Okno z widokiem na wnętrze: przeszklenia wewnątrz mieszkania
Przeszklenia ze szprosami w mieszkaniu to trend najczęściej spotykany we wnętrzach loftowych. Dzięki zastosowaniu przeszkleń wewnątrz mieszkania, zyskujemy wyrażny podział przestrzeni, nie zmniejszając jej jednocześnie optycznie. Podpowiadamy jak poszerzyć domowe horyzonty!
Autor: Formativ, Kasia& Michał Dudko
Przeszklenia zastosowane w przedpokoju, stworzyły niezwykle ciekawy efekt w aranżacji. Przedpokój stał się oknem na całe wnętrze. Dodatkowo - ciemne miejsce zyskało dostęp do światła dziennego.
Spis treści
- Okno z widokiem na wnętrze: poszerzamy domowe horyzonty
- Okno z widokiem na wnętrze: o czym należy pamiętać
We współczesnym budownictwie duże przeszklenia w mieszkaniach z powodzeniem sprawdzają się w salonie, jak również w innych częściach mieszkania - jadalni czy sypialni. Przeszklenia nadają wnętrzom eleganckiego, nowoczesnego charakteru. Tego typu rozwiązania bardzo często możemy spotkać we wnętrzach industrialnych czy loftowych.
Okno z widokiem na wnętrze: poszerzamy domowe horyzonty
Jedną z największych zalet obecności przeszkleń w mieszkaniu jest przepuszczalność światła. W przeszkleniach wewnętrznych - szkło nie tylko urozmaica przestrzeń, ale również zapewnia bardzo dobre doświetlenie wnętrz. W ten sposób możemy więc doświetlić w mieszkaniu miejsca oddalone od okien. Np. w ciemnym korytarzu- otwór w ścianie dobrze dosłonecznionego pomieszczenia wpuści do niego światło. Decydując się na przeszklenia wewnątrz mieszkania, możemy wyrażnie podzielić przestrzeń, jednocześnie nie zmniejszając jej optycznie. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych metraży. Przeszklenia optycznie powiększą nawet najmniejsze pomieszczenia, stwarzając poczucie większej przestrzeni i swobody. Jasne wnętrza zawsze wydają się nam większe, dlatego nawet mała kawalerka z wysokimi oknami, będzie wyglądać na większą. Dodatkowo - właściwie rozmieszczone przeszklenia w mieszkaniu, mogą zmniejszyć straty ciepła w budynku, który absorbuje naturalną energię słoneczną.
Okno z widokiem na wnętrze: o czym należy pamiętać
Wybijając dodatkowe otwory w ścianach, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:1. FormalnościW ścianach działowych (do 16 cm, w tym 12 cm to cegły, reszta tynk) można wybić otwór, natomiast jakakolwiek ingerencja w ściany nośne wymaga konsultacji konstruktora i uzyskania pozwolenia w administracji budynku.2. Cyrkulacja powietrzaObliczając wydajność wyciągu kuchennego, należy wziąć pod uwagę "przestrzeń dodaną", czyli pomieszczenie za przebiciem. Sterowanie wentylacją warto umieścić w obydwu pomieszczeniach.3. KadrowanieZ wybijaniem wewnętrznego okna jest jak z dekoracyjnym lustrem: trzeba pamiętać o kadrze- z każdej strony oraz pod różnymi kątami. To ważne, szczególnie gdy otwór wychodzić ma na pomieszczenie techniczne np. łazienkę.Zobacz też: Aranżacja mieszkania z przeszkleniami we wnętrzu >>>
Autor: agencjafree/living4media
We wnętrzu powstał aneks kuchenny, którego zwieńczeniem są duże przeszklenia ze szprosami. Obecność szkła powoduje, że do niewielkiej aneksowej części roboczej wpada światło dzienne. Przedłużeniem kuchni jest duży stół o charakterze industrialnym, przy którym stanęły kultowe krzesla "A" z metalu.
Autor: Rafał Lipski
Ciekawy pomysł na pokój gościnny. Jest to francuski patent na dzielenie przestrzeni. szkło ujete w metalowe, czarne ramy. Ściana z zamykanymi drzwiami zapewnia ciszę, zasłony intymność. Tak wydzielony pokoj gościnny z salonu na co dzień jest po prostu jego cześcia integralna. Można tu spokojnie poczytać ksiażkę, zdrzemnąć się lub poprzeglądać ulubione strony w internecie. Zasłony: Zimmer + Rhode, tapeta: Teppi Teppi - Wall Dec. kanapa z funkcja spania Ghost - Gervasoni, stoliki Around - Muuto, poduszki, wazony BoConcept, lampa podłogowa Fortuny - Pallucco, fotel Egg - Fritz Hansen.
Autor: Andrei Margulescu
Projektantom zależało aby stworzyć dużą, jasną przestrzeń na stosunkowo niewielkim metrażu. Chcieli stworzyć wnętrze funkcjonalne a także spójne pod względem wizualnym i estetycznym.
Autor: Łukasz Zandecki
Widok z holu na kuchnię i sypialnię. Oprócz szklanej ściany pomiedzy sypialnią i miejscem do pracy, ciekawym pomysłem jest lustro na małej ścianie obok sypialni. Powiększa optycznie przestrzeń stwarzając wrażenie iluzji jakby tej ściany w ogóle nie było! Projekt: Aneta Kosiba
Autor: agencjafree/living4media