Odważna metamorfoza 200 m domu. Wcześniej ciemny i ponury, teraz jasny i większy o 200m!
Właściciele tego domu mieli do niego sporo zastrzeżeń. Było ciemno, ponuro, a korytarze niczym labirynty wiły się przez jego wnętrza. Postanowili skorzystać z rad studia projektowego Mango Investments i dowiedzieć się, co zrobić, aby we własnym domu czuć się jak… w domu. Architektki miały dla nich dwie propozycje. Którą wybrali?
Autor: Projekt wnętrza: Karolina Drogoszcz, Katarzyna Abramowicz i Katarzyna Kukułka
Spis treści
- Radykalna metamorfoza domu
- Jak urządzić dużą strefę dzienną? Ta ma aż 80m kw.!
- Elegancki przedsionek
- Sypialnia dla gości
- Strefa prywatna
- Pokoje dzieci
- Metamorfoza 200 m domu. Zdjęcia
Radykalna metamorfoza domu
Ten dom przed przebudową miał 200 m. To całkiem sporo jak dla czteroosobowej rodziny. Niewielkie okna nie doświetlały jednak poprzecinanych ścianami pomieszczeń, a domownicy wcale nie czuli się tu komfortowo. Kiedy właścicielka studia Mango Investments, odwiedziła ich, by na własne oczy zobaczyć, gdzie leży problem, przyznała im rację. Te wnętrza aż prosiły się o większą lub mniejszą zmianę.
Zaproponowała, aby mniejszym kosztem uporządkować obecny układ przestrzenny, a przede wszystkim wymienić okna na większe, by wpuścić do środka więcej światła, albo… pójść na całość i powiększyć dom o dodatkowe 200 m! Inwestorzy zgodzili się na tę drugą opcję i radykalną przebudowę.
Jak urządzić dużą strefę dzienną? Ta ma aż 80m kw.!
Na parterze wyburzono większość ścian, aby nie tylko powiększyć, ale też rozjaśnić tę strefę. Tym samym salon, kuchnia i jadalnia zostały zaaranżowane na powierzchni aż 80 m kw.!
Wchodząc do środka, od razu od progu wita nas aneks kuchenny, który stanął na czarno-białych geometrycznych płytkach. Na środku pojawiła się wyspa kuchenna obłożona kwarcytem o pięknym rysunku. To nie tylko miejsce do pracy, ale również domowy bar czy miejsce, gdzie można zjeść śniadanie.
W kuchni nie mogło zabraknąć sporej ilości miejsca do przechowywania. Pojemna jest nie tylko sama wyspa, ale też górne i dolne szafki kuchenne w biało-błękitnym kolorze.
Obok części kuchennej znajduje się jadalnia. Ze względu na spory metraż strefy dziennej udało się tam pomieścić długi stół, przy którym stanęło dziesięć krzeseł. Stąd bezpośrednio widać gabinet, który znajduje się za przeszklonymi, nieco loftowymi drzwiami.
W części wypoczynkowej ustawiono duży, komfortowy narożnik, naprzeciwko którego na telewizyjnej ścianie zawiśnie szafka o strukturze kamienia, który już dobrze znamy z kuchni.
Elegancki przedsionek
Do strefy dziennej prowadzi przedsionek, w którym znalazło się miejsce na garderobę odzienia wierzchniego, ale też wejście do garażu. Z niego bezpośrednio przechodzi się do reprezentacyjnego hallu, gdzie pod schodami stworzono wnęki, w które wstawiono legowiska dla zwierząt właścicieli.
Sypialnia dla gości
Właściciele w swojej gościnności zaplanowali również dodatkową sypialnię. Jej podłogę pokryła miękka wykładzina, a tapicerowane na beżowo łóżko stanęło na tle tapety w roślinne motywy.
Do dyspozycji gości gospodarzy będzie również ich własna łazienka.
Strefa prywatna
Na piętrze znajduje się strefa prywatna inwestorów i ich dzieci. Wcześniej ich aranżacja była podporządkowana skosom. Po przebudowie zostały one zredukowane do minimum.
– Biegły w każdym możliwym kierunku i schodziły bardzo stromo nad podłogę. W takim wnętrzu, psychologicznie, nigdy nie ma spokoju. Jeśli skosy muszą zostać we wnętrzu, powinny być symetryczne, eleganckie, uspokojone, tu były ostre i nieustawne – opowiada Karolina Drogoszcz.
Pokoje dzieci
Pokój dziewczynki zdominowały biele, bardzo jasne róże oraz kolor oliwki. Na tle tapety w łabędzie i kwiaty stanęło łóżko o ciekawym zagłówku w kształcie uszu królika.
Pokój syna inwestorów to prawdziwe leśne królestwo. Tapetę z leśnym motywem uzupełniono meblami w kolorze błękitu i zieleni
Metamorfoza 200 m domu. Zdjęcia
Autor: Projekt wnętrza: Karolina Drogoszcz, Katarzyna Abramowicz i Katarzyna Kukułka
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: On chciał loft, ona marzyła o czymś przytulnym. To mieszkanie to połączenie ich gustów
Autor: Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ Zdjęcia: Tomasz Wachowiec