Aranżacja wnętrza drewnianego domu z betonową podłogą
Świetna aranżacja wnętrz drewnianego domu energooszczędnego, zbudowanego według pomysłu architekta Jakuba Szczęsnego. Dzięki licznym schowkom, jasnej, spójnej kolorystyce opartej na białych ścianach i szarej betonowej posadzce, dom odzwierciedla nie tylko nowoczesny pomysł na budownictwo, ale także na ponadczasową aranżację.
Autor: materiały prasowe
Aranżacja salonu z betonową posadzką firmy BAUFLOOR Ultima® w drewnianym domu energooszczędnym. Mat. prasowe: BAUFLOOR Ultima®.
Spis treści
Dom pokazowy został zbudowany zgodnie z koncepcją gotowego projektu drewnianych domów dostępnych, energooszczędnych. Dom składa się z dwóch części połączonych zadaszanym patio, autorem projektu jest architekt Jakub Szczęsny. Mniejsza część wnętrza domu pełni funkcję biura, ale równie dobrze może być strefą gościnną, garażem, pracownią lub gabinetem. Osobne wejście oraz własna łazienka i aneks kuchenny pozwalają na komfortowe korzystanie z tej części budynku.
Czytaj też: niezwykła metamorfoza patio >>>
Zadaszone patio z jednej strony otwiera się na niewielki taras, z drugiej schodkami schodzi na podjazd przez domem. To miejsce pozwala na spędzanie czasu na powietrzu nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje - np. na zabawę dzieci. Druga, większa część domu jest już typową przestrzenią mieszkalną.
Wygodna i przemyślana aranżacja wnętrz domu
Parter domu to wygodna, otwarta część dzienna, niewielka łazienka z kabiną prysznicową oraz kuchnia otwarta na korytarz i salon. Jest też miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej, dodatkowy pokój i przestronny schowek pod schodami prowadzącymi na poddasze. Strefa dzienna jest wyjątkowo przestronna i jasna za sprawą dużych okien i drzwi tarasowych oraz tylko częściowego przykrycia jej stropem (znajduje się tylko w środkowej cześci), tam gdzie na poddaszu antresola tworzy miejsce na domową bibliotekę lub kącik zabaw. Po bokach widać tylko belki stropowe, więc dodatkowe światło z okien dachowych może swobodnie wpadać do wnętrza.
Czytaj też: antresola czyli jak wykorzystać dodaną wysokość wnętrza >>>
W otwartej części dziennej połączonej z kuchnią, znalazł swoje miejsce stół jadalniany z ławą i wygodnymi krzesłami. Królową części wypoczynkowej jest duża, narożna sofa z niskimi stolikami kawowymi. Wieczory rozświetla lampa podłogowa wyglądająca jak nieco przeskalowana lampa biurkowa.
Białe ściany i szary beton na podłodze
Energooszczędny, drewniany dom pokazowy prostotą swojej formy, kolorystyką, zastosowanymi rozwiązaniami materiałowymi kojarzy się z budownictwem skandynawskim. Nowoczesne i bezpretensjonalne wnętrze domu jest przede wszystkim przestrzenią przyjazną domownikom - ze starannie wykorzystaną powierzchnią i funkcjonalnym planem pomieszczeń. Zaplanowano i wykonano mnóstwo schowków organizujących i ułatwiających utrzymanie porządku w domu. Na całości parteru domu została wykorzystana cienkowarstwowa posadzka betonowa. Jasna, świetlista szarość podłogi o ciepłym odcieniu znakomicie komponuje się z białymi ścianami, stolarką i meblami. Wypolerowana powierzchnia betonu odbija światło, a to podkreśla jasne i przestronne wnętrza domu. Jednolita we wszystkich pomieszczeniach betonowa posadzka, bez progów, podziałów i różnic poziomu, wpływa też na nowoczesny i estetyczny wygląd całego wnętrza domu. Dobre parametry użytkowe posadzki betonowej sprawiają, że została też wykorzystana w kuchni i łazience - nie obawia się wilgoci, zabrudzeń ani plam.
Autor: Mariusz Bykowski
Betonowa ściana w kuchni stanowi tło dla lamp o ciekawych formach. Projekt wnętrza: Sylwia Lenart.
Autor: mat. pras. Tikkurila
Idealnie biała sypialnia jest wnętrzem sprzyjającym relaksowi i odprężeniu. Wybierając tylko kolor biały do aranżacji wnętrza warto pamiętać o zróżnicowaniu faktur użytych materiałów. Farba TIKKURILA OPTIVA MATT 5, kolor F457 Brie.
Autor: Kinga Kasdepke
Blaty wyspy kuchennek zostały pokryte cienkowarstwowym mikrocementem, firmy BAUFLOOR Creativo. Sa nie tylko piękne, pasuja do stylu industrialnego ale sa odporne na zabrudzenia.
Autor: Karolina Bąk
Industrialna łazienka projektu pracowni Loft Szczecin. Wnętrze nawiązuje stylistyką do całośći mieszkania.Projektanci postawili na aranżację w stylu Bauhaus.