Kolor srebrny we wnętrzu: srebrne ściany i dodatki. Radzimy, jak stosować kolor srebrny
Kolor srebrny coraz częściej gości w naszych domach, już nie tylko w formie dodatków, ale również „wkradają się” we wnętrza srebrne ściany. Srebrne tekstylia również zostały docenione i są coraz śmielej wplatane w aranżacje o różnym stylu. Radzimy, jak stosować srebrny kolor we wnętrzu.
Autor: Mariusz Bykowski
Spis treści
Jak stosować kolor srebrny we wnętrzu? Chłodny odcień koloru srebrnego nie ogranicza nas w urządzaniu w żaden sposób, dlatego jest doskonały do różnych wnętrzarskich eksperymentów. Tylko od naszej kreatywności zależy, jak bardzo wykorzystamy potencjał tej połyskliwej barwy. Uniwersalność koloru srebrnego potrafi uratować niejeden wystrój wnętrz.
Zobacz: Dom urządzony w stylu glamour >>>
Kolor srebrny wnętrz
Srebrny, podobnie jak kolor złoty, można użyć na ścianach, a także możemy wykorzystać go w dodatkach. Srebrne ściany są modne i bardzo efektowne. Połyskująca srebrnymi drobinkami ściana przy łóżku, srebrny sufit w białej aranżacji salonu czy przemalowane stare krzesło na srebrny to tylko zapowiedź tego, w jak dużym stopniu możemy wykorzystywać ten dekoracyjny sam w sobie kolor. Kolor srebrny we wnętrzu możemy wykorzystać począwszy od pomalowania ścian, sufitów czy renowacji mebli, poprzez gotowe połyskujące, wzorzyste tapety, kończąc na tkaninach i ceramice. Dzięki ogromnej ofercie dekoracyjnych farb, mas, past, bejc i lakierów w kolorze srebrnym oraz różnych narzędzi i sposobów wykańczania powierzchni, mamy możliwość zrealizowania najśmielszych i niepowtarzalnych pomysłów, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Wypełnienia wzorów z szablonów, pasy, grochy, „przecierki” itp. Srebrny w aranżacji może być głównym elementem dekoracyjnym lub delikatnym akcentem. Najistotniejsze będą wtedy kolory towarzyszące srebrnemu, ich ilość i proporcje barw względem siebie. Wszystko razem zdecyduje o ostatecznym charakterze naszego wnętrza.
Przeczytaj: KOLORY WNĘTRZ: jak łączyć kolory? Sprawdzone zestawienia kolorów w mieszkaniu INSPIRACJE I ZDJĘCIA >>>
Kolor srebrny: z czym łączyć we wnętrzu?
Kolor srebrny zawsze dobrze będzie prezentował się w połączeniu z ciepłymi barwami, takimi jak:
- pudrowy róż,
- amarantowy,
- koralowy,
- cytrynowy,
- ochra,
- brzoskwinia,
- bordo,
- mleczna czekolada,
- beż,
- „ciepłe” szarości.
Srebrny doskonale dopełni taką aranżację naszego wnętrza na zasadzie kontrastu (chłód srebra, ciepło barwy). Nie mniej ważne są odcienie koloru niebieskiego, takie jak chociażby turkus oraz fioletowy, grafitowy i czarny. Warto wziąć pod uwagę również łączenie srebrnego ze złotym – nowoczesne zestawienie urozmaici każdy wystrój. Obecnym trendem są aranżacje bazujące na bieli, kremach, beżach i szarościach, gdzie srebro lub/i złoto są detalem wykończenia ścian, sufitów, sztukaterii lub dodatków, są tzw. wisienką na torcie. Warto przełamywać stereotypowe łączenia barw i pobawić się różnymi kolorami, wzorami, fakturami i formą. Urządzanie wnętrza z udziałem koloru srebrnego będzie zawsze uniwersalne i ponadczasowe. Jest to doskonały wybór, jeśli nie mamy zbytnio pomysłu na naszą aranżację i nie do końca wiemy, co, z czym połączyć, a co wyeksponować.
Polecamy: Dekoracyjne ściany z połyskiem, czyli farby z brokatem, farby z połyskiem, farby perłowe >>>
Kolory wnętrz - GALERIE ZDJĘĆ
Zobacz w naszych galeriach zdjęć, jak prezetnują się wnętrza z kolorem srebrnym w roli głównej!
Nie przegap: KOLORY WNĘTRZ: jak na nas działają? Kolory do mieszkania PORADNIK >>>
Autor: Mariusz Bykowski
Autor: Archiwum Urzadzamy.pl
Autor: materiały prasowe IKEA
Ciemne kolory w sypialni, tworząc kameralny nastrój, sprzyjają wypoczynkowi (wyposażenie IKEA). Spróbuj u siebie brązów, głębokich zieleni lub granatu, a zobaczysz, że wnętrze nabierze także zmysłowej intymności. Czyż nie takie powinno być miejsce do spania? Zagłówek łóżka, kapy i narzuty wybierz z wyraźną fakturą lub pikowaniem. W blasku nocnych lamp światłocienie ożywią ich powierzchnie. By zupełnie nie zgubić się w mroku, pościel niech będzie śnieżnobiała.
Autor: Mariusz Bykowski
Kuchnia została połączona z pokojem, pani domu lubi gotować dla rodziny i przyjaciół. Przy stole, który można powiększyć o dwa dodatkowe blaty, mieści się aż dwanaście osób.