Ściany w kolorze OFF WHITE: prostota, szyk i elegancja! Poznaj OFF WHITE!
Off white to pomysł na kolor ścian w jasnych, ale nie białych odcieniach. Co dokładnie znaczy termin off white i do jakich wnętrz te odcienie pasują? Kolory off white to takie, które z pewnością białe już nie są, ale osobnym kolorem ich nazwać nie można. Zainspiruj się możliwościami, jakie dają kolory off white na ścianie w aranżacji wnętrz!
Autor: Materiały prasowe Eijffinger
Spis treści
- Kolory ścian: kto polubi kolory off white?
- Kolory ścian: z czym łączymy kolory off white?
- Off white: w jakim wnętrzu się sprawdzi?
- Off white w wersji zimnej i ciepłej
Off white to kolorystyczna koncepcja, któa z pewnością może zainteresować Polaków. Po trwającej wiele lat facynacji aranżowania wnętrz ciepłymi i nasyconymi kolorami pomarańczowymi, fioletowymi i zielonymi daje się zauważyć powrót do wnętrz jasnych, prawie białych. Na szczęście teraz, nie tak jak kiedyś, mamy do wyboru wiele odcieni tak zwanej złamanej bieli. Złamana biel, czyli off white to nic innego jak kolor biały z kroplą koloru szarego, różowego, żółtego, niebieskiego lub zielonego. I nie jest to tak jak by się wydawało na pierwszy rzut oka, że kolorów off white będzie kilka. We wzorniku jednego z wiodących producentów farb znajdziemy około 150 odcieni off white. Kolory ścian off white zachowują wszystkie właściwości koloru białego czyli optycznie powiększają przestrzeń i odbijają światło, ale już nie są sterylnie białe.
Zobacz również: salon - inspiracje
Autor: materiały prasowe Dulux
Kolory ścian: kto polubi kolory off white?
Kolory ścian off white będą idealne dla tych, którzy są zmęczeni nasyconymi i ciepłymi kolorami. Ale czysty kolor biały też jest nie dla nich. Kolory pastelowe wydają się natomiast za słodkie i delikatne, wręcz kobiece. I co wtedy? Jaki kolor ścian wybrać? I tu z pomocą przyjdą nam kolory off white. Czyli biel złamana kroplą innego koloru. Wnętrza mieszkań w kolorach off white zawsze wyglądają na szykowne i dobrze przemyślane. Nigdy nie są przeładowane, bowiem nie znoszą nadmiaru dodatków. Dodatki z kolei musza być dobrze przemyślane i stonowane kolorystycznie. Czyli kolory off white pokochają zwolennicy aranżacji wnętrz może nie do końca minimalistycznych ale na pewno wnętrz stonowanych.
Autor: materiały prasowe
Białe ściany, stare drewno i dodatek koloru czarnego - przepis na aranżację wnętrza kojącego zmysły. Mat. prasowe: Benjamin Moore
Kolory ścian: z czym łączymy kolory off white?
Kolory ścian off white są wyjątkowo uniwersalnymi kolorami. Łączą się idealnie oczywiście z kolorem białym, ale też z kolorami od których pochodzą. Kolory ścian w odcieniu bieli złamanej szarością lub beżem znakomicie będą wyglądały wyposażone meblami lakierowanymi na biało i z bielonym lub naturalnie jasnym parkietem. Off white'y pochodzące od kolorów zielonych i niebieskich znakomicie wyglądają z ciemniejszymi parkietami i ciemnymi drewnianymi małymi meblami: półkami, otwartymi regałami czy drabinami zaaranżowanymi jako półki na książki i drobiazgi. Wszystkie wnętrza mieszkań z kolorami ścian off white potrzebują do szczęścia miękkich sof obitych białymi lub szarymi tkaninami.
Autor: mat. pras. Tikkurila
Idealnie biała sypialnia jest wnętrzem sprzyjającym relaksowi i odprężeniu. Wybierając tylko kolor biały do aranżacji wnętrza warto pamiętać o zróżnicowaniu faktur użytych materiałów. Farba TIKKURILA OPTIVA MATT 5, kolor F457 Brie.
Off white: w jakim wnętrzu się sprawdzi?
Off white sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Biel, nawet ta z domieszczką innych barw, rozświetli pomieszczenie i sprawi, że optycznie będzie się wydawało większe. Z drugiej strony łagodne i ciepłe jasne kolory sprawią, że wnętrze zachowa atmosferę przytulności. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by off white zastosować w dużym salonie, urządzonym w jakimkolwiek stylu - najlepiej jednak komponować się będzie z meblami w stylu nowoczesnym lub stylu skandynawskim - minimalistycznym, bliskim natury, prostym. Zastosowanie off white pozwoli ci łatwo zmienić klimat wnętrza - jedyne, co jest ci potrzebne to właśnie odpowiedni kolor i dodatki.
Off white w wersji zimnej i ciepłej
Off white, w zależności od tego, z jaką domieszką koloru biel występuje, może nadać wnętrzu charakteru bardziej wyrafinowanego bądź raczej nadać mu bardziej sielankową atmosferę. I tak biel z odcieniem żółci, brązu czy różu sprawdzi się we wnętrzach eleganckich, a jednocześnie takich, w których będziemy czuć się bardzo domowo. Z kolei off white utworzone z bieli i domieszki odcienia niebieskiego, szarego czy miętowego optycznie powiększy przestrzeń, stanowiąc przeciwwagę do wnętrz pełnych kolorów.
Autor: GREEN CANOE STUDIO
Takie połączenie pastelowego zielonego koloru ścian z klasycznym beżem na pewno nie grozi przedawkowaniem pasteli i bieli w aranżacji wnętrza w stylu vintage.