Mieszkanie z duszą, czyli beton na ścianie i cegły ze Stoczni Gdańskiej
Czy surowy beton i cegła na ścianie mogą stworzyć mieszkanie z duszą? Ceglana ściana kojarzy się raczej z industrialnymi wnętrzami. Chcąc ocieplić surowość takiej przestrzeni, zadbajmy o odpowiednią kolorystykę i dodatki we wnętrzu. Prezentujemy aranżację wnętrza mieszkania z duszą, gdzie bohaterem jest surowy beton i cegły ze Stoczni Gdańskiej.
Autor: Justyna Hapeta
Projekt: Studio Malina. Cegły pozyskane ze Stoczni Gdańskiej nadają wnętrzu wyjątkowości i sprawiają, że całe mieszkanie ma swój niepowtarzalny klimat.
Spis treści
- Ceglana ściana we wnętrzu: mieszkanie z duszą
- Surowy beton w aranżacji wnętrz
- Kolorystyczne akcenty aranżacji wnętrz
Aranżacja wnętrz według projektu studia Studia Malina charakteryzuje się nowoczesnością i oryginalnymi rozwiązaniami. Projektanci zdecydowali się na modną szarość, klasyczną czerń w połączeniu z nasyconą zielenią i kolor pomarańczowy we wnętrzu. Całość, w połączeniu z surowym betonem i cegłą na ścianie pozyskaną Stoczni Gdańskiej, tworzy mieszkanie z duszą z elementami o charakterze industrialnym.
Ceglana ściana we wnętrzu: mieszkanie z duszą
Najważniejszym punktem aranżacji wnętrza mieszkania z duszą według projektu Justyny Hapety ze Studia Malina jest stylowy salon, do którego wprowadzono industrialne elementy. Cegły pozyskane ze Stoczni Gdańskiej nadają wnętrzu wyjątkowości i sprawiają, że całe mieszkanie ma swój niepowtarzalny klimat. W celu wyeksponowania najważniejszego elementu mieszkania projektanci zdecydowali się na podświetlenie oryginalnej ściany pojedynczymi halogenami. Wybór szarego, prostego narożnika w zestawie z meblami w kolorze amerykańskiego orzecha, nie przytłacza całości i dodatkowo eksponuje bohatera wnętrza – cegłę na ścianie. Całość kompozycji wieńczy bielony dąb na podłodze.
Surowy beton w aranżacji wnętrz
Wyjątkowy klimat w jadalni zapewnia surowy beton na ścianie, który przywodzi na myśl industrialne wnętrze. Jest on tłem dla prostego stołu z krzesłami w kolorze amerykańskiego orzecha. Tutaj z kolei, postawiono na oświetlenie punktowe, które zapewnia minimalistyczna, długa wisząca lampa.
Kolorystyczne akcenty aranżacji wnętrz
Kolorystyka aranżacji wnętrza mieszkania także nie jest przypadkowa. O zestawieniu barw w łazience decydował przyszły lokator, natomiast kolorystyka kuchni to kobieca decyzja przyszłej lokatorki. W efekcie, powstało interesujące wnętrze łazienki, w którym wykorzystano stonowane zastawienie ciemnego grafitu z kolorem białym, a wszystko to ożywiono energetycznym kolorem żółtym. Z kolei, aranżacja kuchni wyróżnia się zdecydowanym kolorem butelkowej zieleni, a subtelności wnętrzu dodają ściany w kolorze białym.