Projekt wnętrz: minimalizm koloru i formy, bogactwo treści
Projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania na warszawskiej Pradze urzeka spójnością i konsekwencją. W aranżacji dominuje kolor biały, który został zgrabnie przełamany akcentami klasycznej czerni, żywego koloru pomarańczowego oraz najmodniejszej szarości. Idealnym dopełnieniem projektu wnętrz jest drewniana podłoga w kolorze naturalnego i ciepłego dębu, która nadaje całości wyjątkowego charakteru. Prezentujemy świetny projekt mieszkania, za który odpowiada studio EG Projekt.
Autor: EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska
Jego wysokość - regał w salonie! To jest to! Idealne rozwiązanie dla miłośników domowej biblioteczki, która pełni jednocześnie rolę dekoracji wnętrza.
Spis treści
- Projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania
- Projekt kuchni w stylu minimalistycznym
- Aranżacja korytarza: miejsce do przechowywania przede wszystkim
- Mała łazienka, czyli pomysł na czerń w białej łazience
Jasne wnętrze mieszkania z kolorystycznymi akcentami sprawia wrażenie przestrzeni niezwykle harmonijnej i uporządkowanej. Tutaj nic nie jest przypadkowe. Każdy element dekoracji ma swój odpowiednik w kolejnym wnętrzu. Każda barwa jest kolorystycznym nawiązaniem do elementu zlokalizowanego w innej części mieszkania. Takie rozwiązanie sprawia wrażenie niezwykle spójnej przestrzeni, dającej poczucie bezpieczeństwa... w końcu to projekt wnętrz stworzony z myślą o młodym małżeństwie z maleńkim dzieckiem.
Projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania
Projektantka Ewelina Golinowska ze studia EG Projekt zdecydowała się na połączenie pokoju dziennego z jadalnią, która została częściowo otwarta na strefę kuchenną. Tak duża przestrzeń nie sprawia bynajmniej wrażenia chaosu. Tutaj wszystko jest uporządkowane i przemyślane. Ciężko jest jednak wskazać niekwestionowanego bohatera tej przestrzeni... bo czy uznać za niego białą cegłę na ścianie w części dziennej, czy może oryginalny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni w części jadalnej? W tej, zlokalizowano ciekawy regał na książki o asymetrycznym układzie półek. Mimo tego, iż został on pomyślany jako zabudowa całej ściany w salonie, nie przytłacza on wnętrza, a wbrew przeciwnie, nadaje mu wyjątkowej lekkości. Wyznacznikiem strefy jadalnej jest duży drewniany stół z krzesłami.
Projekt kuchni w stylu minimalistycznym
Projekt kuchni został kolorystycznie dopasowany do pozostałej aranżacji mieszkania. W kuchennym wnętrzu dominuje nieśmiertelna biel, która została odzwierciedlona w płytkach w kształcie cegiełek, a także w białej zabudowie mebli kuchennych. Tym, zdecydowano się nadać absolutnie minimalistyczną formę, która urzeka w swej prostocie, a przy tym zachwyca funkcjonalnością. Przełamaniem monochromatycznego wnętrza kuchni jest drewniany blat, który stanowi wyraźne nawiązanie do stołu w jadalni. Uwagę w kuchennym wnętrzu przykuwa także jedna ze ścian w kolorze... czarnym. Ta, została pomalowana farbą tablicową, dzięki czemu właściciele zyskali oryginalne miejsce na ważne notatki. Właśnie dzięki takim rozwiązaniom, projekt wnętrz urzeka spójnością, która wcale nie jest nudna. Dopełnieniem aranżacji kuchni jest lampa w kolorze pomarańczowym, zwisająca na długim kablu.
Aranżacja korytarza: miejsce do przechowywania przede wszystkim
W kwestii aranżacji korytarza, wytyczne Inwestorów były jasne i klarowne - stworzenie optymalnej ilości miejsca do przechowywania najrozmaitszych rzeczy. Projektantka spisała się na medal, projektując ciąg szaf w korytarzu z wydzieloną częścią na ubrania, osobną częścią na buty, a także strefa gospodarczą. Choć przestrzeń korytarza została zagospodarowana w każdym calu, wnętrze w dalszym ciągu urzeka przejrzystością i stylem. Efekt ten udało się uzyskać dzięki białym, gładkim frontom zabudowy, które sprawiają wrażenie jednolitej płaszczyzny. Miejsce do przechowywania zdradzają jedynie uchwyty w kolorze czarnym.
Mała łazienka, czyli pomysł na czerń w białej łazience
Projekt łazienki nie jest zaskoczeniem, choć występuje w niej nieprzewidywalny akcent. Wnętrze skąpane jest w jasnej kolorystyce, która sprawia, że przestrzeń ta wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. W projekcie przestrzeni kąpielowej postawiono na jasno beżowe płytki na ścianach, które występują w dwóch postaciach - fazowanej oraz gładkiej. Te, zostały przedzielone czarną listwą, która jednocześnie wyodrębnia lustro jako jedną spójną płaszczyznę. Na bohatera tego wnętrza śmiało można mianować designerski grzejnik w kolorze czarnym. ten wysuwa się na prowadzenie we wnętrzu, dotrzymując jednocześnie kroku szklanej lampie w kolorze pomarańczowym. Konwencja biało-czarnej przestrzeni została również utrzymana w sypialni. Biała cegła na ścianie ma za zadanie wprowadzić fakturę do pomieszczenia oraz je wyciszyć, aby było odpowiednie do odpoczynku i regeneracji sił po ciężkim dniu.