Minimalistyczny projekt wnętrz: aranżacyjny kwartet, czyli biel, czerń, drewno i beton
Projekt wnętrz, w którym wszechobecna biel (białe ściany) zostaje zgrabnie przełamana elementami czerni, całość dopełnia betonowa podłoga, a ogólny wyraz aranżacji ocieplają drewniane akcenty, urzeka spójnością i minimalizmem w ponadczasowym wydaniu. Białe wnętrza mieszkania w stylu minimalistycznym jawią się jako oaza spokoju, której niebanalnym przełamaniem jest czarna łazienka. Prezentujemy kapitalny projekt wnętrz, który zaskoczy niejednego!
Autor: Jose Teixeira
Cechą charakterystyczną aranżacji kuchni jest przede wszystkim minimalizm. Całość otulona czystą bielą sprawia wrażenie niezwykle przestronnego i prostego wnętrza.
Spis treści
- Bezkompromisowy projekt wnętrz mieszkania w bieli
- Aranżacja części dziennej: białe wnętrza w minimalistycznym wydaniu
- Nieprzewidywalność w aranżacji mieszkania: czarna łazienka w białym otoczeniu
Biała kuchnia, czarna łazienka, meble w duchu nurtu DIY, czyli „do it yourself", czy może element łączący całość, czyli beton na podłodze? Trudno jednoznacznie wskazać bohatera tego projektu wnętrz. Każdy z tych elementów „tworzy" wnętrze, decydując o jego niezwykłości i ponadczasowości. Minimalizm wzornictwa przejawiający się w prostocie form i oszczędności w zastosowanych kolorach stanowi o ogólnym wyrazie projektowanej przestrzeni i zachwyca spójnością. Za kapitalny projekt wnętrz, który cechuje skrajny minimalizm odpowiada Natalia Teixeira i Kasia Kowalewska z pracowni TK Architekci.
Bezkompromisowy projekt wnętrz mieszkania w bieli
Prezentowany projekt wnętrz ma wiele cech wspólnych. Jedną, najbardziej zauważalną jest zdecydowanie wszechobecny minimalizm. Ten, przejawia się zarówno w zastosowanych kolorach, jak i wykorzystanych formach. We wnętrzu prym wiedzie bezkompromisowy kolor biały (białe ściay, białe meble), który jest królem aranżacji. Tradycyjnie, najlepszym kompanem dla koloru białego we wnętrzu jest głęboka czerń, nadająca całości wyjątkowe elegancji. Idealnym dopełnieniem prostoty aranżacji w stylu minimalistycznym jest beton na podłodze, który został konsekwentnie powielony w każdym z kolejnych pomieszczeń. Na pozór chłodne, białe wnętrza, ocieplają elementy wykonane z litego drewna i sklejki drewnianej, które nawiązują do skandynawskich trendów wnętrzarskich.
Aranżacja części dziennej: białe wnętrza w minimalistycznym wydaniu
Centralnym elementem projektu wnętrz mieszkania według pracowni TK Architekci jest część dzienna, którą stanowi biała kuchnia otwarta na salon i jadalnię. Mimo tego, że jedno wnętrze pełni trzy różne funkcje, całość nie sprawia wrażenia zagraconej przestrzeni, a urzeka przestronnością i klarownością. Choć najbardziej charakterystyczną strefą wnętrza jest część kuchenna, nie wysuwa się ona na prowadzenie, a stanowi minimalistyczne tło dla reszty aranżacji. Kuchnia została pomyślana jako białe wnętrze, w którym króluje prostota i styl minimalistyczny. Biała, matowa zabudowa kuchenna, sięgająca od podłogi po sam sufit, stanowi jednolitą płaszczyznę, która nie rzuca się w oczy. Chcąc nadać kuchni nieco bardziej reprezentacyjnego wyrazu projektantki zdecydowały się na ukrycie strefy roboczej za przesuwnym frontem szafy. Część salonowa, podobnie jak przestrzeń kuchenna, otulona jest czystym białym kolorem. W bezpośredniej strefie pod oknem zaplanowano część jadalną ze stołem wraz z krzesłami. Na pozór chłodną stylistykę mieszkania ocieplają drewniane elementy, które idealnie wkomponowują się w projekt pokoju dziennego.
Nieprzewidywalność w aranżacji mieszkania: czarna łazienka w białym otoczeniu
Prezentowany projekt wnętrz nie szczędzi nam zaskoczeń. Kolejną niespodzianką we wnętrzu jest aranżacja pokoju kąpielowego. Łazienka została pomyślana jako czarne wnętrze, z którego wyróżnia się jedynie biała armatura łazienkowa. Całość sprawia wrażenie wnętrza niezwykle stylowego i eleganckiego, z nieco mrocznym akcentem. Z kolei sypialnia to prawdziwe królestwo bieli, na tle której wyróżnia się czarny kącik z garderobą. Przełamaniem monochromatycznego białego wnętrza są zielone rośliny, które wprowadzają do przestrzeni kolorystyczne ożywienie. W niewielkim pomieszczeniu udało się także wygospodarować mini kącik do pracy oraz funkcjonalną garderobę. Ta, została zgrabnie ukryta za przesuwnymi drzwiami w kolorze głębokiej czerni. Idealnym dopełnieniem kompozycji jest betonowa podłoga, która jest elementem spajającym cały projekt wnętrz.