Jasne wnętrze w nurcie Japandi: 150 metrów przytulnej przestrzeni

2024-08-05 13:39

To 150-metrowe mieszkanie w Rybniku zapadło nam w pamięci na dłużej. Aż trudno uwierzyć, że zostało urządzone bez pomocy architekta wnętrz. Agata bazując na własnym wyczuciu smaku i inspiracjach w Internecie, postawiła na styl Japandi, łącząc proste formy, naturalne materiały i jasne barwy. Efekt? Przestrzeń pełna designerskich smaczków i estetycznych detali. Zobaczcie sami!

Spis treści

  1. Jasne wnętrza i optyczna przestronność
  2. Inspiracje Japandi
  3. Beż w wielu wydaniach
  4. W tym wnętrzu można się zakochać
  5. Poddasze – biuro i strefa rozrywki
  6. Co Agata radzi innym?

Jasne wnętrza i optyczna przestronność

Agata i Przemek z córeczkami – Igą i Sarą stworzyli uroczą przestrzeń, w której przebywanie jest prawdziwą przyjemnością. Nowy etap rozpoczęli 5 lat temu, kupując 150-metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim.

Co w nim znajdziemy? Kuchnię połączoną z salonem, dwie łazienki, dwa pokoje dziecięce, sypialnię oraz poddasze, które pełni funkcję rodzinnego biura i strefy rozrywki z piłkarzykami i Netflixem. Jak się okazuje - wymiana różowej sofy na białą oraz zmiana krzeseł z czarnych na beżowe to tylko niektóre z decyzji, które wpłynęły na ostateczny wygląd mieszkania.

Mieszkając przez 8 lat na 36 metrach, zauważyłam, że jasne wnętrza optycznie powiększają przestrzeń. Zawsze podobały mi się jasne wnętrza, ponieważ wprowadzają one do mieszkania dużo światła i tworzą wrażenie przestronności – mówi Agata, właścicielka mieszkania.

Inspiracje Japandi

Styl Japandi, łączący skandynawską prostotę z japońską elegancją i minimalizmem, był główną inspiracją do urządzenia tego wnętrza.

Zależało mi, aby wnętrze było przytulne i naturalne, dlatego zdecydowałam się na brąz, biel i drewno. Dominującymi materiałami są jasne tkaniny, boucle oraz vinyl. Boucle użyłam na sofie, ponieważ uwielbiam jego teksturę, a vinyl na podłodze, gdyż jest bardzo przyjemny dla gołej stopy – podkreśla.

Wnętrze w stylu Japandi
Autor: Agata Molenda W tym wnętrzu zadbano o każdy detal. Witryna robi wrażenie

Beż w wielu wydaniach

W salonie i kuchni urzeka nas spójna, beżowa kolorystyka. W tych odcieniach są beżowe krzesła, delikatne obrazy na ścianach, wazony oraz poszewki na poduszki.

Dodatki wybieram z ciekawymi fakturami, wzorami oraz w kolorach złotym i czarnym. Zainwestowałam również w lustro, które dodaje uroku białej ścianie – mówi.

Według Agaty, kluczem do stworzenia ciepłej i przytulnej przestrzeni było użycie naturalnych materiałów i jasnych kolorów, które nie przytłaczają. Jak podkreśla - dodatki z ciekawymi fakturami i złote akcenty wprowadzają do wnętrza elegancję i dynamikę, unikając monotonii.

W tym wnętrzu można się zakochać

W salonie połączonym z kuchnią znajdziemy elementy w ulubionych kolorach inwestorki.

Szczególnie lubię szklaną witrynę, którą co pół roku aranżuję na nowo, oraz tekturowe lampy z Zara Home, które wprowadziłam także do sypialni. Sypialnia to drugie ulubione pomieszczenie, ponieważ jest spokojna i nie przytłacza – zaznacza.

Poddasze – biuro i strefa rozrywki

Na klimatycznym poddaszu znajduje się rodzinne biuro oraz strefa rozrywki z piłkarzykami i Netflixem. To idealne miejsce na relaks i pracę, doskonale wpisujące się w filozofię łączenia funkcjonalności z estetyką. Spędzanie wspólne czasu w tak pięknym i jednocześnie ciekawym miejscu musi być prawdziwą przyjemnością.

Co Agata radzi innym?

Agata chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami: „Polecam stawiać na naturalne materiały i jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Warto wybierać dodatki z ciekawymi fakturami i wzorami, aby wprowadzić dynamikę do wnętrza. Nie bać się złotych akcentów, które dodają elegancji" - podpowiada

Internauci – podobnie jak my – zakochali się w tym wnętrzu. Pod postem opublikowanym na Facebooku posypały się gratulacje i słowa uznania.

- Jakie piękne mieszkanie - pisze pani Anna.

- Mogłabym tam mieszkać. Wow - zaznacza pani Katarzyna.

Murator Remontuje: Tapetowanie
Materiał sponsorowany