Klimat dawnych lat. Przytulne mieszkanie z cegłą w roli głównej
Właściciele – Ania i Piotr – kochają przedwojenne wnętrza, nie boją się odważnych połączeń, a do tego znaleźli ekipę remontową na medal. To musiało się udać! Największym wyzwaniem było znalezienie autentycznej starej cegły, ale i to zadanie zakończyło się sukcesem.
Autor: Marcin Czechowicz
Sofa i fotel o pięknym szmaragdowym kolorze pochodzą ze sklepu AlmiDécor. Ania ma do nich ogromny sentyment – to meble, które lata temu kupiła za swoje pierwsze zarobione pieniądze. Oryginalnie były białe, ale zupełnie nie pasowały do nowego wnętrza. Znalezienie fachowca, który podjąłby się wymiany tapicerki, nie było łatwe. Na szczęście się udało i dziś domownicy mogą się cieszyć starymi meblami w nowej eleganckiej odsłonie.
Spis treści
- W poszukiwaniu starej cegły
- Zgoda buduje… piękne wnętrze
- Jak przeprowadzić remont w 3 miesiące? Wskazówki właścicielki
Gdy tylko dostali do ręki klucze do mieszkania, które niegdyś należało do rodziców Piotra, od razu wiedzieli, jak w przyszłości będzie wyglądało to miejsce. Zafascynowani scenografią historycznych filmów i seriali, pragnęli odtworzyć u siebie klimat dawnych lat. I choć w głębi duszy marzyło im się mieszkanie w starej kamienicy, nie narzekali. Stwierdzili, że współczesne budownictwo ma wiele zalet i wcale nie wyklucza wnętrza nawiązującego do przedwojennej stylistyki.
W poszukiwaniu starej cegły
Poszukując idealnych rozwiązań, Ania spędziła długie godziny nad laptopem. Największym wyzwaniem okazało się znalezienie autentycznej starej cegły, którą chciała obłożyć wszystkie ściany w mieszkaniu. Przy takiej skali żadna imitacja nie wchodziła w grę. Wymarzoną stuletnią cegłę znalazła w Manufakturze Kamieniarskiej w Skrzetuszewie. Szybko zamówiła trzy palety, nie spodziewając się, że na ich wykorzystanie w bloku będą potrzebowali pozwolenia konstruktora budowlanego. Szczęście im jednak sprzyjało. Tylko fachowcy trochę się tej cegle dziwili…
.. Cegła na ścianie – jak osiągnąć świetny efekt? >>>
Zgoda buduje… piękne wnętrze
Piotr w pełni zaufał żonie. Tym bardziej że znał zamiłowanie Ani nie tylko do starych, lecz także pofabrycznych wnętrz i wiedział, że z jej strony nadmiar koronek oraz falbanek mu nie grozi. Z dużym entuzjazmem przyjął pomysł wyszperania lamp z dawnych fabryk i pomieszczeń gospodarczych, pomagał też konstruować nowe. Lubi wnętrzarskie nowinki, w końcu firmę prowadzą razem, podoba mu się też styl żony. Tylko czasem musi protestować, gdy kolejne przedmioty przeznaczone do ich sklepu Ania ustawia na domowych półkach.
– Dużo u nas surowych materiałów, dlatego lubimy ocieplać wnętrze dodatkami. Zawsze mamy świeże kwiaty w wazonie, wszędzie też rozstawiamy nasze świece. Są produkowane z naturalnych składników i pięknie pachną! – opowiada Ania.
Jak przeprowadzić remont w 3 miesiące? Wskazówki właścicielki
1. Niezawodna ekipa to prawdziwy skarb. Podpytaj znajomych o sprawdzonych fachowców i nie zrażaj się odległymi terminami. W tym przypadku warto odłożyć remont na później, by zlecić go odpowiednim ludziom. W końcowym efekcie zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.
2. Przemyślana koncepcja to podstawa. Dzięki niej wszystkie meble i materiały możesz zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwala to uniknąć przestojów (kiedy np. ekipa jest gotowa do pracy, a ty ciągle czekasz na kafelki).
3. Jeśli zależy ci na czasie, zrezygnuj z zamawiania mebli na wymiar i skorzystaj z gotowej oferty dostępnej w sklepach. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
.. TANI remont kuchni – poznaj 10 sposobów >>>
Autor: archiwum
Ceglana ściana nadaje wnętrzu lekko rustykalny klimat. Na granicy kuchni i salonu mieści się wygodny kącik jadalniany ze stołkami barowymi.Projekt wnętrz: Alicja Olech/ Kameleon Projektowanie WnętrzZdjęcia: Michał Młynarczyk Fotografia
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Stylowa kuchnia z cegłą, wyspą kuchenną i klasycznymi szafkami
Autor: SAS Wnętrza
Projekt zaczęto od podzielenia pomieszczenia go na strefy: sypialnianą, kącik do pracy oraz strefę przechowywania.