Modern classic w Warszawie: projekt mieszkania dla pary
Właściciele mieszkania pragnęli wnętrza nieszablonowego i lekkiego optycznie. W projekcie udało się połączyć proste formy z eleganckimi wykończeniami oraz detalami. Duch klasyki oraz mid-century design spójnie wpisuje się w nowoczesny wystrój. Sami zobaczcie!
Autor: NicaDesign
Lekka optycznie strefa dzienna przypomina wnętrze eleganckiego, butikowego hotelu
Spis treści
Całe warszawskie mieszkanie zajmuje ok. 100 m2. W zakres pierwszej części projektu autorstwa NicaDesign weszły salon, kuchnia oraz dwie łazienki (mała i duża).
Ciemna zabudowa kuchenna i mid-century design w strefie dziennej
Projekt małej kuchni połączonej z salonem stanowił największe wyzwanie. Na szczęście z sukcesem udało się połączyć ciemną, nowoczesną zabudowę kuchenną z elegancką strefą dzienną. Właściciele nie są miłośnikami ciężkiej zabudowy (np. szaf wnękowych), dlatego w projekcie pojawiają się proste, lekkie optycznie formy, które w duecie z eleganckimi materiałami tworzą wspaniały efekt modern classic.
Mimo że w strefie kuchennej zastosowano ciemną zabudowę, nie przytłacza ona wnętrza. Warto zwrócić uwagę na płytki ścienne z dynamicznym, geometrycznym dekorem, jasne blaty ze spieku kwarcowego oraz płytki podłogowe z marmurowym wzorem. Całość jest dzięki temu nowoczesna, choć z mocną nutą klasycznej elegancji. Z czernią zabudowy świetnie komponują się złote detale.
W strefie wypoczynkowej postawiono na meble z modnym obiciem welurowym, inspirowane projektami z lat 50. i 60. XX wieku – wpisują się więc w ogromną popularność tzw. mid-century design. Biele, kremy, butelkowa zieleń oraz jasny kolor drewna na posadzce wprowadzają klimat jak z butikowego hotelu. Neutralną bazę kolorystyczną ciekawie dynamizują mocniejsze, czarne akcenty – np. w postaci metalowej balustrady schodów czy ram lekkich, nowoczesnych mebli. Podobnie jak w części kuchennej pojawiają się też złote detale.
Duża i mała łazienka
W większej łazience rządzi aranżacyjna dyscyplina. To przede wszystkim materiały wykończeniowe oraz podstawowe wyposażenie odgrywają rolę dekoracji. W projekcie wyróżniają się duża wanna wolnostojąca z czarnym panelem (Marmorin Design, materiał MINERALICAST®), a także płytki dekorowane drobnymi trójkątami. Podobnie jak w innych pomieszczeniach biel, kremy i czerń pięknie łączą się ze złotem obecnym w postaci m.in. armatury oraz ram luster (Muuto). Ciemna zabudowa WC nie przytłacza wnętrza, ponieważ w innych miejscach rządzą jasne kolory.
W małej łazience warto zwrócić uwagę na płytki cegiełki w kolorze butelkowej zieleni („powtórka” z salonu). Ten sam odcień pojawia się w zabudowie pod umywalką. Mniejsza łazienka ma nieco surowszy charakter – zamiast złota jest więcej czerni, mamy też płytki w odcieniach betonu.
Autor: archiwum
Tapicerowana sofa, białe geometryczne fronty zabudów, klasyki designu, tu wszystko jest na swoim miejscu. Nie ma ograniczeń w otwartej formie mieszkania. Jego właściciel to też wolny, kreatywny duch, z zawodu jest muzykiem. Projekt wnętrz: Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Agata Krajewska/ Mili Młodzi LudzieZdjęcia: PION
Autor: archiwum
Ściany pomalowane na biało i równie biała podłoga z żywicy epoksydowej wprowadzają bajkowy, nierealny klimat do salonu. Meble ustawione na takim tle wydają się być zawieszone w przestrzeni. Projekt wnętrz: APA Katarzyna StarzykZdjęcia: Tomasz Straszyński
Autor: archiwum
Cała realizacja zmieściła się w budżecie na średnim poziomie. Wystrój pomieszczeń stanowią odpowiednio dobrane meble i dodatki w różnym stylu – od tych w industrialnym klimacie, poprzez lekko skandynawskie, kończąc na bardziej delikatnych i romantycznych. Projekt wnętrz: DoMilimetraZdjęcia: Beniamin Mirek/ studiolighthouse.pl