Nowoczesny projekt wnętrz: biała kuchnia i cegła na ścianie
Cegła na ścianie, biała kuchnia czy odrestaurowane stare drzwi to elementy decydujące o wyjątkowości projektu wnętrz nowoczesnego mieszkania. W jednej przestrzeni zestawiono ze sobą delikatne kolory i faktury, które idealnie współgrają z surowymi elementami aranżacji. Prezentujemy projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania, gdzie biel idealnie kontrastuje z industrialnymi elementami.
Autor: zorzeta.wordpress.com
Białe fronty kuchennej zabudowy i proste formy sprawiają, że aranżacja kuchni jest jedynie tłem dla oryginalnego projektu pokoju dziennego. We wnętrzu kuchennym zdecydowano się na powielenie charakterystycznego elementu aranacji - cegły na ścianie.
Spis treści
- Nowoczesny pokój dzienny z motywem industrialnym
- Projekt wnętrz: tam, delikatność przeplata się z surowością
- Aranżacja wnętrz a gra kolorem
Założeniem projektowym było zaplanowanie na niewielkiej przestrzeni wygodnego salonu, kuchni z wyspą oraz miejscem do spożywania posiłków, możliwie największej garderoby, a także łazienki z wolnostojącą wanną. Dzięki pomysłowym i niekonwencjonalnym rozwiązaniom udało się stworzyć funkcjonalne i nowoczesne wnętrze spełniające powyższe wymogi. Za projekt wnętrz odpowiadają projektantki ze studia MAUVE z Wrocławia.
Nowoczesny pokój dzienny z motywem industrialnym
Projektantki zdecydowały się na połączenie funkcjonalnego salonu z białą kuchnią, by w ten sposób zyskać jak najwięcej przestrzeni. Na granicy obu stref zaplanowano niewielką wyspę z blatem, której gustownym dopełnieniem są niskie hokery. W ten sposób projektantki wyznaczyły jednocześnie strefę jadalną w części salonowej. W aranżacji pokoju dziennego na plan pierwszy wysuwa się cegła na ścianie, która pochodzi z rozbiórki, przez co nadaje wnętrzu niesamowity klimat. Dopełnieniem minimalistycznej aranżacji pokoju dziennego jest prosta sofa oraz stolik z palet. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowe wyznaczenie części jadalnej za pomocą szerokiego pasa z cegieł - konsekwencja stylistyki salonu.
Projekt wnętrz: tam, delikatność przeplata się z surowością
W projekcie wnętrz bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie, które w małym mieszkaniu może okazać się ogromnym sprzymierzeńcem. We wnętrzu zaprojektowano zarówno punkty oświetlenia głównego, które jest niezbędne, ale także ozdobne i kameralne źródła światła dodatkowego, które wprowadzają do przestrzeni niezwykle ciepły i klimatyczny nastrój. Pomysłowym rozwiązaniem jest oświetlenie w łazience, gdzie źródła światła ukryte za szklanymi taflami pozwoliły dać złudzenie większej przestrzeni. W celu optycznego powiększenia niewielkiego wnętrza zdecydowano się także na wykorzystanie połyskujących materiałów, takich jak lakierowane fronty kuchennej zabudowy czy połyskujące kafle na podłodze. Wyjątkowym elementem aranżacji wnętrza są białe dwuskrzydłowe drzwi prowadzące do sypialni. Pochodzące z rozbiórki starej kamienicy, a następnie odrestaurowane, stanowią wyjątkową ozdobę wnętrza przywodzącą na myśl klimat vintage.
Aranżacja wnętrz a gra kolorem
Nowoczesne wnętrze jest utrzymane w jasnych, przygaszonych i pastelowych barwach, które sprzyjają odpoczynkowi i regeneracji sił po ciężkim dniu. Postawiono na jasne beże oraz czyste biele, które w części dziennej zostały zgrabnie przełamane dzięki ceglanej ścianie. W ten sposób, subtelna kolorystyka wnętrza staje się świetnym tłem dla elementów przywodzących na myśl stylistykę industrialną. Kolorystycznym przełamaniem jasnego i delikatnego wnętrza jest ciemny przedpokój oraz indygo na ścianie w sypialni. Gra kolorem sprawia, że wnętrza wydają się optycznie większe i przestronniejsze.