Jak urządzić pastelowe mieszkanie? Tu spotkały się róż, błękit, biel i szarości
Jak urządzić pastelowe mieszkanie? W tym, do którego zaglądamy dzisiaj, połączono róże, błękity, biele i szarości, co sprawiło, że 48-m apartament ma nie zwykle pozytywną energię. Konfiguracja pojawiających się tam motywów zapada w pamięć!
Autor: Projekt wnętrza: Decoroom, zdjęcia: Marek Koptyński Archi.Photo, stylizacja: Angelika Front / Atmosferycznie
Spis treści
Inwestycja znajduje się we Wrocławiu na Starym Mieście, nieopodal Odry. Z jednej strony miasto, z drugiej natura sprawiają, że przyszli mieszkańcy tego apartamentu będą mogli złapać oddech i balans, dryfując między tętniącym życiem Wrocławiem a zielenią, która jest tuż za rogiem.
Właściciele mieszkania chcą go wynająć. Urządzając go, postanowili skorzystać z usług profesjonalistów, którzy stworzyliby uniwersalną aranżację trafiającą w gusta szerszego grona. Architekci postanowili więc na optymistyczne pastele. Za wizualnie atrakcyjną formą kryje się też sporo praktycznych rozwiązań, np. całkiem spora ilość miejsca do przechowywania.
– Mieszkanie jest nieduże, ale jasne i przytulne. Zabudowy meblowe, wykonane według naszego projektu (...), miały na celu zapewnić na niewielkiej przestrzeni maksymalnie dużo miejsca do przechowywania. Jednocześnie staraliśmy się odwrócić uwagę od wielkich szaf zajmujących sporą powierzchnię, na rzecz elementów dekoracyjnych. Ukryliśmy funkcję przechowywania w bardzo dekoracyjnej formie. Zachowana w całym mieszkaniu delikatna, pastelowa kolorystyka dodaje meblom lekkości – wyjaśniają architekci z pracowni Decoroom.
Jak urządzić pastelowy salon?
Podczas gdy większość ścian w salonie utrzymano w bieli, tę, na której tle w przyszłości stanie telewizor, pomalowano na spokojny, rozbielony błękit. Architekci inspirowali się okoliczną przyrodą, niebem, ale też łagodnym nurtem pobliskiej Odry.
Pod tą ścianą stanęła stylowa, szara szafka RTV o ryflowanych frontach, a naprzeciwko niej z kolei żółta, wygodna sofa, która jest tu mocnym i energetycznym punktem.
W salonie wydzielono również część jadalną. W niej znalazł się okrągły stolik z marmurowym blatem i trzy tapicerowane na szaro krzesła.
Niebieska kuchnia z białym blatem
Wbrew obecnym trendom kuchnia nie została otwarta na salon, ale została oddzielona od niego za pomocą ścianki. Stanowi całkowicie odrębne pomieszczenie. To pomieszczenie wypełniła dwurzędowa zabudowa.
Uwagę zwracają szczególnie gładkie, błękitne fronty, które harmonizują z kolorem z salonu. Wzrok przyciągają metalowe, miedziane uchwyty i nawiązujące do nich metalizowane fronty szafek górnej zabudowy. Świetnie komponują się z białym blatem z konglomeratu oraz mozaiką o marmurkowym wykończeniu.
– Płyty meblowe z pięknych kolekcji kolorystycznych, o pastelowym, matowym wykończeniu, które stały się najważniejszym element aranżacji kuchni, wykorzystano również jako fronty zabudów w pozostałych pomieszczeniach. Stąd w eleganckim holu szafy w kolorystyce spokojnych beży urozmaicono czarnymi lamelami, a w sypialni miejsce swe odnalazł krem, który uzupełnia pastelowy róż. Także zabudowa w łazience, lakierowana, w matowym wykończeniu dopasowana została kolorystycznie do ściany, aby łączyły się w jedną spójną całość – mówią architekci.
Różowa sypialnia
Sypialnia zaskakuje kolorem. Tutaj architekci dotarli na drugi biegun. Róż stoi przecież w opozycji do błękitu! Sypialnia choć różowa, nie jest cukierkowa. Gdyby nie pudrowy zagłówek łóżka i kremowe fronty szafy w podobnym odcieniu mogłaby się niebezpiecznie do niego zbliżyć.
Różowo-biała łazienka
Róż jest również w łazience. Został jednak wyciszony za pomocą czarnych detali oraz baterii stanowiących tutaj dla niego kontrast. Oprócz tego sporo jest bieli i szarości, które również tonują to wnętrze.
- Projekt wnętrza: Decoroom
- Zdjęcia: Marek Koptyński Archi.Photo
- Stylizacja: Angelika Front / Atmosferycznie
Autor: Projekt wnętrza: Decoroom, zdjęcia: Marek Koptyński Archi.Photo, stylizacja: Angelika Front / Atmosferycznie
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić wnętrze w stylu modern classic? Tutaj przyprawiono je szczyptą art déco
Autor: Projekt: Mango Investments, zdjęcia: Yassen Hristov
Tym sposobem dom zyskał dodatkowe piętro, które obecnie zajmuje nastoletnia córka właścicieli. Kiedy dorośnie i zamieszka u siebie, powstanie tam minigaleria sztuki, której ekspozycją zostaną zbiory pana domu. Ten namiętnie kolekcjonuje antyki i białą broń. Spełniło się również marzenie o sypialni oraz kuchni. Powstała w miejscu tarasu, który został zabudowany, i stała się częścią salonu. Salon w stylu modern classic z elementami art déco Kiedy było już co urządzać, a układ funkcjonalny odpowiadał inwestorom, przyszedł czas, aby się urządzić. Zgodnie z ich intencją powstały ponadczasowe, pełne światła wnętrza w stylu modern classic połączonego z elementami art déco.