Ogromny i piękny! 500-metrowy dom urządzony w kultowym stylu
Dom emanujący ciepłem i elegancją? Najnowszy projekt architektek Hanny Pietras i Julii Pałuby to prawdziwe arcydzieło! Stworzyły harmonijną przestrzeń, pełną naturalnych materiałów i rozwiązań, które zachwycają swoim designem i funkcjonalnością. Wystarczy spojrzeć na kuchenną wyspę - jest w niej sporo miejsca do przechowywania, ale też do ekspozycji na blacie. Tutaj po prostu chce się mieszkać!. Kliknij galerię ZDJĘĆ i zobacz więcej.
Autor: Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba/Zdjęcia: Mood Authors
W sercu domu o powierzchni 500 metrów znajdziemy mnóstwo naturalnych materiałów. Ich wyjątkowa obróbka nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter
Spis treści
- Elegancki dom w ciepłych barwach
- Jak urządzić przytulny salon? Poznaj wnętrze blisko natury
- Kuchnia otwarta czy zamknięta?
- Piętro domu - część prywatna z małym wyjątkiem
- Łazienka jak z ekskluzywnego SPA
Elegancki dom w ciepłych barwach
Ten pełen ciepła dom ma aż 500 metrów kwadratowych. W jego wnętrzu zastosowano naturalne materiały, a ich wyjątkowa obróbka nadała wnętrzom wyjątkowego charakteru. W tym wydaniu drewno jest nie tylko pięknym materiałem budowlanym, ale też wyjątkową dekoracją.
W każdym zakamarku domu można dostrzec detale najwyższej jakości, które podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. To przyjazne dla środowiska podejście do projektowania sprawia, że mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko pięknem, ale także poczuciem spokoju, wiedząc, że ich dom jest miejscem, które szanuje naturę.
Czytaj także: Dom w stylu japandi. Niezwykle modne i piękne wnętrze blisko morza!
- Ciepłe odcienie ziemi, delikatne beże i stonowane brązy tworzą paletę barw, która otula mieszkańców domu w przyjemnym uczuciu komfortu i spokoju. To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę spokoju i harmonii w szybko zmieniającym się świecie - mówi architektka Hanna Pietras.
Jak urządzić przytulny salon? Poznaj wnętrze blisko natury
Salon jest miejscem idealnym do odpoczynku i spotkań z najbliższymi. W tym projekcie architektka skupiła się na zaprojektowaniu otwartej przestrzeni z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu można mieć wrażenie, że ogród wręcz „wchodzi” do środka domu.
- W tym salonie dużą rolę odgrywa światło naturalne. Jest go sporo i postanowiłam wykorzystać je jako element również dekoracyjny. Pięknie rozświetla drewno i jasną tapicerkę na sofach. Jest to przestrzeń idealna do odpoczynku przy kominku, czy do spotkań towarzyskich. Moi klienci chcieli, aby ta część była otwarta, zapraszała do siebie” mówi architekta. „Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni również pewnej dynamiki” - zaznacza.
Kuchnia otwarta czy zamknięta?
Kuchnia może być zarówno otwarta, jak i zamknięta dzięki stylowym drzwiom. Daje to też wizualny komfort gościom siedzącym przy stole w jadalni, sąsiadującej bezpośrednio z kuchnią.
Jej centralnym punktem jest sporych rozmiarów wyspa, będąca autorskim pomysłem architektek. Jest w niej wiele miejsca do przechowywania i jednocześnie wiele do ekspozycji na blacie. Całe wnętrze utrzymane jest w jasnych odcieniach, co świetnie zgrywa się z podłogą. Są to płytki z trawertynu, które w tym wnętrzu były już wcześnie i Hanna Pietras nie wyobrażała sobie zamiany ich na inne.
Piętro domu - część prywatna z małym wyjątkiem
Piętro domu to część prywatna z wyjątkiem… otwartego korytarza ze stołem bilardowym, który jest ulubioną rozrywką wszystkich mieszkańców – chociaż jak sami przyznają, trudno jest im znaleźć czas na wspólną grę. Kiedy jednak miniemy go, trafiamy do właściwej strefy prywatnej z główną sypialnią, łazienkami i pokojami dzieci.
- Chciałam, żeby ta część domu była spójna z tym, co widzimy na parterze, ale jednocześnie zależało mi na jej personalizacji względem potrzeb dzieci. W każdej sypialni znajdziemy drewno, ale już zastosowana paleta kolorów dostosowana jest do poszczególnych upodobań najmłodszych mieszkańców - dodaje Hanna Pietras.
Łazienka jak z ekskluzywnego SPA
Wnętrza stworzone przez Hannę Pietras zachwycają prawdziwym luksusem i harmonią z naturą. Kluczową rolę odgrywa kamień naturalny, którego obecność w łazience nadaje niepowtarzalny urok estetyczny, ale również dodaje jej solidności i elegancji.
Ponadto, kamień naturalny doskonale współgra z wizją architektek to ponadczasowe rozwiązanie. Jego faktura i kolorystyka nadają łazience wyjątkowy, organiczny wygląd, który zjednuje się z naturą.
Wprowadzenie tego materiału do projektów to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktycznego podejścia do projektowania, zapewniającego trwałość i funkcjonalność przez wiele lat użytkowania. To ważne, jeśli zależy nam, aby nasz dom wyglądał doskonale przez wiele lat.
Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba
Zdjęcia: Mood Authors
Autor: Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba/Zdjęcia: Mood Authors
W sercu domu o powierzchni 500 metrów znajdziemy mnóstwo naturalnych materiałów. Ich wyjątkowa obróbka nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter