Nowoczesny hotel z nutą historii! Zobacz wnętrza Meininger Kraków Centrum
Nowy obiekt hotelowy pojawił się w Krakowie. Znajdziemy tam mnóstwo kolorów i doskonały design! I chociaż wnętrza są nowoczesne, można wiele odniesień do historii Krakowa, chociażby w postaci plakatów i starych szyldów. Projekt Meininger Kraków Centrum powstał w warszawskiej pracowni Tremend. Oto efekty!
Autor: Pracownia Tremend/fot. B. Barczyk
Spis treści
- Meininger Kraków Centrum: „Strumień kreacji” i dziedzictwo Krakowa w tle
- Gdzie znajduje się Meininger Kraków Centrum?
- Stylowe i komfortowe wnętrza
- W jakim stylu zaprojektowano Meininger Kraków Centrum?
Meininger Kraków Centrum: „Strumień kreacji” i dziedzictwo Krakowa w tle
Twórcom projektu z pracowni Tremend przyświecało hasło „Flow of Creation”, czyli „strumień kreacji”. Stanowi ono odzwierciedlenie ducha przygody i doświadczania niezapomnianych wrażeń, ma również inspirować gości do kreatywnego i niekonwencjonalnego zwiedzania przepełnionego historią, a zarazem szalenie barwnego miasta, jakim jest Kraków.
Architekci z pracowni Tremend mają na koncie wiele projektów zrealizowanych na potrzeby branży hotelowej. Spod ich kreski wyszły liczne projekty takich hoteli jak:
- Renaissance w Gdańsku,
- AC Marriott w Krakowie,
- MGallery w Sopocie
- czy szereg hoteli dla takich sieci jak Accor, IHG czy Hilton.
W portfolio warszawskiej pracowni nie brakuje również realizacji w innych krajach. Na przykład: Hotel Alberte w Paryżu, Resort Hotel Adriatik w Durres w Albanii czy Hotel Crowne Plaza w Budapeszcie.
Gdzie znajduje się Meininger Kraków Centrum?
Obiekt znajduje się przy ulicy Grzegórzeckiej 10, na wschód od krakowskiego Starego Miasta. Z Dworca Głównego można tu dojść w zaledwie kilka minut.
Lokalizacja obiektu to nie przypadek. Znajdująca się w ścisłym centrum Krakowa, pełna zabytkowych kamienic dzielnica Grzegórzki z jednej strony tętni życiem towarzyskim i kulturalnym, a z drugiej — zapewnia chwilę oddechu w klimacie historycznego Krakowa. Znajdziemy tu mnóstwo parków, ścieżek rowerowych, kawiarni i restauracji, w zasięgu spaceru znajduje się Hala Targowa, Ogród Botaniczny, Opera Krakowska i Uniwersytet Jagielloński.
Stylowe i komfortowe wnętrza
Architektura i wystrój wnętrz są przemyślane. Cały obiekt składa się z trzech części. Pierwsza to frontowy budynek mieszczący niegdyś Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne.
Druga to przynależący do historycznego budynku domek ogrodowy. Na potrzeby nowego obiektu hotelowego obydwa budynki wyremontowano i dobudowano do nich nową, trzecią część. Wszystkie segmenty łączy wspólny parter.
W jakim stylu zaprojektowano Meininger Kraków Centrum?
Meininger Kraków Centrum zaprojektowano w nowoczesnym stylu, pełnym żywych kolorów. We wnętrzach można odnaleźć wiele odniesień do historii Krakowa, chociażby w postaci plakatów i starych szyldów.
Do wzornictwa sprzed dekad nawiązują również meble o miłych dla oka, opływowych formach. Ściany części wspólnych i pokojów dla gości pokrywają fantazyjne kolaże odnoszące się do dorobku artystycznego i naukowego Krakowa.
Oprócz pokojów dwu-, trzy- i wieloosobowych (maksymalnie z sześcioma łóżkami) do dyspozycji gości znajdują się również:
- sala konferencyjna,
- strefa lounge,
- strefa gier,
- bar
- oraz kuchnia dla gości z pralką i suszarką.
Bez wątpienia to obiekt hybrydowy, co oznacza, że łączy on w sobie cechy hotelu i hostelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście mogą wykorzystać jego przestrzeń zgodnie z własnymi potrzebami. W ten sposób powstała bezpieczna i komfortowa przystań na mapie Krakowa.
ZOBACZ TAKŻE: Loft marzeń na Śląsku. Zajrzyj do industrialnej przestrzeni znanego architekta
Autor: Bolko Loft/Fotograf: Bartek Barczyk
Na 200-metrach kwadratowych mieszka Przemo Łukasik ze swoją rodziną. Zobacz, jak zamienił przestrzeń industrialną w miejsce do życia