Nowoczesne mieszkanie z otwartym salonem, czyli jasno wszędzie!
Duża, dobrze oświetlona, otwarta przestrzeń – tego właścicielom brakowało w kawalerce. W tym mieszkaniu mają jej pod dostatkiem. Naturalne drewno, stonowane kolory i proste formy wypełniają wnętrza atmosferą ciepła i spokoju.
Autor: Mariusz Bykowski
Część wypoczynkowa płynnie przechodzi w kuchenną. Wspólnym elementem jest m.in. wzór tapety
Spis treści
- Przestronne M zamiast kawalerki
- Jak połączyć salon z kuchnią?
- Więcej nowoczesnych wnętrz – GALERIE ZDJĘĆ
Na warszawską Pragę Justyna i Jakub przeprowadzili się z Mokotowa. Wynajmowali tam ciasną i ciemną kawalerkę, dlatego kiedy szukali mieszkania do kupienia, zależało im na większym metrażu, przestronnych i jasnych wnętrzach oraz cichej lokalizacji w pobliżu centrum miasta. – Kilkoro znajomych poleciło nam praski Grochów. Wszędzie blisko, dobra komunikacja, park, dookoła niska zabudowa, sklepy, otwiera się dużo kawiarenek – wylicza Justyna. To ich przekonało i właśnie tu, w niewielkim nowym apartamentowcu, kupili swoje pierwsze M.
Przestronne M zamiast kawalerki
Wybrali lokal o powierzchni 69 m2, na drugim piętrze. Miał idealny rozkład, obyło się więc bez przestawiania ścian i dużego bałaganu. Przy wykańczaniu i urządzaniu wnętrz właściciele skorzystali z pomocy architekta. Z polecenia trafili do Konrada Sojki z biura Sojka & Wojciechowski. – Nie do końca wiedzieliśmy, czego chcemy, za to mieliśmy pełną świadomość, co się nam nie podoba – opowiadają właściciele. – Konrad przedstawiał nam kolejne propozycje, przekonywał do różnych rozwiązań i finalnie wyszedł z tego fajny projekt. Realizacja nie różni się od wizualizacji! – mówi Justyna.
.. Funkcjonalna kawalerka – jak ją urządzić? >>>
Przez nieprzewidziane sytuacje, takie jak długie oczekiwanie na mozaikę czy nieprawidłowe wymiary mebli do salonu, remont mieszkania trwał kilka miesięcy. Warto było czekać. – Wprowadziliśmy się do kompletnie urządzonego mieszkania i dziś, po dwóch latach, nadal jesteśmy z niego zadowoleni – mówi Jakub. Wnętrza są stonowane, ale nie brakuje przyciągających wzrok elementów. Jest ciepło i nowocześnie. – Po naszemu – podsumowuje Justyna.
Jak połączyć salon z kuchnią?
W przypadku łączenia salonu z kuchnią warto zestawić materiały w taki sposób, aby te dwie przestrzenie tworzyły całość i były spójne wizualnie. W mieszkaniu Jakuba i Justyny wspólnym mianownikiem jest tapeta, która pokrywa jedną ścianę w salonie oraz powierzchnię nad blatem w kuchni (ze względu na ryzyko zabrudzenia tapeta została zabezpieczona bezbarwną szklaną taflą). Monochromatyczna kolorystyka i powtarzający się wzór stały się mocnym elementem dekoracyjnym, który scalił aranżację obu wnętrz.
.. Kuchnia otwarta na salon krok po kroku – PORADY >>>
Więcej nowoczesnych wnętrz – GALERIE ZDJĘĆ
Autor: Peter Jurkovič
Kuchnię stanowi jednorzędowa zabudowa wykończona czarnymi, matowymi fronatmi oraz wyspa, w którą wbudowana została płyta grzewcza.
Autor: Marcin Grabowiecki
Meble na skośnych nóżkach i ściana w odcieniu oliwkowomusztardowym - kwintesencja retro!
Autor: Biasol
Nowoczesną kuchnię stanowi jednorzędowa zabudowa oraz wyspa.
Autor: Dariusz Radej
Strefa dzienna uwodzi przytulnością. Właściciele uwielbiają swą kuchnię otwartą na salon. – Śmiejemy się, że nasze popołudnia i wieczory zaczynają się w momencie wejścia do domu. Od razu wkraczamy w przestrzeń wypoczynkową, gotujemy, słuchamy muzyki, oglądamy filmy – mówią.