Projekt mieszkania z ogrodem zimowym, czyli loft oswojony

2017-07-04 13:34

Dwupoziomowe mieszkanie zostało zaprojektowane „na miarę”. Jest tu otwarta przestrzeń dzienna i wydzielona część prywatna, niedostępna dla gości. Wisienką na torcie mieszkania jest ogród zimowy, przylegający do salonu i sypialni. Zobaczcie!

Spis treści

  1. Strefa dzienna idealna do wypoczynku
  2. Sypialnia i łazienka, czyli część prywatna

Właściciele  mieszkania nie lubią sterylnych mieszkań, odpowiada im raczej swobodny styl, bez „szkła i kryształów”. Najlepiej czują się w naturalnych i ciepłych wnętrzach. Dlatego mieszkanie miało być współczesne, ale nie minimalistyczne. Z elementami oswojonego loftu – dodaje projektantka Krystyna Mikołajska, właścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio. Industrialny, srebrny wyciąg i „swojska” drewniana wyspa z książkami spełniła te założenia w stu procentach. Mieszkanie zostało zaprojektowane „na miarę”. Z jednej strony właścicielom zależało na otwartej przestrzeni, by móc przyjmować gości, razem gotować, a z drugiej – na wydzielonej części prywatnej, osobistej i niedostępnej dla innych. Tę właśnie rolę spełniać miały sypialnia i przylegająca do niej łazienka. Mieszkanie ma nietypowy układ: 40 metrów na dolnym poziomie i dwa razy tyle na górnym, do tego ogród zimowy. Od zachodu skarpa wiślana, od wschodu wewnętrzny ogród z oczkiem wodnym.

Strefa dzienna idealna do wypoczynku

Strefa dzienna uwodzi przytulnością. Znajduje się na drugim, większym poziomie. Jest to połączona przestrzeń kuchni, jadalni i salonu. Właściciele bardzo lubią swoją kuchnię otwartą na salon, mówią, że ich popołudnia i wieczory zaczynają się w momencie wejścia do domu. Przestrzeń wypoczynkowa sprzyja gotowaniu, słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów. Niemal 30 - metrowy ogród zimowy jest integralną częścią tego poziomu. Otwarty na salon i sypialnię, pełni funkcję wypoczynkową.

Czytaj też: Projekt wnętrz loftu dla studenta

Nowoczesne wnętrze loftu
Autor: Dariusz Radej

Sypialnia i łazienka, czyli część prywatna

Spośród kilku projektów sypialni młodzi właściciele, wybrali ten – z regałami na książki po obu stronach łóżka i tapicerowanym zagłówkiem. Przeciwległą ścianę zabudowano szafami (w mieszkaniu nie ma garderoby). Szarości i jasne drewno wprowadzają do pokoju spokój i harmonię. Na uwagę zasługuje ciekawie rozwiązane oświetlenie. Oprócz górnej lampy, dającej światło rozproszone, nad łóżkiem zamontowano ruchome kinkiety na wysięgnikach. Umożliwiają czytanie nie przeszkadzając drugiej osobie. Dobrze jest pomyśleć o takim rozwiązaniu jeszcze na etapie powstawania projektu wnętrz. Łazienka miała być większa niż początkowo na projekcie architektonicznym. Trzeba było więc zrobić rewolucję i wykorzystać osobną toaletę do powiększenia  łazienki. W efekcie zmieścił się w niej zarówno prysznic, jak i wanna, oczywiście muszla ustępowa, dwie umywalki, ale również szafy  na kosmetyki, ręczniki itp. Powstała przestrzeń niestandardowa, ale bardzo funkcjonalna. Dzięki zdublowaniu umywalki, baterii, szafki oraz kinkietu właściciele mogą korzystać z łazienki jednocześnie. Ceglane płytki skontrastowane z chłodną „betonową” glazurą dały bardzo ciekawy, przytulny efekt. Są też atrakcyjnym tłem dla czarno-białych fotografii z podróży. Taka łazienka inspiruje. Tu można czytać, marzyć, planować kolejne wyprawy.

Czytaj też: Soft loft - projekt wnętrz w stylu industrialnym

Nowoczesne wnętrze loftu
Autor: Dariusz Radej
Nasi Partnerzy polecają