"Rewolucja" - oto co zaszło w tym 54-m mieszkaniu! Inspiracją dla palety kolorów były płaszcz i szalik architektki
Projektowanie wnętrza to coś więcej niż estetyka – to tworzenie atmosfery, która wpływa na samopoczucie mieszkańców. Takie podejście przyświecało Magdalenie Jeziorowskiej i Magdalenie Dusińskiej przy realizacji 54-m apartamentu na Górnym Mokotowie. Dzięki ich wizji mieszkanie zyskało nową jakość, stając się przemyślaną, pełną harmonii przestrzenią.
Autor: Projekt: Via Nova, zdjęcia: follow the flow
Spis treści
- Rewolucja w układzie pomieszczeń
- Inspiracją był… płaszcz i szal
- Tekstury, które definiują charakter
- Gra światła
- Beżowe mieszkanie na Mokotowie. Zdjęcia
Rewolucja w układzie pomieszczeń
Generalny remont objął gruntowną reorganizację układu pomieszczeń.
– Rewolucja!
– tak Magdalena Jeziorowska określa to, co się tu wydarzyło.
Wcześniej ukryta i oddzielona od reszty mieszkania kuchnia została otwarta, co optycznie powiększyło przestrzeń. Dzięki sprytnemu rozmieszczeniu zabudowy kuchennej zachowano podział na funkcjonalne strefy – granice między salonem a jadalnią są subtelne, ale czytelne. Centralnym punktem tej strefy jest elegancki słupek, który ukrywa lodówkę.
– Od strony wejścia ma kilka półeczek i schowków, od strony jadalni jest oparciem dla stołu, a lodówka jest dokładnie tam, gdzie powinna być. Warto zwrócić uwagę, że wszystko ma tutaj swoje miejsce i jest ze sobą estetycznie zintegrowane. To, że czegoś nie widać wcale nie znaczy, że tego tam nie ma
– zaznacza architektka.

Inspiracją był… płaszcz i szal
Kolory w tym wnętrzu nie są przypadkowe – wynikły z intuicyjnego wyboru inspirowanego ubiorem jednej z projektantek.
– Na pierwsze spotkanie przyszłam w biało-beżowym płaszczu i szaliku taupe. Inwestorka przyglądała mi się przez chwilę, po czym poprosiła, żeby tego właśnie się trzymać! Paletę kolorów wyprowadziłyśmy zatem z płaszcza i szalika
– śmieje się Magdalena Dusińska.
Te kolory tworzą w mieszkaniu kojącą, naturalną bazę. Drewniana podłoga podkreślona matowym wykończeniem nadaje wnętrzu przytulności, a zastosowanie nowoczesnych powłok sprawia, że jest niezwykle trwała.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Biało-czarna kuchnia w różnych stylach. 33 pomysły na czarno-białą kuchnię
Tekstury, które definiują charakter
Jednym z kluczowych elementów projektu stały się faktury – zarówno na podłodze, jak i w meblach oraz dodatkach. Miękkie tkaniny, dywan o wyrazistej strukturze, matowy kamień i subtelne detale sprawiają, że wnętrze jest nie tylko piękne, ale także przyjemne w dotyku.
Tkaniny zastosowane w zasłonach dodają lekkości, a ich podszewka dimout pozwala na pełne zaciemnienie sypialni, co sprzyja komfortowemu wypoczynkowi.

Gra światła
W tym apartamencie kluczową rolę pełni światło. Duże okna wpuszczają naturalne promienie słoneczne, które zmieniają atmosferę w ciągu dnia, a precyzyjnie rozmieszczone reflektory, ukryte listwy LED i centralnie umieszczona lampa nadają przestrzeni wyrafinowanego charakteru po zmroku.
Szczególną uwagę zwrócono na oświetlenie łazienki – stworzone z myślą o codziennych rytuałach, precyzyjnie dobrane pod kątem funkcjonalności i nastroju.
Beżowe mieszkanie na Mokotowie. Zdjęcia
Autor: Projekt: Via Nova, zdjęcia: follow the flow
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Japonia w wielkiej płycie! 22-m czarno-białe mieszkanie po 40 latach przeszło remont! Zdjęcia przed i po
Autor: Fot. Marcin Grabowiecki