Meble po dziadkach, antyki i współczesny dizajn. Nieduży segment w Warszawie z pięknym tarasem
W stolicy ceny działek są astronomiczne! Jeśli ktoś chce mieć dom z ogródkiem (i nie zbankrutować), układa sobie życie na kilku poziomach. Tak jak Magda z rodziną, u których byliśmy z wizytą. Nieduży segment w starym Wilanowie to spełnienie wszystkich marzeń właścicieli.
Autor: Mariusz Putra
– Poprzedni właściciele pochodzili ze Skandynawii, zadbali o integrujący rodzinę układ części dziennej, niewiele tu zmienialiśmy – opowiada Magda.
Spis treści
- Podział wnętrza na strefy
- Jeżeli także planujesz remont, przeczytaj, jakie są koszty remontu w 2023 roku
- Otwarta przestrzeń dzienna
- Eklektyczne dekoracje
- Wnętrza na lata
- To mieszkanie także znajduje się na warszawskim Wilanowie. Zobacz przytulne wnętrza urządzone w stylu soft loft
Gdy zapadła decyzja o kupnie większego mieszkania, Magda wsiadła do auta i ruszyła na objazd starego Wilanowa, który od dawna darzyła sentymentem. – I wypatrzyłam ogłoszenie o sprzedaży segmentu! Co prawda początkowo obawiałam się podzielenia niedużej przestrzeni na kilka poziomów, ale dziś mogę powiedzieć, że to znakomite rozwiązanie!
Podział wnętrza na strefy
W piwnicy jest pralnia, spiżarnia, miejsce na sprzęt sportowy, na parterze część dzienna, pierwsze piętro zajmują sypialnie, drugie to przestrzeń gościnna. Łatwo o utrzymanie porządku w poszczególnych strefach i można podejmować przyjaciół, gdy dziecko śpi – mówi ze śmiechem. Magda jest energiczna, przedsiębiorcza (w końcu to ekonomistka), interesuje się designem, wie czego chce i jak to osiągnąć – przekonał się o tym architekt Adam Pijanka, którego zatrudniła do pomocy w przebudowie i urządzaniu wnętrz.
Jeżeli także planujesz remont, przeczytaj, jakie są koszty remontu w 2023 roku
Otwarta przestrzeń dzienna
– Poprzedni właściciele pochodzili ze Skandynawii, zadbali o integrujący rodzinę układ części dziennej, niewiele tu zmienialiśmy – opowiada Magda. – Ale na piętrze postanowiliśmy w jednym z pokoi urządzić łazienkę, taką, o jakiej zawsze marzyłam, i garderobę. Bez architekta taka operacja by się nie udała – tłumaczy. Gdy jednak przyszło do urządzania wnętrz, Magda wkroczyła do akcji.
Eklektyczne dekoracje
– Nie chciałam, by mieszkanie było wyłącznie kreacją projektanta, dzieło musiało być wspólne, żebyśmy się tu potem dobrze czuli. Świetnie się nam współpracowało, pan Adam uważnie słuchał, realizował naszą wizję – dodaje. Zaproponował, by bazą był antracyt – ulubiony kolor Magdy, połączony z drewnem. Stanowi dobre tło dla dodatków, które z pasją wyszukuje właścicielka, starych mebli po dziadkach, antyków i współczesnego dizajnu; łączy też stylistycznie wnętrza na różnych poziomach.
Wnętrza na lata
– Jeszcze jedno było ważne: dom ma się ładnie starzeć. Czasami prosto z ogrodu wpada kilkanaścioro dzieci i pies. Nie wyobrażam sobie zmuszania wszystkich do wycierania nóg – śmieje się. W końcu dom jest dla nas, nie my dla domu! – podsumowuje.
Buduje nastrój, pomaga się odprężyć. Ale potrafi też optycznie powiększyć łazienkę lub poprawić proporcje wnętrza.
1. Gdzie instalować? Za ramą dekoracyjnego lustra, w wyprofilowanej wnęce, w której można np. wyeksponować flakony perfum czy wazon z kwiatami. Ciekawe efekty dają specjalnie do tego przeznaczone pojedyncze diody LED zatopione w fudze glazury. Taśmy LED zamontowane u podstawy wanny lub pod meblami dodadzą im lekkości, a umieszczone na obrzeżu podwieszanego sufitu, optycznie podwyższą wnętrze. Ledy nie sprawdzają się jako źródło światła bezpośredniego czy jako oświetlenie lustra służącego do makijażu – tak jak halogeny są zbyt jaskrawe. Najlepiej, gdy działają z ukrycia, dają wtedy światło rozproszone lub odbite od ścian albo podłogi.
2. Uwaga, wilgoć! W okolicy wanny, prysznica i umywalki należy skorzystać z produktu z klasą szczelności IP 65. Zalecenie to dotyczy całego oświetlenia LED – jeśli łazienka jest niewielka, szybko zaparowuje. Zasilacz powinien być umieszczony poza strefą zwiększonego zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym, czyli nie bliżej niż 60 cm od krawędzi wanny lub brodzika. W przypadku prysznica bez brodzika należy zachować odległość 120 cm od punktu jego zainstalowania. Powinien mieć obudowę o stopniu ochrony IP 44.
Autor: Mariusz Putra
– Poprzedni właściciele pochodzili ze Skandynawii, zadbali o integrujący rodzinę układ części dziennej, niewiele tu zmienialiśmy – opowiada Magda.
To mieszkanie także znajduje się na warszawskim Wilanowie. Zobacz przytulne wnętrza urządzone w stylu soft loft
Autor: Mariusz Bykowski
Wyspa kuchenna to rama ze staronu (płyta mineralno-akrylowa) wsparta na słupie konstrukcyjnym. Ścianę z tyłu zajmują szafy, których wnętrza zaprojektowano specjalnie dla Zuzanny. – Wciąż pytałam architekta o sposób przechowywania najróżniejszych rzeczy. Dzięki temu mam np. wysuwaną półkę na robot kuchenny czy chlebak-szufladę – wspomina. Fronty są pokryte farbą tablicową. Taborety zostały kupione w USA (można było bliżej, wychodziło jednak dużo drożej), a potem pojedynczo przywożone w bagażu podręcznym przez kolegów Zuzanny, którzy odwiedzali amerykański oddział firmy.