Marzenie miłośników natury. Spektakularne widoki, spokój i mnóstwo drewna

2024-08-07 10:43

14 pięknych domów w Wysokiej Wsi będzie współczesną reinterpretacją dawnej mazurskiej architektury. Wkrótce powstanie tam idealne miejsce do życia dla miłośników natury z widokami na Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich. Projekt powstał w Pracowni Boris Kudlička with Partners, która wraz z Little Tuscany jest inwestorem całego przedsięwzięcia.

Spis treści

  1. Wzgórza Dylewskie - dom dla miłośników natury
  2. 14 domów na hektarowych działkach
  3. Co w nich znajdziemy?
  4. Tradycyjna mazurska architektura współcześnie

Wzgórza Dylewskie - dom dla miłośników natury

Dla posiadaczy domu w okolicy Wzgórz Dylewskich spektakularne widoki, spokój i prywatność będą z pewnością czymś wyjątkowym. Wysoka Wieś to miejscowość położona najwyżej w całym regionie. Boris Kudlička dotarł do niej, poszukując rodzinnego siedliska. Od razy zachwycił się jej wyjątkowym urokiem, kryjącym się w pagórkowatej rzeźbie i łagodnych wzniesieniach, układających się w zielone mozaiki.

Wpadł na pomysł, aby na tych morenowych terenach stworzyć wioskę, nawiązującą do zabudowy istniejącej tu przed wojną. Badając wnikliwie lokalny kontekst, na podstawie dawnych zdjęć, architekci Boris Kudlička with Partners odtworzyli część wioski. Zdecydowali, że powstanie tu zabudowa jednorodzinna.

CZYTAJ: Lubisz ekstrawagancję, przestrzeń i tajemniczość? Apartament na szczycie budynku zachwyca!

Na Wzgórzach Dylewskich powstaje nowa inwestycja Wysoka Wieś, autorstwa Boris Kudlicka with Partners
Autor: Boris Kudlička with Partners Duże przeszklenia pozwalają być blisko natury. Spacerując po okolicy będzie można obserwować lokalną przyrodę i korzystać z licznych tras rowerowych

14 domów na hektarowych działkach

Każdy z czternastu domów będzie miał swój bufor przestrzenny, ponieważ każda z działek jest inaczej ukształtowana. Niektóre znajdują się w lesie, część posiada widok na okolicę. Co ciekawe, specyficzna lokalizacja wiąże się również z unikalnym klimatem.

Ukształtowanie terenu 14 ha działki sprawia, że doświadczymy tu przyjemnej, zmiennej aury, korzystnie wpływającej na samopoczucie.

Co w nich znajdziemy?

Każdy z domów o powierzchni użytkowej 216 metrów kwadratowych usytuowany jest na hektarowej działce i posiada przemyślany układ pomieszczeń, składający się z

  • salonu z kuchnią,
  • pokoju gościnnego,
  • pomieszczenia technicznego,
  • pralni,
  • toalety,
  • łazienki
  • i komórki na parterze,
  • oraz trzech sypialni i dwóch łazienek na poddaszu.

Boris Kudlička i Partners zaplanowali w inwestycji Wysoka Wieś opcje wybudowania domku gospodarczego, basenu, jacuzzi i sauny. W standardzie znajdziemy dwustronny kominek, który od wewnątrz wykończony jest tynkiem i drewnem, od zewnątrz obłożonym lokalnym granitowym kamieniem.

Tradycyjna mazurska architektura współcześnie

Rozumiejąc lokalną kulturę, topografię i przyrodę, zdecydowano się na połączenie elementów tradycyjnej architektury ze współczesnością. Jak podkreśla pracownia Boris Kudlička, zastosowanie takiej narracji projektowej nie tylko uwydatnia unikalność tego miejsca, ale także minimalizuje wpływ budowy na środowisko.

Domy o konstrukcji szkieletowo-drewnianej zaprojektowano z myślą o zrównoważonym rozwoju. Duże przeszklenia i przestronne tarasy umożliwią cieszenie się pięknem krajobrazu o każdej porze roku, tworząc zgrany dialog między domem a otaczającym krajobrazem.

Połączenie elementów vintage z prostotą i minimalizmem we wnętrzach domów to strzał w dziesiątkę. Unikatowe meble wykonane z naturalnych materiałów, neutralna kolorystyka i przemyślane rozwiązania przestrzenne stworzą tu spokojne, relaksacyjne środowisko.

Murator Remontuje: Tapetowanie
Materiał sponsorowany

- Nasza reinterpretacja dawnej mazurskiej architektury to połączenie dziedzictwa kulturowego regionu z nowoczesnym podejściem do projektowania

- mówią Weronika Libiszowska, Rafał Otłog i Boris Kudlička.

Wierzymy, że osada Wysoka Wieś nie tylko spełni oczekiwania przyszłych mieszkańców, ale przyczyni się do promocji unikalnej tożsamości mazurskiego krajobrazu. Stąd pomysł na ceramiczną dachówkę typową dla tego regionu, świerkowe elewacje, dach wystający za obręb budynku, szerokie tarasy, duże przeszklenia pomagające kadrować najlepsze widoki i plastyczne, teksturalne materiały wykończeniowe

- podkreślają.

Jak dodają, wierzą, że będzie to nie tylko miejsce zamieszkania, ale codzienne doświadczanie harmonii i piękna.

Inwestycja, które położona jest 200 km od Warszawy, ma zapewnić dostęp do nowoczesnej infrastruktury, tak, by jej mieszkańcy mogli cieszyć się komfortem życia na najwyższym poziomie. Bez wątpienia lokalizacja o tak unikalnym charakterze jak Wzgórza Dylewskie, w bliskim sąsiedztwie Hotelu SPA Dr Irena Eris, zyska na wartości z biegiem czasu.

Tuż obok znajduje się dobrze znane amatorom wellness zaplecze spa, gastronomia, stadniny koni i pola golfowe pod Olsztynem. Późną wiosną ma powstać pierwszy dom pokazowy, a zakończenie inwestycji zaplanowano na 2026 r.

Źródło: informacja prasowa okkpr.pl, kudlickawithpartners.com

Projekt: Boris Kudlička with Partners

ZOBACZ: Te style wnętrzarskie są już niemodne. Co będzie na topie w 2024 roku? Sprawdź, porady znanego architekta

Nasi Partnerzy polecają