Industrialny wystrój wnętrz z betonem w roli głównej!
Styl industrialny jest coraz bardziej lubiany, a co za tym idzie popularny w polskich wnętrzach. Beton dekoracyjny jest nieodłącznym, wręcz pożądanym, detalem aranżacyjnym w stylu industrialnym. Jednak wykonanie blatów kuchennych z betonu lub całych mebli jest dość skomplikowane – beton nie może pękać. Beton dekoracyjny jest także ciężkim materiałem i nie wszędzie można sobie pozwolić na taką ekstrawagancję.
Autor: Kinga Kasdepke
Blaty wyspy kuchennek zostały pokryte cienkowarstwowym mikrocementem, firmy BAUFLOOR Creativo. Sa nie tylko piękne, pasuja do stylu industrialnego ale sa odporne na zabrudzenia.
Styl industrialny cały czas poszerza swoje grono wielbicieli. Szczególnie pokochaliśmy beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy ścian i blatów kuchennych. Pojawiają się także coraz częściej instrukcje typu Zrób To Sam jak wykonać lub przerobić mebel z betonowym detalem. Zdecydowanie najczęściej beton dekoracyjny pojawia się na ścianach, na posadzkach i na blatach kuchennych. Jest to jednak materiał ciężki, obciążający stropy. Z tego powodu nie wszędzie możemy montować elementy z betonu.
Aranżacja wnętrz: jeśli beton architektoniczny jest niemożliwy
Tam gdzie zastosowanie prawdziwego betonu architektonicznego jest nie możliwe, możemy skorzystać z nowoczesnej technologii łączącej w sobie mikrobeton i polimery. Dzięki takiej fuzji materiałów pokryte nim powierzchnie są trwałe, efektowne i odporne na zabrudzenia. Taki nowoczesny beton dla kreatywnych jest także doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną tylko metamorfozy wnętrza lub mebli kuchennych, bez całkowitej ich wymiany. Zaledwie 2-3 milimetrową warstwą nowoczesnego materiału można pokryć blaty kuchenne, ściany, sufity, powierzchnie mebli i stałych elementów zabudowy. Beton dla kreatywnych można zastosować na bardzo różnych podłożach: m. in. betonie, drewnie i materiałach drewnopochodnych, metalu, płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych.
Czytaj też: DIY jak zrobić taboret z siedziskiem z betonu
Nowoczesna forma betonu dekoracyjnego nadaje się także do renowacji już istniejących powierzchni, nie zabiera przestrzeni w trudno dostępnych miejscach, nie powoduje też powstawania niekorzystnych różnic w poziomie podłóg w poszczególnych pomieszczeniach.
Autor: Spacja Studio
Odważnym ruchem było postawienie na szczerość materiału i odsłonięcie surowego betonu, z którego zbudowany jest blok. Nadał on wnętrzom oryginalnego, trochę loftowego charakteru. Mieszkanie w Knurowie autorstwa pracowni Spacja Studio znajduje się w typowym polskim blokowisku. Zobacz całe mieszkanie w bloku z betonem: galeria zdjęć mieszkania
Autor: Mariusz Bykowski
Salon w lofcie staje się rodzajem „miejskiego placu”. Spotykają się tu domownicy i goście. Przy czym formuła tego miejscaniesie w sobie pewien potencjał niewiadomego - relacji, jakie będą oni w tej wspólnej przestrzeni nawiązywać - mówi architektTomasz Hliniak.
Autor: materiały prasowe
Stołek betonowy Modern Line z kolekcji Harmony. Więcej na: Modern Line