Przestronny apartament wypełniony bielą i drewnem. Nowoczesny styl w przytulnym wydaniu.
Jasne i przestronne mieszkanie zostało zaprojektowane dla czteroosobowej rodziny. Właścicielom zależało zarówno na otwartej, wspólnej przestrzeni dziennej, jak i na wygospodarowaniu miejsca do pracy w domu. Aranżacja miała być spójna wizualnie i jednocześnie dostosowana do potrzeb wszystkich domowników. Wszystkie założenia udało się zrealizować – powstały komfortowe, nowoczesne i jednocześnie ciepłe wnętrza zapewniające komfort całej rodzinie.
Autor: materiały prasowe AQForm
W otwartej strefie dziennej królują biel, drewno i miękkie tkaniny, które dodają aranżacji przytulności.
Spis treści
- Wygodna przestrzeń dla czterech osób
- Styl nowoczesny i ciepłe akcenty
- Biel, drewno i beton w kuchni
- Dobre warunki do pracy w domowym gabinecie
- Strefa prywatna
Wygodna przestrzeń dla czterech osób
Inwestorzy powierzyli zaprojektowanie apartamentu pracowni TK Architekci – znali jej realizacje i całkowicie zaufali architektom. Dwupoziomowe mieszkanie ma imponujący metraż 175 m² (plus taras o powierzchni 50 m² na dachu), dlatego spełnienie oczekiwań właścicieli dotyczących funkcji nie stanowiło większego problemu. W mieszkaniu znalazły się strefa dzienna połączona z kuchnią, cztery pokoje, dwie łazienki, toaleta, spiżarnia, garderoba oraz pralnia. Aby niepotrzebnie nie przytłoczyć wnętrza, architekci zdecydowali się na kilka rozwiązań, które podkreślają rozległość apartamentu – jednym z nich było wyburzenie betonowych schodów i zastąpienie ich konstrukcją samonośną. Duże znaczenie mają także przeszklenia – oddzielające przestrzeń dzienną od gabinetu oraz w sypialni na antresoli nad salonem. Dzięki nim pomieszczenia przenikają się wzajemnie, są przestronne i doświetlone. W apartamencie nie zabrakło zaawansowanych technologii smart home, zapewniających domownikom maksimum komfortu.
Styl nowoczesny i ciepłe akcenty
W aranżacji rządzi neutralna biel połączona z naturalnym, jasnym drewnem, które zostało zastosowane zarówno na podłodze, jak i na ścianach, meblach, a nawet sufitach niektórych pomieszczeń. W otwartej przestrzeni dziennej granice strefy do relaksu wyznaczają meble tapicerowane – narożnik i sofa ustawione na dywanie, uzupełnione praktycznymi stolikami kawowymi i bujną, zieloną roślinnością. Ponieważ przestrzeń dzienna jest niemal w całości otoczona oknami, tradycyjnie powieszony na ścianie telewizor nie wchodził w grę. Pojawiło się więc nietypowe rozwiązanie – telewizor ustawiony niemal na środku na trójnogim stelażu. Strefa wypoczynku łączy się z jadalnią w postaci dużego stołu otoczonego różnymi krzesłami, nad którym wisi przyciągająca wzrok lampa Perch Branch marki Moooi. Tekstylne dodatki – lekkie zasłony, rozpraszające światło firany, ozdobione frędzlami poduszki czy postarzany dywan sprawiają, że wnętrze jest przytulne i zachęcające do relaksu. Z kolei złote akcenty dodają mu elegancji.
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
- Styl skandynawski w ciekawych duetach – przytulne mieszkanie we Wrześni
- Projekt jasnego mieszkania z betonowymi ścianami i drewnem
- Dom jednorodzinny w bieli i drewnie: projekt wnętrza we Wrocławiu
- Sztuka, design i nawiązania do modernizmu w mieszkaniu w Gdańsku
- Nowoczesne mieszkanie w Łodzi. Wygoda, beton i lustra!
- Architekt Carlo Mollino i dzieło jego życia – niezwykły apartament w kamienicy w Turynie
Biel, drewno i beton w kuchni
W otwartej kuchni, podobnie jak w salonie, królują biel i drewno, tym razem jednak zestawione z chłodnym betonem. Minimalistyczna przestrzeń jest doskonale zagospodarowana. Dzięki ustawionej na środku, dużej wyspie nie brakuje zarówno powierzchni roboczej do przygotowywania posiłków, jak i miejsca do przechowywania. Cechą szczególną kuchni jest brak typowego okapu nad płytą grzewczą. Wykorzystana w projekcie płyta indukcyjna Miele ma wbudowaną funkcję pochłaniacza z odprowadzeniem pod podłogą wyciągniętego powietrza do odpowiedniego szachtu instalacyjnego. Dobre oświetlenie blatu zapewnia lampa z serii Lens Line polskiej marki AQForm, której minimalistyczna forma wpisuje się w stylistykę wnętrza.
Dobre warunki do pracy w domowym gabinecie
Obok salonu, za ciemnym przeszkleniem znajduje się gabinet gospodarzy. W tym pomieszczeniu pierwsze skrzypce gra drewno, którym wykończone są ściany i sufit. Ciemne dodatki sprawiają, że wnętrze – choć spójne z projektem całego apartamentu – ma zupełnie inny charakter. Panuje w nim atmosfera sprzyjająca pracy i skupieniu.
Strefa prywatna
Na piętrze apartamentu znajduje się tzw. sypialnia master – oaza właścicieli z otwartą, prywatną łazienką oraz pokoje i łazienka dla dzieci. We wszystkich pomieszczeniach konsekwentnie zostały użyte biel i drewno. Łazienka gospodarzy, w której zastosowano także beton i złote akcesoria, jest minimalistyczna, elegancka i bardzo komfortowa – znajdują się w niej wolno stojąca wanna, przestronny prysznic walk in oraz dwie umywalki. Łazienka dzieci, choć pojawia się w niej kolor, pasuje do stylu całego apartamentu. Utrzymana jest w bieli, różnych odcieniach szarości i beżu, nie zabrakło też drewna w postaci szafki, na której stoi szara umywalka o fantazyjnej formie. W pokojach dzieci króluje znana z pozostałych wnętrz kolorystyka, którą wzbogacono fototapetami i naklejkami ściennymi.
Zobacz nowoczesny i jednocześnie przytulny apartament dla czteroosobowej rodziny:
Autor: materiały prasowe AQForm
W otwartej strefie dziennej królują biel, drewno i miękkie tkaniny, które dodają aranżacji przytulności.
Autor: mJoy
W aneksie kuchennym delikatny róż szafek kontrastuje z głębokim granatem płytek nad blatem, tworząc intrygujący, ale wciąż bardzo elegancki duet. W części jadalnianej stanął okrągły stół, którego blat został wykonany z włoskiego marmuru Bianco Carrara. Dopełnieniem są nowoczesne krzesła, ozdobione złotymi elementami.
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace
Projekt wnętrza Marietta Wojtczak, Studio Wonderspace
Autor: Yassen Hristov
W kolorystyce apartamentu dominują szarość i beż, a także kontrastująca z nimi czerń oraz motyw kamienia o wyraźnym żyłowaniu. W materiałach przeważa naturalny, bielony dąb – pojawia się zarówno w postaci francuskiej jodełki na podłodze, na frontach zabudów meblowych oraz w formie paneli i lamelek na ścianach i sufitach, zestawiony z płaszczyznami wykończonymi drewnem o czarnym wybarwieniu.