Nowoczesne wnętrze mieszkania: jak za pomocą dodatków zmienić wystrój
Ponadczasowe wnętrze zostało urządzone dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Podczas remontu właściciele zdecydowali się zaprosić do współpracy pracownię projektową OOMM. Architekci postawili na uniwersalny wystrój mieszkania, który łatwo można zmienić za pomocą dodatków.
Autor: Monika Buzun
Żółte dodatki ożywiają wnętrze urządzone w stonowanych, naturalnych barwach.
Spis treści
Przy remoncie domu właściciele postanowili podjąć współpracę z pracownią architektoniczną OOMM. Projekt wnętrza dotyczył pomieszczeń na parterze: kuchni, salonu z jadalnią oraz łazienki dla gości. Na piętrze zaś sypialni rodziców oraz córki, a także łazienki, z której korzystają wszyscy domownicy.
Ponadczasowe wnętrze: kuchenne rewolucje
Kuchnia, wcześniej mało ustawna zmieniła zupełnie swój układ. Przeniesione zostały sprzęty AGD i ustawione w bardziej ergonomiczny sposób, dzięki czemu wnętrze stało się przestronne i wygodne – zyskało na powierzchni roboczej. Miejsce wcześniejszego baru z krzesłami zajął stół, przy którym domownicy mogą wspólnie zjeść śniadanie. Zabudowa została wykonana z lakierowanego MDF-u. Na podłodze ułożony został gres imitujący beton, który znalazł się również w wiatrołapie, korytarzu łączącym kuchnie z salonem, oraz w łazience dla gości. Dzięki temu cały parter stanowi spójną całość. Ze starej kuchni został wykorzystany ponownie jedynie okap, który domownicy bardzo lubili. W wysokiej zabudowie znalazło się miejsce na dwa piekarniki. Założenie projektowe było proste: czarno-biała kuchnia z dużą lodówką. Dużo trudniejsze okazało się wykonanie – problematyczne podłużne pomieszczenie ze skosami. W celu przełamania monochromatyczność mebli, do wnętrza wprowadzono elementy z drewnianej płyty.Zobacz też: Ponadczasowy wystrój kuchni z jadalnią >>>
Ponadczasowe wnętrze: nowoczesny salon
Przestrzeń salonu została podzielona na dwie strefy: jadalnię i na odpoczynek. Ważnym elementem jest tu drewniany rozkładany stół oraz wygodne krzesła. W części wypoczynkowej swoje miejsce znalazł wygodny fotel, w intensywnym żółtym kolorze – jest to akcent kolorystyczny, który przewija się przez całe wnętrze i scala wizualnie salon z kuchnią. Mimo że pomieszczenie nie jest duże, projektantom udało się wstawić narożną kanapę oraz dwa stoliki kawowe. Po prawej stronie wydzielono miejsce na biokominek, który był marzeniem domowników. Wnętrze domu jest utrzymane w biało-szarej kolorystyce z czarnymi i żółtymi dodatkami. Prawie wszystkie meble zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie. "Chcieliśmy zaprojektować wnętrze nowoczesne, ale ponadczasowe, tak aby można było jedynie dodatkami zmieniać jego charakter".
Autor projektu: www.oomm.pl
Autor: agencjafree/living4media
Drewniany stół i krzesła ustawione zostały pod oknem dachowym. Dzięki temu, nawet we wnętrzu domu można zjeść posiłek pod chmurką.
Autor: JT GRUPA
Meble, szafy i zabudowa kuchni to projekty pracowni JT Grupa wykonane przez lokalnego stolarza.
Autor: Mili młodzi ludzie
W nowoczesnej kuchni połączonej z jadalnią architekci postawili na połączenie białej, delikatnej zabudowy półmat i surowego betonu na ścianach.