Rudo-niebieskie mieszkanie w Warszawie. W tych wnętrzach nie sposób się nudzić
Choć baza kolorystyczna jest tu dość neutralna, rude i niebieskie akcenty tworzą w tym warszawskim mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Zobacz, jak słynne duo, Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z WZ Studio przemieniły 120-metrowe mieszkanie na Mokotowie w tętniącą barwami przestrzeń.
Autor: Pion Poziom
W mieszkaniu przeważa stonowana paleta barwna
Mieszkanie pełne koloru
Głównym założeniem projektowym tego 120-metrowego mieszkania było stworzenie przestrzeni nowoczesnej, ale ciepłej w odbiorze. Inwestorzy (rodzina z dwójką dzieci) byli otwarci na mocniejsze akcenty kolorystyczne, w zestawieniu ze spokojnymi elementami. Projektantki z WZ Studio postawiły na energetyzujące połączenie rudości z kolorem niebieskim.
Od dawna powtarzamy, że wnętrze powinno być budowane na zasadzie kontrastów kolorystycznych, nie tylko w kontekście zestawienia barw jasnych i ciemnych, ale także ciepłych i zimnych
– mówią o projekcie Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.
Trzeba przyznać, że rudy i niebieski to dość mocna para projektowa, a powodem, dla którego architekci wnętrz i projektanci ją uwielbiają, jest jej wszechstronność. Dlatego nie powinniśmy bać się eksperymentów z błękitem nieba i wiśniową czerwienią, aby uzyskać styl vintage, ciemnym granatem i pomarańczą, aby stworzyć klimat orientu lub pawim błękitem z burgundem, budując we wnętrzu bardziej artystyczną atmosferę. Istnieje naprawdę wiele sposobów na zabawę tymi kolorami, czego dowodzi aranżacja warszawskiego mieszkania dla 4-osobowej rodziny.
ZOBACZ TEŻ: Metamorfoza czarno-białego mieszkania w Kielcach. Kasia chciała, żeby było kobieco i elegancko
W części dziennej uwagę zwraca ruda sofa wykonana na zamówienie. Innym ciekawym punktem kolorystycznym w tym apartamencie jest szafa w sypialni. Mocny granatowy kolor przykuwa po wejściu wzrok sprawiając, że przestrzeń staje się wyrazista. Co ciekawe, nie jest to czysty granat - ma w sobie domieszkę fioletu, dzięki czemu jest cieplejszy.
Wspominając o akcentach mocniejszych kolorów należy zwrócić uwagę na pokoje dziecięce, w kolorze szałwii i błękitno-musztardowym – w takich przestrzeniach zdecydowane barwy nikogo nie dziwią. Dopełniają je dwa główne motywy – drogi oraz dżungli.
ZOBACZ TEŻ: Tania metamorfoza wnętrza. 5 trików, które odmienią twoje mieszkanie
Natomiast w kuchni bazą projektu są tu naturalne materiały z przewagą litego i fornirowanego drewna. Nie brakuje też powierzchni kwarcowych i modnego lastryko na ścianie nad blatem. Ciekawym elementem jest także połączenie dębowej podłogi z korespondującą kolorystycznie zabudową kuchenną i oryginalną podłogą z płytek w kuchni oraz w korytarzu.
Zobacz więcej zdjęć mieszkania na Mokotowie:
Autor: Pion Poziom
W mieszkaniu przeważa stonowana paleta barwna