Mieszkanie w kamienicy: nowoczesna odsłona historycznego wnętrza
Głównym założeniem projektowym mieszkania w zabytkowej kamienicy w Poznaniu było połączenie dwóch funkcji: apartamentu na wynajem z galerią sztuki. Na ścianach pojawiły się obrazy Chełmońskiego, a historyczne wnętrze przeszło nowoczesną metamorfozę. Prezentujemy koncepcję pracowni Miłych Młodych Ludzi!
Autor: Mili młodzi ludzie
Kompaktowe połączenie geometrycznych modułów kryje w sobie funkcje przechowywania i garderoby, kuchni oraz łazienki.
Projekt autorstwa pracowni Mili Młodzi Ludzie to połączenie nowoczesnego projektowania z historycznymi wnętrzami kamienicy zbudowanej na początku XX wieku. Kamienica mieści się w Poznaniu, a jej powierzchnia użytkowa liczy 135 m². Oryginalny układ wnętrza oraz zdobienia na ścianach stanowiły spore ograniczenia, ale jednocześnie stały się cennymi wskazówkami podczas projektowania.
Zobacz też: Aranżacja loftu w przedwojennej kamienicy w Warszawie >>>
Mieszkanie w kamienicy: sztuka użytkowa
Główną koncepcją projektantów było umieszczenie w pokojach wolnostojących brył o geometrycznych kształtach, kontrastujących z historycznymi sztukateriami umieszczonymi na sufitach. Wielofunkcyjne moduły łączą w sobie funkcję garderoby, kuchni oraz łazienki. Pomysł połączenia pokoi na wynajem z galerią sztuki okazał się dla projektantów kolejną wskazówką. Marzeniem właścicielki obiektu było, aby na ścianach znalazły się obrazy Chełmońskiego. Istotne było dla niej także zachowanie oryginalnych zdobień. Aby nawiązać do wyglądu przestrzeni galeryjnej, projektanci postanowili umieścić oświetlenie na szynoprzewodach. Wszystkie te elementy połączone ze sobą tworzą idealne warunki dla tymczasowych lokatorów, którzy z tej niezwykłej przestrzeni korzystają przy okazji pobytu w Poznaniu.
Autor projektu: www.milimlodziludzie.com
Autor: Marcin Czechowicz
Biała podłoga, z uwagi na swój neutralny charakter, sprawdzi się zarówno w salonie, kuchni czy sypialni. Idealnie wkomponuje się w aranżację wnętrz nie tylko skandynawskich, ale także nowoczesnych, utrzymanych w stylu glamour, czy przestrzeniach sielskich i rustykalnych.
Autor: LUUMO
Dzięki wysokiemu sufitowi we wnętrzu- projektanci mogli sobie pozwolić na zastosowanie stonowanych, ciemniejszych barw.
Autor: archiwum
Dzięki jasnej kolorystyce i białej podłodze mieszkanie w kamienicy wydaje się dużo większe. Drewno na ścianach jest elementem konstrukcyjnym nadbudowy. Ponieważ jest go całkiem sporo i jest dobrze widoczne, do niego dobierano pozostałe elementy: kolory i materiały. Ponieważ drewno jest optycnie ciepłe pozostałe elementy moga mieć charakter zdecydowanie bardziej industrialny. Pled NAP, poduszki, cukiernica, taboret, guziki - HK Living.