Piękne mieszkanie w stylu japandi. W sypialni zawisły obrazy właścicielki
Wnętrze apartamentu w Ostródzie zaprojektowane przez Esterę i Roberta Sosnowskich ze Studia Projekt jest wyrazem harmonii między japońskim minimalizmem a skandynawską przytulnością. Styl japandi, który zdobywa coraz większą popularność, łączy te dwie estetyki w sposób ponadczasowy, tworząc aranżacje idealne zarówno do relaksu, jak i codziennego funkcjonowania.
Autor: Projekt: Estera Sosnowska i Robert Sosnowski / Studio Projekt Zdjęcia: Fotomohito
Spis treści
- Salon w stylu japandi
- Beżowa kuchnia w stylu japandi
- Łazienka w stylu japandi: elegancja i wygoda
- Sypialnia w stylu japandi. Osobiste akcenty
- Mieszkanie w stulu japandi. Zdjęcia
To mieszkanie to inwestycja przeznaczona na krótki najem — ze względu na wyjątkową lokalizację na Mazurach, lub długi — jeśli komuś zamarzy się zmiana otoczenia i będzie chciał popracować zdalnie w tak pięknych okolicznościach przyrody.
Salon w stylu japandi
Jednym z głównych założeń projektantów było stworzenie wnętrza, które będzie uniwersalne, ale jednocześnie przyciągające uwagę.
— Ponieważ niedaleko jest jezioro, zdecydowaliśmy się ozdobić ścianę w salonie wielkoformatową grafiką ścienną z łódką — mówi Estera Sosnowska.
Grafika uzupełnia wnętrze, nie dominując nad resztą przestrzeni.
Wnętrze apartamentu zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonalności. Kanapa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel oraz minimalistyczne meble podkreślają praktyczny charakter przestrzeni.
Beżowa kuchnia w stylu japandi
W aneksie kuchennym dominują beże przełamane czarnymi elementami, jak AGD czy granitowy blat, co tworzy spójny, nowoczesny wystrój. Oświetlenie techniczne umieszczono w czarnej wnęce, nadając kuchni wyrazistości.
Między kuchnią a salonem znajduje się część jadalna. Ciepłe odcienie bielonego dębu, bambusowy stół oraz tapicerowane krzesła tworzą harmonijną całość, w której goście mogą poczuć się jak w domu.
Ukłonem w stronę Japonii jest lampa przypominająca lampion.
Łazienka w stylu japandi: elegancja i wygoda
— W apartamentach na wynajem ważny jest też aspekt praktyczny — podkreśla architektka. - Dlatego wybieramy materiały odporne na zniszczenia, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, bo to w dłuższej perspektywie przekłada się też na estetykę. Jeśli coś się zniszczy, musi być możliwość wymiany.
Właście dlatego w łazience zrezygnowano z brodzika i położono płytki imitujące drewniane listwy, które nadają przestrzeni ciepła i naturalności. Wykończenie w odcieniach szarości i beżu zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości, co jest istotne w przypadku wynajmu krótkoterminowego.
Sypialnia w stylu japandi. Osobiste akcenty
Choć sypialnia miała zachować hotelowy charakter, projektanci dodali jej unikatowego uroku poprzez obrazy, które stworzyła inwestorka.
Delikatne odcienie beżu i bieli oraz tapicerowane łóżko wprowadzają atmosferę spokoju, a zasłony i firany sprawiają, że wnętrze wydaje się miękkie i przytulne.
Niewielki kącik do pracy jest idealny dla osób pracujących zdalnie.
Mieszkanie w stulu japandi. Zdjęcia
Autor: Projekt: Estera Sosnowska i Robert Sosnowski / Studio Projekt Zdjęcia: Fotomohito
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Japandi w mniej oczywistym wydaniu. Stonowaną aranżację urozmaicono kolorowym twistem
Autor: Mango Investments