Styl nowoczesny z elementami stylu loft. Mieszkanie dla czteroosobowej rodziny

2022-02-01 14:30

Nowoczesne mieszkanie pełne drewna, urozmaicone akcentami w stylu loftowym, to miejska baza czteroosobowej rodziny. Mieszkający na co dzień pod Warszawą właściciele zdecydowali się na kupno mieszkania w stolicy, aby mieć możliwość przenocowania po wypadzie do teatru, spotkaniu z przyjaciółmi lub gdy zatrzymają ich w mieście obowiązki zawodowe.

Spis treści

  1. Mieszkanie dla czterech osób – komfort na niedużym metrażu
  2. Przytulna strefa wypoczynkowa
  3. Aneks kuchenny z jadalnią
  4. Mała, wygodna sypialnia - sposób na wykorzystanie przestrzeni
  5. Pomysł na wąski pokój dziecięcy
  6. Czarna łazienka z drewnem
  7. Loftowe dodatki. Jak wprowadzić styl loft do wnętrza?

Mieszkanie dla czterech osób – komfort na niedużym metrażu

Głównym założeniem projektu było stworzenie komfortowej, przyjaznej przestrzeni dla czterech osób – małżeństwa z dwójką dzieci. Właściciele powierzyli zaprojektowanie swojej miejskiej bazy studiu Miśkiewicz Design, prowadzonemu przez architekt Magdalenę Miśkiewicz. Pieczę nad projektem objęła arch. Gabriela Radwanowska z zespołu pracowni. Zaprojektowana przez nią przestrzeń jest funkcjonalna i estetyczna, odpowiada na oczekiwania i potrzeby całej rodziny. Mimo że nie jest to mieszkanie do życia na co dzień, niczego nie brakuje - jest tu przestronna strefa dzienna z aneksem kuchennym i jadalnią, sypialnia właścicieli, pokój dzieci i łazienka.

Przytulna strefa wypoczynkowa

Przestrzeń dzienna w mieszkaniu jest klasycznie podzielona na strefy – wypoczynkową, kuchenną i jadalnianą. W pierwszej z nich centralnym punktem jest wygodna, szara sofa z miękkimi poduchami. Między nią a ścianą pokrytą tapetą w strukturalny wzór znajduje się półka na podręczne drobiazgi i książki. Obok zmieściła się duża szafa. Jej fronty są wykończone drewnianym fornirem o delikatnie matowej powierzchni i wyraźnym rysunku słojów, które wprowadzają do wnętrza loftowy klimat. Tym samym materiałem została wykończona ściana naprzeciwko sofy. W przestrzeni zastosowano przyjemną, stonowaną paletę barw - dominują brązy, beże i szarości. W połączeniu z naturalnymi materiałami sprawiają, że strefa wypoczynkowa jest bardzo przytulna.

Aneks kuchenny z jadalnią

Zabudowa kuchenna w jednej linii choć niewielka, zapewnia odpowiednią przestrzeń do przygotowania posiłków i przechowywania niezbędnych produktów i akcesoriów. Biały kolor dolnych szafek nadaje zabudowie lekkość. Górne szafki są wykończone tym samym fornirem, który pokrywa ścianę i fronty szafy w salonie. Dzięki temu przestrzeń jest wizualnie spójna. Umowną granicę między kuchnią a salonem wyznaczają stół i krzesła w stylu vintage oraz ażurowy stalowy regał z drewnianymi półkami.

Mała, wygodna sypialnia - sposób na wykorzystanie przestrzeni

Zaprojektowana na wymiar zabudowa wokół łóżka, która sięga sufitu, pozwoliła w pełni wykorzystać nieduży metraż pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu w pokoju zmieściły się dwie duże szafy na ubrania i szafki do przechowywania pościeli, ręczników itp. Przy wkomponowanym w zabudowę łóżku wygospodarowano otwarte półki, pełniące funkcję szafek nocnych. Część frontów ma ryflowaną powierzchnię – to stylistyczne nawiązanie do pozostałych wnętrz w mieszkaniu.

Pomysł na wąski pokój dziecięcy

W podłużnym, wąskim pokoju musiało znaleźć się miejsce do spania dla dwojga dzieci, przestrzeń do przechowywania oraz biurko. Pod jedną ścianą stanęły więc obok siebie dwa łóżka z szufladami na pościel. Na przeciwległej ścianie znalazła się zabudowa z biurkiem. Po powrocie ze szkoły dzieci mają tu doskonałe warunki zarówno do odpoczynku, jak i odrobienia lekcji, zanim wrócą z rodzicami do domu pod Warszawą.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Czarna łazienka z drewnem

Łazienka urządzona w stylu eleganckiego minimalizmu dowodzi, że czerń świetnie sprawdza się w małych wnętrzach. Czarny gres z jasnym żyłkowaniem, imitujący marmur, został zestawiony z czarnymi płaszczyznami – zarówno o gładkiej, jak i ryflowanej powierzchni. Wanna i ściany wokół niej zostały wykończone drewnopodobnymi płytkami. Całość uzupełnia czarna armatura łazienkowa.

Loftowe dodatki. Jak wprowadzić styl loft do wnętrza?

Mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym stylu, który dzięki odpowiednim dodatkom i zastosowanym materiałom nawiązuje do stylu loftowego. We wnętrzach pojawia się dużo drewna o matowej powierzchni w różnych wybarwieniach. Takie wykończenie zestawione z czarną stalą automatycznie nasuwa skojarzenia z loftami. Loftowy klimat w subtelnej wersji wprowadzają także lampy, dekoracje oraz naturalne tkaniny.

Zobacz nowoczesne mieszkanie z elementami stylu loft:

Nasi Partnerzy polecają