Projekt wnętrz w stylu eklektycznym: cegła na ścianie, meble ludwikowskie i szczypta nowoczesności
Projekt wnętrz w stylu eklektycznym, który charakteryzuje się spójnym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Wnętrza mieszkania, w których naturalna cegła na ścianie staje się równoprawnym partnerem dla ludwikowskich mebli i akcentów rodem z Hiszpanii. Całości nadano otoczkę nowoczesności, która spaja ze sobą odmienne stylistyki. Prezentujemy projekt wnętrz, za który odpowiada Fabryka Wnętrz Marty Czerkies.
Autor: Anna Rychlewicz
Stary stół w salonie, dzięki przemalowaniu na biało, świetnie wpisuje się w stylistykę wnętrza. Mebel pełni funkcję tradycyjnego biurka, które w razie potrzeby może przeobrazić się w klasyczny stół jadalniany. Fot. Fabryka Wnętrz Marty Czerkies
Spis treści
- Pokój dzienny: tam, gdzie nowości spotykają się z antykami
- Sprawdź też: Odnawiamy stare meble - Szwedzki błękit KROK PO KROKU
- Projekt kuchni: cegła na ścianie i stare meble
- Sprawdź teź: cegła na ściana dozwolona w każdym wnętrzu
- Projekt wnętrz w stylu eklektycznym
Projekt wnętrz zakładał aranżację mieszkania w starej kamienicy. Założeniem projektowym była kompleksowa usługa odrestaurowania i urządzenia wnętrza, które łączyłoby w sobie tradycję starych kamienic oraz nowoczesną wygodę. W efekcie postawiono na wnętrze w stylu eklektycznym, które łączy w sobie wszystko to, co najlepsze kryje w sobie tradycja i nowoczesność. Budżet, jaki właścicielka przeznaczyła na remont mieszkania nie przekraczał 75 tys.
Pokój dzienny: tam, gdzie nowości spotykają się z antykami
Pokój dzienny został utrzymany w kolorystyce delikatnej szarości i klasycznej czerni. Celem przełamania stonowanej aranżacji, projektantka zdecydowała się na wprowadzenie do wnętrza koloru słodkiej musztardy. Projekt salonu, będąc wiernym przeniesieniem stylistyk pozostałych wnętrz mieszkania, łączy w sobie elementy starego z nowym. W eklektycznym wnętrzu spotykają się elementy „z tamtych lat", z tymi o nowoczesnej linii. Jednym z elementów dekoracyjnych w projekcie salonu jest kolaż czarno-białych zdjęć i plakatów oprawionych w proste ramki. Niekwestionowanym bohaterem aranżacji jest jednak stylowy fotel w kolorze wspomnianej wyżej musztardy. Ten, świetnie koresponduje z klasyczną kanapą w kolorze grafitowym. Całość aranżacji pokoju dziennego dopełnia antyczny stół, który został pomalowany na kolor biały. Jedynym elementem, który pozostał na pamiątkę historycznego wnętrza kamienicy jest przepiękna dębowa podłoga, która została jedynie wycyklinowana i polakierowana na nieco jaśniejszy, niż w oryginalne kolor. Takie rozwiązanie sprawiło, że wnętrze nabrało wyjątkowej lekkości i świeżości.
Sprawdź też: Odnawiamy stare meble - Szwedzki błękit KROK PO KROKU
Projekt kuchni: cegła na ścianie i stare meble
Na szczególną uwagę zasługuje także projekt kuchni, która urzeka eklektyczną aranżacją pełną naturalnego uroku. Meble kuchenne zostały wykonany pod wymiar przez firmę HOLTZ. Zabudowę wykonano z matowego laminatu w kolorze białym, który został dopełniony blatem imitującym beton. Wyjątkowego charakteru kuchennemu wnętrzu nadaje oryginalna podłoga, która wyłożona została hiszpańskimi kaflami. Aranżacja zyskuje także niebywałej spójności dzięki przeniesieniu tego samego motywu na ścianę nad blatem roboczym. Całość kuchennej zabudowy domyka witryna marki IKEA w kolorze modnej szarości. Niewielką strefę jadalnianą w aranżacji kuchni wyznacza stary ludwikowski stół, który został zdobyty na targu antyków. Całość dopełnia stary gabinetowy fotel, który idealnie współgra z zabytkowym stołem. Kącik jadalniany tworzy absolutnie wyjątkową aranżację, która idealnie współgra z odsłoniętą cegłą na ścianie pomalowaną na kolor biały.
Sprawdź teź: cegła na ściana dozwolona w każdym wnętrzu
Na cegle wytłoczone są stare przedwojenne napisy z nazwą ceglarni, w której były wypalane. Teraz są one swego rodzaju ozdobą kuchennego wnętrza.
Projekt wnętrz w stylu eklektycznym
Minimalistyczna aranżacja łazienki odzwierciedla klimat starej kamienicy. Projektantka wybrała motyw płaskich matowych płytek na ścianę, które zostały ułożone w charakterystyczną cegiełkę. Podłoga została wyłożona kaflami stylizowanymi na stare kafle z motywem mozaiki. W kwestii mebli łazienkowych, które zostały wykonane na zamówienie, zdecydowano się na klasyczne, proste formy w kolorze białym. Ze względu na niewielki metraż kąpielowego wnętrza, postawiono także na kabinę prysznicową z odpływem liniowym, dzięki czemu wnętrze zyskuje na przestronności. W aranżacji długiego przedpokoju postawiono na minimalizm, który dopełnia stary ludwikowski barek z przeszkloną, podświetloną czerwoną szybką. Tak charakterystyczny mebel wychodzi na prowadzenie w minimalistycznym wnętrzu, jednoznacznie wyznaczając jego styl. Przeciwwagę dla aranżacji pokoju dziennego i kuchni, stanowi aranżacja sypialni. Szare wnętrze dopełniono białymi meblami, które automatycznie nadają aranżacji lekkości. Centrum wnętrza nocnego wyznacza białe łóżko z wysokim pikowanym zagłówkiem. Całość ociepla dębowy parkiet, który kreuje we wnętrzu przyjemny klimat.
Kontakt z pracownią:
Fabryka Wnętrz Marty CzerkiesWalecznych 303-916 Warszawawww.martaczerkies.pl