykonanie perfekcyjnego makijażu.
Łazienka rodziców
Przy sypialni znajduje się łazienka rodziców. Poza prysznicem znajduje się tam jeszcze i wanna. Mimo niewielkiego okna pomieszczenie zdaje się być dosyć jasne. Wszystko za sprawą jasnych płytek.
Siłownia, gabinet i strefa relaksu
— W projekcie uwzględniono także gabinet oraz siłownię. W biurowej przestrzeni znalazło się miejsce zarówno do pracy, jak i dla chwili relaksu. W kameralnej siłowni umieszczono preferowane przez gospodarzy sprzęty — od hantli po bieżnię — opowiadają architektki.
Wychodząc z siłowni, wystarczy wejść po kilku schodach, by znaleźć się w miejscu, gdzie znajduje się biblioteczka. Można tam poczytać czy popracować albo po prostu pobyć w odosobnieniu.
Projekt: Mikołajska Studio
Autor: Mikołajska Studio
PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Jak urządzić minimalistyczne wnętrze? Dom w Grodzisku Mazowieckim. Tu mniej znaczy więcej
Autor: Projekt: Jacek Kamiński, fot. Jacek Nicieja