Mieszkanie w duchu minimalizmu. Kuchnię zintegrowano z... przedpokojem!
Jakie wnętrza wolicie? Takie, gdzie każde pomieszczenie nieco się od siebie różni, czy może tworzy estetyczną jedność? Ten 94-m apartament w Chorzowie został urządzony bardzo spójnie z minimalistycznym sznytem, który nie wyklucza jednak przytulności. Został zdominowany przez elegancką kombinację bieli, ciepłe szarości oraz jasne drewno.
Autor: Spacja Studio
Charakterystycznym punktem tego pomieszczenia są grube lamele, które zamontowano tuż nad wyspą kuchenną. Z sufitu w postaci ażurowego słupa schodzą do podłogę, tworząc ciekawą bryłę, która stanowi wejście do salonu.
Spis treści
- Przedpokój połączony z... kuchnią
- Minimalistyczny salon: jak urządzić?
- Sypialnia: miejsce do spania, ale nie tylko!
- Biało-drewniana łazienka
Spokój i równowaga — tak można w skrócie zdefiniować ten projekt. Na 94-metrach stworzono ciekawą przestrzeń. Z jednej strony strefa dzienna jest przestrzenna i otwarta, z drugiej natomiast istnieją widoczne granice między poszczególnymi pomieszczeniami. W mieszkaniu znajdują się salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, pokój dziecka oraz gabinet.
Przedpokój połączony z... kuchnią
Między przedpokojem a kuchnią nie ma ściany. Nie była potrzebna, ponieważ oba pomieszczenia przedzieliła szafa w postaci wysokiej zabudowy. W ten sposób uzyskano miejsce do przechowywania jednocześnie w dwóch pomieszczeniach.
Szafa w kolorze drewna została zestawiona z gładkimi, białymi, bardzo minimalistycznymi meblami kuchennymi, białą podłogą oraz marmurkową zabudową przestrzeni roboczej. Charakterystycznym punktem tego pomieszczenia są grube lamele, które zamontowano tuż nad wyspą kuchenną. Z sufitu w postaci ażurowego słupa schodzą do podłogi, tworząc ciekawą bryłę, która stanowi wejście do salonu.
Minimalistyczny salon: jak urządzić?
Projekt niewielkiego salonu, w którym dodatkowo wydzielono część jadalną, z pewnością stanowił wyzwanie. Ilość elementów w salonie została ograniczona do minimum, co dało efekt przestronności.
Między oknem a ścianą stanęła rozkładana, szara sofa. Na również szarym dywanie ustawiono z kolei prosty stolik o drewnianym blacie i delikatnych, białych metalowych nóżkach.
Naprzeciwko wypoczynku znajduje się ściana telewizyjna. Wypełniła ją zabudowa, która zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania, a jednocześnie nie przytłacza tego pomieszczenia, ale wręcz się w niego wtapia.
Tu powtórzono motyw znany nam z kuchni. Miejsce między dolnymi szafkami a górną zabudową wypełniono kamieniem o motywie marmuru.
Sypialnia: miejsce do spania, ale nie tylko!
Sypialnia jest spójna stylistycznie z resztą domu. Szare tapicerowane łóżko zostało z dwóch stron otoczone również tapicerowanymi panelami. Stało się miejscem nie tylko dla snu, ale też po prostu wypoczynku. Za łóżkiem wydzielono miejsce na garderobę.
Biało-drewniana łazienka
Łazienkę zdominowała jasna kolorystyka. Delikatną urodę subtelnych szarości podbija jodełka wykonana z drewnopodobnych płytek. W tym pomieszczeniu pojawiła się w dwóch miejscach: nad wanną oraz tuż za dekoracyjnym, czarnym grzejnikiem.
Wannę wyposażono w parawan, więc zyskał on również funkcję prysznica. Szafka pod umywalką kryje z kolei… kuwetę dla kota. W płycie wycięto koło, przez które zwierzę może sobie swobodnie wchodzić i wychodzić, a żwirek pozostaje zawsze na swoim miejscu i nie jest roznoszony po całym mieszkaniu.
- Projekt: Spacja Studio
Autor: Spacja Studio
Charakterystycznym punktem tego pomieszczenia są grube lamele, które zamontowano tuż nad wyspą kuchenną. Z sufitu w postaci ażurowego słupa schodzą do podłogę, tworząc ciekawą bryłę, która stanowi wejście do salonu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Minimalistyczne mieszkanie w Otwocku. Neutralne barwy spaja czerń
Autor: Spacja Studio