Tu art déco spotyka się z mid-century i jungalow. Eklektyczne mieszkanie pełne inspiracji!
To mieszkanie w Straszynie to prawdziwa podróż przez dekady i style. Właściciele postawili na połączenie klasycznego szyku art déco, funkcjonalności i prostoty mid-century oraz egzotycznych akcentów jungalow. W centrum uwagi znalazł się niezwykły salon z zieloną i różową kanapą. Zobacz, jak można urządzić mieszkanie w stylu eklektycznym, które zachwyca odważnym zestawieniem barw i form.
Autor: Tomasz Miotk Fotografia
Druga łazienka także wyróżnia się eklektyzmem i brawurą w łączeniach wzorów oraz barw. Podłogi oraz ściana, na której zamontowano przeszkloną kabinę prysznicową, są z jasnobrązowego marmuru, niezwykle szykownego. Podobnie jak w pierwszej łazience, tu także postawiono na gustowne szafki w kolorze ciemnej intensywnej zieleni, przełamane łososiowymi ścianami. Całość uzupełnia śmiała, wzorzysta tapeta w kolorach ziemi oraz drobne detale – czarna bateria umywalkowa i złote ramy luster.
Spis treści
- Eklektyczne mieszkanie w trzech stylach: art déco, mid-century i jungalow
- Elegancki salon z zieloną i różową kanapą
- Biało-błękitna kuchnia i geometryczne żyrandole
- Eklektyczna łazienka razy dwa! Tu łączą się wzory oraz barw
- Eklektyczne mieszkanie w trzech stylach. Zdjęcia
Eklektyczne mieszkanie w trzech stylach: art déco, mid-century i jungalow
Projekt Anety Pogorzelskiej i Doroty Markowskiej jest estetycznie bogatą propozycją, która łączy jasne i przejrzyste przestrzenie z gustownym wnętrzem, obfitującym w dekoracje oraz złote detale.
Na parterze, w otwartej strefie wypoczynkowej z kuchnią, jadalnią i salonem, króluje wiecznie modne naturalne drewno połączone z gładkimi blatami i elementami marmuru.
Przestrzeń utrzymana jest w żywych, energetycznych barwach, przełamanych czystą bielą i złotymi detalami oraz geometrycznymi elementami wystroju, co współgra z naturalnymi materiałami. Ogromnym walorem są ciężkie zasłony w kolorze butelkowej zieleni, a także żyrandole, lustra i baterie umywalkowe, wszystkie utrzymane w kolorze szlachetnego złota, nadające wnętrzu luksusowy ton bez konieczności rezygnacji z wygody i ergonomii.
Elegancki salon z zieloną i różową kanapą
Ze względu na familijny charakter wnętrza, sercem posiadłości jest znajdujący się na parterze salon, połączony z nowoczesną otwartą kuchnią i jadalnią, który wyposażono w stylowy kominek z białego marmuru oraz owalny drewniany stolik pod telewizor.
Proste drewniane podłogi i biel ścian cudownie uzupełniają dwie ekskluzywne sofy marki Nobonobo. Projektantki wnętrz zdecydowały się na kolory light pink i azzure, które doskonale się komponują z eleganckimi krzesłami w części jadalnianej oraz wysokimi siedzeniami ze złotymi oparciami w części kuchennej.
Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów oraz wyjątkowo starannemu wykonaniu meble są niezwykle wytrzymałe i bardzo wygodne.
Biało-błękitna kuchnia i geometryczne żyrandole
Na parterze znajduje się część wypoczynkowa. W nowoczesnej, pojemnej, jasnej i funkcjonalnej kuchni dominują eleganckie, klasyczne meble w kolorze błękitu z białymi blatami i ozdobione jasnym marmurem.
Górne szafki także są białe i pięknie współgrają z ceglanymi elementami ściennymi w tym samym kolorze. Całość dopełniają złote geometryczne żyrandole oraz dwa hokery ze złotymi elementami na oparciach.
W części kuchennej zdecydowano się ponadto na ścianę z białej cegły, nadającej wnętrzu sielskość, romantyzm i unikatowość. Przy połączeniu jasnej monochromatycznej cegły z drewnem wnętrze zyskuje spokojną, domową atmosferę, sprzyjającą radosnemu spędzaniu czasu w gronie najbliższych.
Ozdobą jadalni jest szykowny drewniany stół z gustownymi różowymi krzesłami oraz rattanową lampą i dyskretne złote kinkiety. Wystrój naprawdę komponuje się z częścią salonową.
Eklektyczna łazienka razy dwa! Tu łączą się wzory oraz barw
Białe schody z drewnianymi zdobieniami prowadzą na piętro, gdzie są umiejscowione dwie zachwycające łazienki.
W pierwszej znajdują się intensywnie zielone meble na wyraźne życzenie klientów, białe urządzenia sanitarne z prostymi złotymi zdobieniami oraz przeszklona kabina prysznicowa z czarnym geometrycznym motywem kwadratu, do którego dopasowano wysokie prostokątne lustro (także z czarną ramą).
Na podłodze ułożono drobną czarno-białą mozaikę. Projektantka wybrała na ściany marmur, który cieszy się coraz większym uznaniem wśród miłośników eleganckich wnętrz.
Najbardziej dekoracyjną częścią wnętrza jest pojedyncza wzorzysta ściana utrzymana w mocnych kolorach, nawiązująca tematem do morza. Wystrój dopełniają nieduże okrągłe lustra w złotych obramowaniach.
Druga łazienka także wyróżnia się eklektyzmem i brawurą w łączeniach wzorów oraz barw. Podłogi oraz ściana, na której zamontowano przeszkloną kabinę prysznicową, są z jasnobrązowego marmuru, niezwykle szykownego.
Podobnie jak w pierwszej łazience, tu także postawiono na gustowne szafki w kolorze ciemnej intensywnej zieleni, przełamane łososiowymi ścianami. Całość uzupełnia śmiała, wzorzysta tapeta w kolorach ziemi oraz drobne detale – czarna bateria umywalkowa i złote ramy luster.
Propozycja architektoniczna Doroty Markowskiej z Polala Studio i Anety Pogorzelskiej z Mozayki jest elegancka, dekoracyjna i nowoczesna. To unikatowy dom, w którym rodzina inwestorów z pewnością spędzi wspólnie wiele pięknych i szczęśliwych chwil.
Eklektyczne mieszkanie w trzech stylach. Zdjęcia
Autor: Tomasz Miotk Fotografia
Druga łazienka także wyróżnia się eklektyzmem i brawurą w łączeniach wzorów oraz barw. Podłogi oraz ściana, na której zamontowano przeszkloną kabinę prysznicową, są z jasnobrązowego marmuru, niezwykle szykownego. Podobnie jak w pierwszej łazience, tu także postawiono na gustowne szafki w kolorze ciemnej intensywnej zieleni, przełamane łososiowymi ścianami. Całość uzupełnia śmiała, wzorzysta tapeta w kolorach ziemi oraz drobne detale – czarna bateria umywalkowa i złote ramy luster.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić mieszkanie w stylu retro? Rożowe mieszkanie dla młodej kobiety
Autor: Pion Poziom
Uwagę przyciąga natomiast ściana nad blatem, którą zdobi modne w latach 70. minionego wieku lastryko, powtórzone na wszystkich blatach roboczych i podłodze. Kuchnię wizualnie zamyka praktyczny półwysep, przy którym umiejscowiono okrągły stół dla czterech osób.