Projekt wnętrz domu: minimalizm w rodzinnej odsłonie
Projekt wnętrz domu, w którym minimalizm został zgrabnie przełamany designerskimi elementami, ujmuje stylem i wyrafinowaną elegancją. Jednocześnie, wnętrze sprawia wrażenie niezwykle przytulnej przestrzeni, gdzie czuć prawdziwie domową atmosferą. Za projekt nowoczesnej oazy spokoju w minimalistycznym wydaniu odpowiada architekt Marta Pala-Szczerbak.
Autor: Łukasz Kozyra
Projekt pokoju dziennego zakłada idealne połączenie modnego minimalizmu z elementami designerskimi.
Spis treści
- Projekt wnętrz domu: minimalizm udomowiony
- Pokój dzienny otwarty na dwie kondygnacje
- Projekt wnętrz według Marty Pala-Szczerbak
Skrajny minimalizm, akcenty surowości, a to wszystko przełamane designerskimi elementami? Czy takie połączenie może kreować lekki i domowy charakter wnętrza? Jak najbardziej! Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest projekt wnętrz domu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 300 mkw, za który odpowiada architekt Marta Pala-Szczerbak. Partnerem wykonawczym jest sieć salonów Dekorian.
Projekt wnętrz domu: minimalizm udomowiony
Zadaniem architekta było zaprojektowanie wnętrz domu, gdzie praktyczny minimalizm w połączeniu z modnym designem stworzy miejsce nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim domowe. W efekcie powstała klimatyczna przestrzeń, która urzeka wysublimowanym stylem i elegancją, a przy tym zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Dom został podzielony na trzy moduły: lewe skrzydło, na które składa się część dzienna, łazienka, toaleta i sauna, a także pokój kinowy i pokój rozrywkowy. Strefę tę dopełnia garderoba oraz hall, z którego rozciąga się widok na salon i poddasze. Prawe skrzydło domu zostało pomyślane jako część gospodarcza oraz garaż. Elementem spajającym oba skrzydła domu jest pokój dzienny, będący jednocześnie centrum życia rodzinnego. Ciekawym rozwiązaniem jest otwarcie go na dwie kondygnacje, dzięki czemu wnętrze nabiera wyjątkowej przestronności.
Pokój dzienny otwarty na dwie kondygnacje
Jedną z najbardziej reprezentacyjnych części domu jest pokój dzienny. Został on zaprojektowany jako przestrzeń otwarta na dwie kondygnacje. Elementem charakterystycznym projektu salonu jest jedna ze ścian, która pokryta została betonowymi płytami, wykonanymi przez właściciela domu. Beton, z pozoru chłodny i zarezerwowany dla przestrzeni industrialnych, idealnie wkomponowuje się w projekt nowoczesnego wnętrza, jednocześnie będąc jego wyjątkową ozdobą. Całość ocieplono za pomocą designerskich dekoracji, które nadają całej stylistyce wyjątkowego charakteru. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby huśtawka w kształcie kulistego fotela z miękką poduchą.
Projekt wnętrz według Marty Pala-Szczerbak
Projekt domu zaskakuje przede wszystkim niebanalnymi rozwiązaniami. Warto zwrócić tutaj uwagę chociażby na koncepcję beczki, czyli okrągłej przestrzeni, w której znajdują się pomieszczenia mokre. Tutaj swoje miejsce znalazła toaleta dla gości, łazienka, a także domowa sauna. Całość jest autorskim pomysłem właściciela domu. Z kolei projekt kuchni został utrzymany w nowoczesnym stylu, gdzie dominuje kolor biały, przełamany modną szarością. To nadaje wnętrzu niesamowitej elegancji. Lśniące fronty kuchennej zabudowy nadają przestrzeni wyjątkowej lekkości. Projekt domu charakteryzuje spójność oraz konsekwencja zarówno w stylistyce minimalizmu, jak i elementów ze świata designu. Dbałość o najmniejszy detal aranżacji sprawia, że przestrzeń mimo najwyższej elegancji pozostaje wnętrzem typowo rodzinnym.